Črn tuš in motorno olje na obleki

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. okt 2007 8:49

Ja, baje je Meglio res ful fajn. Drugače so fajn tudi tista čistila v majhnih zelenih stekleničkah. Kupijo se v večjih tgovinah ali drigerijah. Mislim, da obstaja za madeže od črnila tudi. Jelenckova

PIKA1  

član od: 25.10.2007

sporočila: 30

25. okt 2007 14:08

Preizkusi margarino. Jaz sem kar nekaj madežev, ki so prišli iz garaže spravila stran z margarino. Margarino daš na madež in drgneš in večkrat ponoviš. Za moževo bundo sem rabila več kot pol ure in 5 dag margarine, imela je pa velik flek. Potem namažeš s prilom in v pralni stroj. PIKA1

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

9. avg 2013 0:52

Napišem, ker sem vesela in ker morda komu prav pride.. v moji bližini so dvignili neko kolo, od katerega je iz verige kapnilo nekaj kapljic črnega olja (WD-40?), tri majhne tudi na mojo čisto novo belo poletno oblekco (bombaž). Po nekaj urah sem prišla domov in najprej poguglala, če obstaja kak trik.. nič od stvari, ki so omenjene, nimam doma, pa je šlo super stran z mlačno vodo, Vanish milom in (staro) zobno ščetko.

-->

perpetua

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

9. avg 2013 9:41

WD 40 ni črn. Tisto črno, kar je kapnilo iz verige, je bodisi WD40 + desetletna umazanija iz verige - kar je razmeroma malo problematično.  Zato sta voda in milo tudi delovala. Če pa tvoji kolesarji uporabljajo high-tec maziva, ki vsebujejo molibdenov sulfid,potem bo pa bolj težko - gre namreč za fine lističaste delce, ki se ujamejo v tkanino in jih zlepa ne dobiš ven. Poskusi s čistili za madeže, tisti mali zeleni so v redu (Fleckenteufel piše na njih, ali pa Stain Devil - odvisno, za kateri trg so bili v prvi vrsti narejeni) in poišči tistega za madeže od maziv.

Meni je parkrat uspelo, vedno pa tudi ne (od takrat imam ene bermuda hlače v omari).

 

 

 

Sonja

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

9. avg 2013 11:25

Mislim, da ni bilo high-tech mazivo, ker je kolo mestne sorte, pa še res lepo se ga je dalo odstranit. Na srečo

perpetua

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. avg 2013 11:58

Uh, jaz sem pa mislila, da je še komu "dogorjela do noktova" tista reklama, ko bejba v frfotajoči bluzci naliva olje v X3 (skoraj dosega po nadležnosti tisto, ko druga bejba iz nič ustvari piksno Perwola in jo rukne friendici na mizo...) lp, proxima

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. avg 2013 12:12

Antireklama za avto, če mene vprašaš. Sama ga v svojega 15 let starega twingeca še nikoli nisem dolila niti kapljice, ker ni bilo potrebe.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti