Čičerka

jozicas  

član od: 6.2.2002

sporočila: 19

tema odprta - 3. jul 2002 17:03 | ogledi: 6.086 | odgovori: 8

Ima kdo kakse dobre recepte, kjer je sestavina čičerka V tej bazi jih ni (vsaj zaenkrat).

Jozica Stensak

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

4. jul 2002 7:05

Jaz jo uporabljam v mešanih solatah, enolončnicah, zelo dobra je pa skuhana in potem popečena.Slišala sem pa tudi za en namaz, humus se mu reče, bom probala dobiti recept. lp Kaja

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

4. jul 2002 10:09

Čičerika je ena glavnih sestavin Arabske kuhinje. V teh državah ga uporabljajo kot glavno sestavino falafl to je arabski vege hamburger. Zadeva je zelo dobra, sestavlja se pa iz različno pripravljene zelenjave, kruha in falafl krogljic. Zraven lahko uporabiš še humus omako, ki pa po mojem okusu ni najboljša. Imam recepte, pošljem jih popldne. Barbara Cuzak

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

4. jul 2002 13:52

Ena zanimiva solata: V skledo naložimo najprej kuhan nebrušen (rdeč ali rjav) riž, nato enako količino kuhane čičerike, na kockice narezan paradižnik, skuše iz konzerve in malo nasekljanih oliv. Potresemo s svežimi zelišči, prelijemo z olivnim oljem in pokapamo z limono. Meni ta solata še najbolj ustreza, če je riž še malo topel .

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

8. jul 2002 22:38

Kremna juha iz čičerike Čičeriko namočimo čez noč in jo kuhamo v ne preveliki količini vode toliko časa, da je res mehka. Vodo solimo ali dodamo zelenjavno kocko. Ko je kuhana, jo spasiramo ali pretlačimo z vilico in po potrebi dodamo malo vode. Na maslu segrejemo svež nasekljan rožmarin in ga vmešamo v juho. Dodamo še testenine, ki smo jih skuhali posebej, najbolj primerne so drobne cevčice (ups, se ne spomnim, kako se imenujejo ). Ko hočem biti prijazna do srca in ožilja, namesto masla uporabim olivno olje. Sporočilo je spremenil(a) lucija dne 08. jul 2002 22:39:00

jozicas  

član od: 6.2.2002

sporočila: 19

10. jul 2002 11:16

Najlepse se vam zahvaljujem za vse te odgovore. Jernej: oprosti, res sem slepa, v iskalnik pa sem vpisala cicerka namesto cicerika. Jozica Stensak

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jul 2002 13:30

Jožica! Za nič se ni treba opravičevati. V Slovarju slovenskega knjižnega jezika piše "čičerka". LP Loni

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

12. jul 2002 0:49

HUMUS - hladna omaka 4-6 oseb 1 skodelico čičerike(čez noč namočimo) skuhamo v 4 sk. vode in 1 žlički soda bikerbone, skuhano čičeriko (nekaj jo pustimo za okras) zmeljemo, med miksanjem pa dodamo 5 jedilnih žlic limoninega soka, 2 "zoba" česna, 3 žlice olivnega olja, 3 žlice Tehina, sol po okusu in potrebi, pol žličke popra. Okrasimo s preostalo čičeriko, olivnim oljem, mleto rdečo papriko in peteršiljem. Tako pripravljajo z Izraelu Humus. Dober tek ! Barbara Cuzak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti