Lazanja

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 3. okt 2007 7:44 | ogledi: 7.908 | odgovori: 17

Pozdravljeni,

danes bom prvič delala lazanjo pa imam nekaj vprašanj.

1. Testo

Ali je to enako kot za rezance (delala bi ga namreč doma)?

Ali je potrebno testo prekuhat?

2. Ali lahko naredim lazanjo danes in jo jutri spečem . kakšno mora biti v tem primeru testo .- kuhano ali je lahko surovo?

3. Če imate kakšne nasvete za prvo izdelavo, se pripripočam.

LP

smrkolina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

3. okt 2007 7:59

Za lazanjo imaš zelo dobre recpete v bazi, da ne ponavljam. Jaz pri lazanji uporabljam kar kupljene ploščice od Barile. Slani krop zavrem 4 ploščice dam notri, vrejo 2-3 minutke in jih dam na kuhinjsko krpo (eno zraven druge). To ponovim še 3 x, se pravi imam štiri plasti testa po 4 ploščice. Nekatere testo ne kuhajo... ne vem, meni se ne dopade. Domače testo je po moje še boljše. Saj veš kako so domači rezanci boljši od kupljenih. Seveda, da lahko narediš danes, jutri pa daš v pečico, se bo še bolj prepojilo, samo pazi, pripravljeno lazanjo pokrij s folijo in jo daj v hladilnik. Ko je lazanja pečena, jaz jo pustim dobre pol ure, da odstoji, potem se tako lepo reže. Pozdravček!

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

3. okt 2007 8:21

Popolnima brez skrbi lahko uporabiš kupljene ploščice (več proizvajalcev jih dela), na katerih piše "brez kuhanja". Je veliko manj packarije, hitreje, okusno. Dam pa jaz malce več bešamela potem, ker se pravzaprav istočasno pečejo in kuhajo. Issi

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

3. okt 2007 8:35

Barilla ima res super testenine in plošče za lazanje so seveda med njimi. Pa še kuhati jih ni treba. škoda energije, pa še lonca ni potrebno umivati... Jaz navadno delam po spodnjem receptu, ker ne maram mazati veliko loncev. Za moj okus je odlična, ni pa čisto prava lazanja... http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5752 Seveda pa jo lahko narediš en dan prej... Jaz narejeno in surovo dam tudi v skrinjo (v pekaču). Naenkrat namreč porabim cel paket testenin - se pravi, da polovico spečemo in pojemo isti dan, drugo polovico pa takrat, ko imam gužvo in nimam časa, da bi kuhala kosilo. veverica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

3. okt 2007 9:28

Jaz testo vedno kupim in ga vedno skuham. Je pa boljše verjetno domače testo za rezance, samo jaz sem z mašino za rezance skregana (vsi nismo za vse). Jelenckova

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

3. okt 2007 9:42

jaz tudi uporabljam že vnaprej pripravljene testenine od barille. tako je najbolje. receptov pa je dovolj na kulinariki. naj ti lepo uspe in naj vam tekne. lazanja je nekaj najboljšega. nektarina

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

3. okt 2007 10:16

pred kakim tednom sem prvič delala čisto homemade lazanjo. Testo sem naredia kot za rezance (3 jajca, 30 dag moke) - bilo je še kar mehko in prijetno za obdelavo. Liste sem tudi skuhala (kupljenih Barillinih nikoli se skuham), po štiri skupaj za kako minuto ali dve v vodi, potem pa sem jih s penjevko pobrala ven in novo rundo. Napolnila sem jo s cikorijo (zeleno, ne belgijskim radičem), popečenim prštom in bučkami. Ker sem šele naknadno ugotovila, da doma ni mleka nisem naredila bešamela ampak sproti polivala kar z jogurtom. Za testo, valjanje, pripravio naeva in sestavljanje sem porabila malo manj kot 1 uro. Rezultat je bila res odlična lazanja (dejansko se pozna da so testenine domače). Edino malo je lezla narazen - to bo zaradi pomanjkanja bešamela. Za naslednji dan jaz testenin ne bi kuhala. Sestaviš, daš med zgornje plasti več nadeva in bešamela (ker čez noč gotovo zleze dol), nadev napraviš malo bolj tekoč in če se ti zdi pred pečenjem poliješ z mlekom (ali čem, kar ti paše v koncept). paeonnia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. okt 2007 10:19

Smrkolina, če boš danes "izgubljala nedolžnost" na lazanji, potem bi ti svetovala, da si vendarle pomagaš s kupljenimi ploščicami. Namreč, moraš dobiti tisti prijem (da ne rečem, grif) pri zlaganju testa, bešamela in file (mesne, zelenjavne, whatever), tako da bo končni izdelek po videzu spominjal na lazanjo. Ko pa boš v tem elementu suverena, potem se pa zabavaj z domačim testom. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. okt 2007 10:33

Ali je to enako kot za rezance (delala bi ga namreč doma)? Lahko, lahko se pa še malo igraš in daš malo zdoba namesto malo moke not, pride super. Ali je potrebno testo prekuhat? Na splošno ja, razen če daš zelo tekočo paradižnikovo omako in dovolj časa pečeš, da se še testo skuha. Sem že probala in je bilo ravno tako dobro, tako da od zdaj dalje ne mislim več vedno kuhat plošč. 2. Ali lahko naredim lazanjo danes in jo jutri spečem . kakšno mora biti v tem primeru testo .- kuhano ali je lahko surovo? Kuhano testo, zložena počaka na naslednji dan ali pa če jo zamrzneš še dlje. 3. Če imate kakšne nasvete za prvo izdelavo, se pripripočam. Naj te ne prestrašijo, tudi domače testo ni noben problem! Jaz sem jo tudi prvič delala z domačim testom in sploh eno precej komplicirano varianto (res pa, da nikoli ni poslušam dobronamernih nasvetov, da mi ne bo ratalo, če bom zakomplicirala - in tako probam - in tako rata;) Zlaganje je enostavno, da ne more bit bolj, vsaj meni se tako zdi... Eno čez drugo, pa je. Če ostane kaka zadeva, se že da kak porabit, če pa zmanjka, pa še narediš, pa je;) Samo dovolj časa si vzami in uživaj. Če češ, imaš eno zelo zahtevno lazanjo v bazi - ribja lazanja, not so še špinača, paradižnik... http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6933 Je kar dela, se pa splača, pa tudi precej je rata in je imaš vsaj za 2x... Ampak tu pa- če delaš prvič - ne delaj vsega hkrati - kasneje se da, ampak moraš bit kar urna, da obračaš 5 piskrov na enkrat in da se ne zafrkneš vmes;) Torej ali veliko časa ali pa popolna koncentracija;) Veri

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

3. okt 2007 11:21

Mi smo tudi ljubiteljij testenin Barilla, špageti niso nobeni drugi na mizi. Samo kar se tiče ploščic za lasagno, pa se mi zdijo Barilline tako "umetne". Nam se veliko bolje obnesejo kar Šparove. Tudi na teh piše, da ni potrebno kuhati, a mi jih imamo radi malo pokuhane. Vsak pač po svojem okusu. Domače testenine so pa po moje tako ali tako najboljše. Če bi jih imela kje sušit, bi jih jaz tudi delala. Je pa domače testo treba prej pokuhati. Je pa pri lasagni precej packarije, zato mi je tašča dala super idejo - nabavit tiste visoke aluminiaste pladnje in naredit več lasagn hkrati. Eno ali dve daš potem v skrinjo in ko je lakota, časa pa ne, hop v pečico in kosilo je na mizi. Samo ne dobim nikjer teh pladnjev - a ima katera idejo, kje bi jih kupila? Špar jih nima. Sporočilo je spremenil(a) Tadeja L dne 03. okt 2007 11:24:01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti