Lazanja

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

3. okt 2007 13:07

Hvala za nasvete Še nekaj kaj mora biti na vrhu - testo ali meso? sem brala komentarje, da so imeli testo ali sir zgoraj in se je vse zažgalo - kaj pa meso, ali se ne? nimam sicer navade peči v pokritem pekaču, ampak ker imam jensko posodo bi pekla v njej, ali je dovolj, če pokrijem s pokrovom? LP smrkolina

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

3. okt 2007 13:07

Hvala za nasvete Še nekaj kaj mora biti na vrhu - testo ali meso? sem brala komentarje, da so imeli testo ali sir zgoraj in se je vse zažgalo - kaj pa meso, ali se ne? nimam sicer navade peči v pokritem pekaču, ampak ker imam jensko posodo bi pekla v njej, ali je dovolj, če pokrijem s pokrovom? LP smrkolina

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

3. okt 2007 13:07

Hvala za nasvete Še nekaj kaj mora biti na vrhu - testo ali meso? sem brala komentarje, da so imeli testo ali sir zgoraj in se je vse zažgalo - kaj pa meso, ali se ne? nimam sicer navade peči v pokritem pekaču, ampak ker imam jensko posodo bi pekla v njej, ali je dovolj, če pokrijem s pokrovom? LP smrkolina

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

3. okt 2007 13:14

Jaz dam na vrhnjo plast testa samo še bešamel in sir, pa se mi ni nikoli zažgalo. Meso se bi po moje preveč izsušilo. Pa tudi, če ješ lasagno kje v kaki restavraciji, je vedno sir po vrhu. Fino je, če daš gor malo mozzarele, se tako fajn raztopi. Samo jaz jo ponavadi dam tik preden je pečeno, kakih 10 minut, drugače se res malo preveč posuši. Tudi nikoli ne pečem pokrito. Ponavadi v pečici na 180 pustim dobre pol ure do 45 minut oziroma toliko, da je sir po vrhu lepo zapečen. A veš, da si mi s svojim postom naredila lušte in lasagna že čaka zložena v hladilniku na večerjo. :)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. okt 2007 13:25

Tadeja, tisti produkt, ki ga iščeš, imajo na sosedovih stalažah... V različnih velikostih. Tako da lahko do mile volje delaš npr bolonjez omako, golaž.....in potem zadevo ohlajeno spraviš v tisto aluminijasto čudo. Vendelina jr.

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

3. okt 2007 13:25

tudi jaz dam na vrh bešamel in sir. najprej izdatno bešamel z nekaj sira potem pa 5 minut pred koncem še po vrhu sir in muškatni orešček. nektarina

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

3. okt 2007 13:28

Vendelina, hvala. Se mi je zdelo. Ampak naš ulični sosed tega nima, tako da moram do kake večje štacune skočit. No, danes sem naredila samo eno lasagno, itak mi je mesa zmanjkalo. Bom pa nabavila za drugič. To aluminijasto čudo bo pa rešilo marsikatero večerjo. :) Samo, da ne bo zdaj katera rekla, da je aluminij strupen, ko sem ravno veselje dobila. :)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti