Piškoti narejeni s testomatom

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

tema odprta - 1. okt 2007 20:59 | ogledi: 16.837 | odgovori: 16

Zadnjič sem pod recept trenutka zasledila nebeške marjetice

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9389, ki so narejene s testomatom. Sem potem iskala še kakšen drug recept za piškote s testomatom, a nisem nič našla, v imenu recepta nisem nikjer zasledila, da so kateri piškoti narejeni s testomatom.

Imate mogoče kakšen recept oz. se v bazi že "skriva" kakšen tak recept?

aknelab

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

3. okt 2007 19:38

A potem lahko uporabim recepte=testo za brizgane piškote, ko želim delati piškote s testomatom? Z brizganjem z vrečko nimam preveč dobrih izkušenj. aknelab

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

3. okt 2007 19:45

Ja, brizgani piskoti in piskoti s testomatom imajo enak recept. Ena hitra varianta piskota, da mu spremenis okus je, ce dodas v maso (recimo prvi link, ki ga je dala may) nastrgano limonino lupinico ali pa kardamom. Tako z malo dela dobis piskote razlicnih okusov. Doma imam tudi recept, kjer margario zamenjas s Philadelphio (tocnih mer se ne spomnim). Ga se nisem naredila, ga bom pa letos za praznike. Jerneja USA

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. okt 2007 21:10

Ja, zanimivi bi bili s Philadelpio. Meni so ti piškoti premastni. ham-njam

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

4. okt 2007 23:14

Jaz bi vas vprašala kako delate z testomatom da so vam keksi tako lepi.DUŠANKINA slika brizganih čajnih keksov je tako lepa.moji keksi...Pri meni piše:stiskalnico za kekse nastavite na nenamaščen pekač in premikajte ročico v smeri puščice(gor in dol)-za vsak keks pritisnite na ročico samo enkrat.Meni tako ne gre,če pritisnem samo enkrat gre premalo testa ven,ko pa dvakrat je boljše ampak ne gre samo dol na pekač in si moram pomagati z rokami.Kako vi to delate? Hvala v naprej.LP: golubić

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

5. okt 2007 1:35

Moje izkušnje za piškote narejene na testomat: - pomembno je testo, mora biti primerne "gostote", ne pretrdo, ne premehko; pri testu s pecilnim praškom piškoti še kar narasejo in izgubijo prvotno obliko, zato jih delam zelo majhne. - jaz pritiskam po občutku, testomat imam nastavljen na 1 (za manjše piškote), pritisnem do konca, potem pa še do polovice, pogledam, če je piškot prevelik, naslednjič pritisnem samo enkrat ali pa obratno. Tukaj bi res lahko rekla, vsaj zame, da vaja dela mojstra, saj že pod roko vem, kolikorat in koliko pritisniti. - tudi meni se zadnjič piškoti niso prijemali pekača; zdi se mi, da je bilo testo premehko, maščoba se je preveč zmeščala ob obdelavi z rokami. Malo več potrpljenja sem potrebovala. Z rokami pa si nikoli ne pomagam, ker potem piškoti izgubijo obliko. golubić, ne vem kakšen recept uporabljaš, predlagam pa, da poskusiš še katerega drugega, da vidiš, če ti le recept nagaja. Ja pa tudi od testomata odvisno. Sem dobila enega za rojstni dan, dvakrat je bil v uporabi, piškote pa je morala stiskati moška roka, jaz sem bila nemočna. Sedaj imam italijanskega "Marcato Biscuits" (sem ga videla v Merkurju, Mercatorju) in sem zadovoljna. aknelab

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

5. okt 2007 20:27

Aknebal,ligonja ,hvala za pomoč,še nekaj bi uprašala-ko testo že naredite ali ga daste nekaj časa v hladilnik,če se pri obdelavi z rokami zmehča? Ligonja videla sem tiste recepte ki si jih prepisala prej na forumu,jaz imam enake ,delala sem že Čajno pecivo-krhko pecivo,samo da se zdej sploh ne spomnem kaj ni bilo v redu,vem da nekaj sigurno ni štimalo ker sem testomat dala na stran in skoraj pozabila da ga imam -sreča da imamo kulinariko.LP: golubić

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

6. okt 2007 13:42

Jaz ne pustim testa nič počivati. Mislim pa, da ne bo nič narobe, če bo testo nekaj časa v hladnilniku. Samo pokriti ga je treba, da se ne izsuši preveč. Ligojna, hvala za posredovani link. Sem našla kar nekaj novih receptov. aknelab

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

7. okt 2007 19:54

živjo,

v želji, da bi kupila kovinski testomat sem šla v Merkur (BTC), pa imajo le plastične...ali kdo ve, kje imajo kovinske (saj pravite, da so veliko boljši)?

hvala

lp veverica cak Sporočilo je spremenil(a) veverica cak dne 07. okt 2007 19:55:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti