Oblikovanje kockastih piškotov

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

tema odprta - 1. okt 2007 16:56 | ogledi: 2.174 | odgovori: 13

Hojla!

Spet potrebujem nasvet, tokrat za oblikovanje piškotov v obliki kocke... Kaj naj naredim, da bodo take oblike ostali tudi po pečenju? Jih lahko spečem v modelu?

Vnaprej hvala za vse odgovore.

Lep jesenski pozdrav

Jerča

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

1. okt 2007 18:41

Misliš verjetno ploščate kvadrate? Jaz bi jih verjetno oblikovala v kvadratno "rolado" in dala zamrznit za tri ure, potem pa razrezala na želeno debelino. Majčkeno bi se verjetno razlezli, ponavadi pa kar obdržijo obliko. Čee bi želela prav kocke hmm.... verjetno bi se zaradi teže preveč razlezli. Edino kar mi pade na pamet je, da spečeš maso kot biskvit v pekaču in jih potem razrežeš, pa mogoče malo preliješ s kako fino glazuro. Ali pa da narediš kake pralineje, ki jih ni potrebo peči, pa jih lepo oblikuješ in pustiš, da se posušijo. Res ne vem. Bo imel kdo drugi več idej. Staša

aprila  

član od: 20.11.2006

sporočila: 19

1. okt 2007 18:43

Lahko poskusiš takole: po receptu za cookije iz baze speci v velikem pekaču vse testo naenkrat. Ko je še toplo, ga nareži na kvadratke. Lahko narediš celo dve plasti, najprej pol testa - nekaj časa pečeš, nato marmelado in še ostalo polovico testa. Ko je še toplo, razrežeš. Druga možnost je katerikoli recept za pito, da je le krhko testo. Pečeno še toplo razrežeš in ohrani ostre robove oziroma obliko. lp aprila

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

1. okt 2007 18:51

Imam tak modelček in se mi nič ne razleze pri peki,pride lepa kocka,imam pa tudi srčke gobice in deteljico in nikoli ni problema ,vedno pride lepe oblike.Najbrž je odvisno kakšno testo imaš. lp goga

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. okt 2007 18:53

Ajde gogad recept na plano. jade

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

1. okt 2007 19:23

Jerča, katere mere pa naj bi bil piškot? npr. 2 cm v dolžino, širino ter višino? Iz kakšnega testa? Piškoti so ponavadi iz "krhkega" testa. aknelab

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

1. okt 2007 20:45

halo Gogad odkrij kje se dobijo taki lepi modelčki, HITRO tarčica

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

1. okt 2007 21:23

Ja v mislih sem imela piškot s stranico 2cm, testo pa naj bi bilo krhko. Gogad, prosila bi te za recept in za namig pri modelčkih Stana, se priporočam za recept mandljevih ploščic. Hvala vsem za namige! Lp Jerča

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. okt 2007 21:43

Tudi jaz imam take modelčke, ki so vse sorte oblik od kocke, pravokotnika, romba, pa živalce, zajček, muca, medo, miška.. in rastlinice,deteljica, marjetica, smrekca, zvonček....Sem jih pred leti na madžarskem kupila in so taki lepi, rostfraj in nič ne porjavijo od pranja v pomivalcu.

Pri nas pa sem enkrat nekaj podobnega, vendar jih je manj, videla v Šparu. Malo pogledaj pri posodi. 

Kyara

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

1. okt 2007 22:12

Torej piškoti naj bi bili kvadrataste oblike ali tudi 2 cm v višino (debeli)? aknelab

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti