Tašča - snaha

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. okt 2007 16:27

Seveda se je zgornji odgovor nanašal na tvoj prejšnji zapis - sem ga dolgo pisala, ker mi je dalo mislit. V temle zgoraj imam občutek, kot bi napisala nekaj čisto drugega. Z nekaterimi stvarmi se tudi močno strinjam. matilda

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. okt 2007 16:44

Vendelina jr. je napisal/a:
Tvoja tašča ne bo imela o tebi in tvoji kuhariji, lončarjenju, umetnosti oblikovanja ikebane....nikakršnega drugačnega mnenja, kot ga že ima. Ta mnenja so že oblikovana in zacementirana in se ne splača izgubljati energije s tem, da bi ta cement razbijala. Konec koncev, tudi če tvoja tašča dobi Nobelovo nagrado za nevemkaj - ali bi ti imela o njej kakšno drugačno mnenje? No, vidiš. Vendelina jr.
Jp, to pa drži miljon procent. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. okt 2007 16:49

matilda je napisal/a:
Mislim, da če se dve osebi ne razumeta, gotovo mora biti nek razlog, ni pa nujno, da je vedno kriva tašča. Tudi tista teorija, da mamica ne more prekiniti vezi s sinekom, ne drži v vseh primerih, ko so odnosi slabi. matilda
Ja, vedno je razlog: to da ima sin punco, osebka ki mu po peglal namesto tašče. Kaj hujšega za ubogo mamo! Jelenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. okt 2007 17:05

A pozante tisti vic, ko se pogovarjata dve tašči, pa ena reče: "Hčera ima neverejtno srečo v življenju. Krasnega moža je dobila - pomaga ji pri otrocih, jih vozi naokoli, kuha kosilo in pomaga pri večerji, še perilo da prat in če je hči utrujena, še perilo zlika,. Res je imela srečo, čudovitega moža ima." Pa vpraša druga: "Pa sin?" In reče prva: "Ah, revež, on je imel pa smolo. Ženi mora včasih pomagat celo pri gospodinjskih delih..."

 

Mamamia

mamamia

anita80  

član od: 7.5.2009

sporočila: 38

8. maj 2009 14:29

bom nekaj stvari zapisala tudi sama.... Sem se poročila kar precej daleč od doma, če sem natančna urco in pol vožnje. Kar sicer ni bistvenega pomena, vendar bi bilo fanj, če bi lahko kdaj, ko imam taščo že čez glavo, šla malo domov k mami. Tukaj preprosto ne najdem sorodne duše, razen moža in hčerke nimam nobenega iskrene prijateljice, ki bi ji lahko zaupala.... ampak da ne zaidem s teme.... Na začetku je izgledalo kar skoraj "sanjsko", t.j. za mlado dekle, ki je komaj zaključevalo faks.... Videvala sva se le ob vikendih, le izjemoma med tednom, če se je izšlo. Bodočo taščo sem torej malokrat srečevala. Ta prvo srečanje je bilo kr kako bi temu rekla razveseljivo...., čeprav nisem pričakovala, da bom prvič srečala celo žlahto (vsi so potem v nekih pričakovanjih in te zaslišujejo dokler se da - ljubeznivost je kr pretirana za moj okus)... ja moram povedati, da smo kot v sršenjem gnezdu - vsi na kupu.... kar je še največji problem. ... potem so se začeli bolj pogosti obiski. Ker sem bila doma s kmetije in prišla na kmetijo, sem rada pomagala pri manjših opravilih. Najraje delam, če nekaj naredim iz veselja, če to sama vidim da je potrebno narediti. Nimam rada, da mi nekdo ukazuje. ..Potem pa se je začelo pomij okna, na roke operi nogavice, speci piškote, in podobne zadeve. To se mi ni niti zdelo nekaj hudo narobe, glede na to da sem tam tudi večkrat prespala... Strinjala se je, da se v zgornji del hiše PO POROKI!! naseliva midva... To je bil že pogoj, čeprav sama nisva še videla potrebe po poroki, ampak.... sva potem videla, da se bova itak prej kot slej poročila, in zakaj ne bi bilo to prej, a ne. Spet problemi pri organizaciji poroke. Hotela sva poroko v ožjem krogu družine in seveda pri meni doma, glede na to da bova celo življenje pri njemu doma. ... Sta rekla (tast in tašča) da ne bosta prišla -- Sinu sta rekla, da kako se bo pa meni zdelo ko ju ne bo zravn. UF... Glede na to da sm kr potrpežljiva in zelo ustrežljiva sem seveda popustila kot vedno. Če takrat ne bi popustila bi bilo verjetno drugače. Ali pa tudi ne. Nisem iz pravega testa za takšne čudne odnose, to sem se naučila že v mladosti, ko je moja mama imela enako taščo. Čeprav se mi zdaj zdi, da je bila kr precej boljša kot moja.... Potem je začela z vprašanji in neumnimi idejami, ki ti jih kr dobesedno vsili, če se nočeš preprirati. Koliko kil imaš? (mogoče se je bala, da bo kmetija propadla, ali da bo tekmovala z mano :-/ Ne dajat rož na okna, ker jih je potem potrebno odpirati. Nič nisem vama kupila za novo leto. Bomo šli skupaj pa boš izbrala tiste čipkaste zavese Ne pomivaj toliko po tleh, ker boš znucala (30 let star) parket in uničila ploščice. Se ti ne zdi, da otroka preveč hraniš. ... ... Pa ne bom rekla da sem spet takšen angelček, občasno imam res hude izpade ampak to ravno takrat ko ni sploh nič takšnega... ker se seveda nabira od nazaj. Ko sem iskala službo je bilo grozno. Cele dneve doma z taščo (že upokojena ne vem koliko let) in skoz poslušala. Njeni hčerkici sta bili vedno tako pridni in iznajdljivi, vedno sta takoj dobili službo, doma sicer nista nič pomagali, ampak sta oh in sploh... Sin, se pravi mož, je vedno prikazan v slabi luči, nikoli dovolj dober v nobenem pogledu. Otroka je praktično nemogoče vzgajati, glede na to kot sem že povedala smo tako blizu z njegovimi sestrami (sosedje), ... predvidevam da ji ne bom mogla preprečiti da bi bila cele dneve po vasi, tako kot so ostali... non stop skupaj, šola pa v luftu, pol se pa čudijo le od kje. Moram pa reči, da je bilo pravo olajšanje, ko sem dobila službo. In tudi končno dobila vrtec za hčerko, ... tako vsaj ne bom v skrbeh da sem komu kaj dolžna. Do drugih vnukov ima čisto drugačen odnos, vedno pridejo na malico, kosilo, na počitnice, pa ne rabijo nič starši skrbeti, čeprav saj tudi nič se ne sekirajo. Očitno se jaz toliko preveč. Jaz sem pa morala priskrbeti da bo dovolj hrane za malico in prigrizke, pa še to sem dala premalo. Da o praznovanjih ne govorimo. Doma nismo imeli nekih groznih praznovanj, ker smo pač dolgo zidali hišo in nismo hodili na morje (letos grem drugič - prvič sem bila z možem). Tukaj praznujejo čisto vse kar se da: rojstne dneve, godove, nakup avta, obletnico poroke, velikokrat kar tako, da nam ne bi bilo dolgčas... Glede na to da imajo ostali veliko otrok, se mi včasih zdi da delam samo za darila in seveda nikoli ne dam dovolj. Saj moram nehat, v glavnem odnos tašča - snaha je pri meni zelo grozen... Ne vem, verjetno sem pričakovala , da bom imela nekakšno "drugo mamo" (tudi je ne kličem po imenu, ker se mi to zdi nevljudno, tastu ponavadi rečem: kje je mama), čeprav so mame NEnadomestljive. Lep vikend želim vsem skupaj in upajmo na lepše odnose anita80

neznan uporabnik

8. maj 2009 14:47

tašči sta dve. zelo rad sem imel ženino taščo,mojo pa malo manj.tako se je nekako izravnavalo,sicer pa nikoli nismo živeli skupaj.ustvarita si svoj dom in bodita srečna.pa lep pozdrav. hmm

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. maj 2009 14:53

anta 80. čeprav živiš z njo( taščo), si se vseeno poročila z svojim možem in ne s taščo, pa celo kmetijo. Če je tvoj mož ta pravi, bo držal s tabo in pol ti bo lažje. Če se tam ne da živet, se odselita. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 08. 2009 14:53

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. maj 2009 15:01

aja pa še to napišem kakšna je moja tašča. Se kar razumemo. Najbolj je pa pomembno, da živi pol ure vožnje od mene. Pa moja mama tudi. to je za zdrav odnos zelo pomembno. Pa ful sem ji hvalčežna, če pri njej pečemo novoletne piškote in dobrote, da mi posodo pomiva. ha, ha. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anita80  

član od: 7.5.2009

sporočila: 38

8. maj 2009 15:05

Res je lahko rečt, da se odselimo pa je problem rešen. Mož ni ravno navdušen nad tem... verjamem pa da mu je težko, ko je postavljen med dvema ognjema.... Saj vem, moral bi držati z mano, še vedno pravi da je to le njegova družina... hiša pa itak ni najina Ravno zaradi tega se mi zdi da sem včasih prepuščena sama sebi.... in potem je le, pa delajmo tako, da jim bo prav.... Sem pa začela oziroma nadaljevala temo, ker mogoče pa je problem tudi v meni, čeprav je težko priznati....bom poročala, mogoče bo pa čez kakšen mesec kaj boljše anita80

lori  

član od: 17.4.2005

sporočila: 4

8. maj 2009 15:15

mammamia, tvoj tast je pameten človek, na žalost pri nas ni tako in tašči tudi zaklenjena vrata ne pomagajo, da ne bi vstopila Loti lori

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti