Tašča - snaha

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

15. dec 2010 12:19

Saj tudi pregovor pravi, da sta za kreganje potrebna dva. En sam je sila težko konflikten do sebe, pa tudi gonja samo jaz imam prav, ni tisto, kar bi popeljalo do sloge v neki skupnosti. Kot pravi mamamia, tud jaz raje jem. janko1

PETRAG  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

15. dec 2010 13:22

Ojoj, pa smo spet odprli stare rane. Sej pri prepisih je tako, da laho dodaš kakšno alinejo. Npr., da se v primeru črnega scenarija ne sme prodajat mansarde, ampak se izplača tistega, ki ostane. Ali pa da do smrti staršev ne smemo česa podrt,... Midva nisva želela živeti pri starših zaradi "dobrih odnosov", ampak iz finančnega vidika. Je pač cenejše uredit mansardo, kot novogradnja. Ampak, če se razmišlja tako, kot to počne moj tast ni druge, kot da se umaknemo, ko bo prva prilika za vselitev v hiško. Je pa še nekaj. Od moža brat živi pri sosedovih, kar tudi ni zelo fino. Namreč, da bi bili vsi na kupu. Ker so padale res težke besede, v smislu moj je svojega brata pregnal od doma, da se bo sam lahko vselil nazaj. Ampak bratova punca je dobila srednji štuk in sta si preuredila stanovanje. On je šel na boljše. Galantno se je rešil svojih staršev in se prikazal kot žrtev. Ampak čas prinese svoje. Slej ko prej se bo pokazala realna slika situacije. In mi bomo vsak zase. In prav je tako. In verjetno se bodo tudi odnosi uredili. PETRAG

PETRAG  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

15. dec 2010 16:22

Ja, multivitamin verjetno imaš prav. Vsaj kar se tebe tiče. V mojem primeru to pač ne drži. A, saj ni pomembno. Da se ne bo razvila kakšna žolčna debata, rajši ne nadaljujem. To je pač zelo delikatna tema, v kateri smo na različnih bregovih. PetraG PETRAG

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

15. dec 2010 18:19

No, multivitamin...

Če bi pogledal svoje stare teme in zapise, bi videl , da si zadnja oseba tukaj, ki lahko "pridiga" o konfliknosti, kajne??

Escada

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. dec 2010 19:17

Ja no, tokrat se globoko strinjam z multivitaminom. Nič na tem svetu ni zastonj, samo valute so različne. Toleranca je namreč dvosmerna cesta - ali pa ne deluje. Mogoče pri vsej zgodbi manjka še en ali dva glasova, namreč glasova tašče in tasta, ki sta hočeš-nočeš postavljena pred dejstvo, da morata svojo streho in svojo privatnost deliti s snaho ali zetom, ki je ali ga ne prenašata najbolje ali pa sploh ne, iz kakršnih koli razlogov pač že (da o njunem potomstvu ne govorimo). Po mojem bi slišali marsikaj zanimivega. Saj menda ne verjamemo resno, da je svetništvo rezervirano samo za eno generacijo, ne? Oziroma da imajo najbolj pošastne tašče vedno ravno snahe brez greha? Lep večer, Sonja

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

15. dec 2010 21:16

ja seveda, zato pa sem napisal kar sem napisal..

Če pa še sam priznaš je pa toliko bolje. Nimam  se namena prepirat, le svoje mnenje sem izrazil,pa tudi dvoličnosti ne maram. Če si pa doživel razsvetljenje ...hm...je pa "fajn". Prvi vtis je pač..PRVI vtis.

Sem "ukapiral"?.... ali pač ne?

Escada

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. dec 2010 21:21

No, escada, je pa le treba včasih komu dati tudi še eno priliko, a ne?

rimljanka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

15. dec 2010 21:27

Seveda...seveda...

Escada

PETRAG  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

17. dec 2010 16:14

No, jaz pa sem mnenja, da drži tisti pregovor, ki pravi, da se odseli tako daleč, da ne morejo k tebi v copatah. Ni kej,. smo pač različne generacije, ki tudi različno gledamo na stvari, oz. situacije. In v našem primeru, bo res, da mladi in tastari nismo za skup. In, ker smo vsi po svoje trmasti in v določeni situaciji nepopustljivi, neprilagodljivi naredimo najmanj škode in veliko koristi, če živimo vsak zase. In se občasno vidimo in si imamo potem vsaj kaj povedati-lepega. PETRAG

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. dec 2010 16:36

PETRAG je napisal/a:
No, jaz pa sem mnenja, da drži tisti pregovor, ki pravi, da se odseli tako daleč, da ne morejo k tebi v copatah.

Ni kej,. smo pač različne generacije, ki tudi različno gledamo na stvari, oz. situacije. In v našem primeru, bo res, da mladi in tastari nismo za skup.


In, ker smo vsi po svoje trmasti in v določeni situaciji nepopustljivi, neprilagodljivi naredimo najmanj škode in veliko koristi, če živimo vsak zase.
In se občasno vidimo in si imamo potem vsaj kaj povedati-lepega.

PETRAG

 

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti