Rabim pomoč-vloženi feferoni!!!

mamiK  

član od: 30.9.2007

sporočila: 14

tema odprta - 1. okt 2007 14:10 | ogledi: 10.327 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Ta forum sicer redno berem , oglašam pa se prvič v upanju, da mi bo kdo znal pomagati z nasvetom. In sicer sem dobila od kolega vrečko feferonov (pekočih)...ki bi jih rada spravila v kozarec, pa ne vem kako. Pravzaprav sem recept našla tukaj na kulslo, vendar se ne znajdem s količinami. Rekla bi, da imam feferonov za 5 litrski kozarec...Kako naprej???Za pomoč že vnaprej hvala.

Lep dan vsem, mamiK

mamiK

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

1. okt 2007 14:15

pred kratkim se je govorilo tukaj o enem receptu. najbolje da daš link do recepta ki ga imaš. nektarina

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

1. okt 2007 16:25

Ker so pekoči, ti svetujem, da uporabiš manjše kozarčke. Jaz jih vlagam v tiste od soka 1,5 dl. Ker so pekoči jih porabiš malo, večji kozarec bi bil predolgo odprt, preden bi ga porabila. Moj recept 7 dl kisa 3 dl kisa za vlaganje 1žlica soli 1žlica sladkorja poper v zrnju Koliko tekočine porabiš, je pa odvisno kako nalagaš feferone v kozarec. nasha

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

2. okt 2007 7:48

Feferone lahko zamelješ in vložiš v sol,namesto vlaganja v kis.Takšni so bolj uporabni za kuho.Feferonom odstraniš peclje in del koščic,jih zamelješ na mesoreznici in pregneteš s soljo.Razmerje feferonov napram soli naj bo 3:1 - 2:1.Maso nadevaš v male kozarčke,ki jih dobro zapreš.Vkuhavanje ni potrebno,le dobro je,da kozarčke spraviš v malo hladnejši prostor. ati zlati

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. okt 2007 8:51

Tole tudi ni slaba ideja. Vloženih imam že toliko da ne vem kam z njimi. Ponavadi sem jih sušila, no zdaj jih bom pa probala dat še v sol. Se pa že nekaj časa spravljam delat hariso. Mogoče mi danes celo uspe. lp Vesna

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

2. okt 2007 9:49

Reca, prosim, a lahko posreduješ recept za hariso. Meni je zelo dobra, imam pa tudi kar precej pridelanih ostrih feferonov in bi jih lahko uporabila v pripravi te pekoče zadeve. Hvala in lep dan, rdecapesa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. okt 2007 10:46

Priprava -------- ------------ -------------------------------- 1 cup red pepper flakes 3 tablespoons paprika 3 garlic clove -- minced 1 teaspoon ground coriander 3 teaspoons ground caraway 2 tablespoons water -- (up to 3) olive oil In a food processor or blender combine the pepper flakes, paprika, garlic, coriander, caraway, 2 teaspoons water and 3 to 6 tablespoons olive oil. Puree until mixture forms a paste, adding additional water and/or oil if necessary. Transfer to a jar and cover with olive oil. Harissa will keep in the refrigerator for up to 6 months. In še drugi recept: Sestavine: 1 do 3 plodove čilija, 2 jedilni žlici orientalske kumine, 3 do 5 strokov česna ter 2 do 3 čajne žličke kuhinjske soli. Vse sestavine se strejo v možnarju in doda se toliko olivnega olja, da nastane gosta pasta. Hrani se na temnem, hladnem mestu dobro zaprto, a le manjše obdobje. Jedem se dodaja le manjša količina harisa. Tole sem našla na netu, sicer pa poglej še sama, saj je tega kolikor hočeš. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti