Poparjena moka in kruhomat

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 1. okt 2007 13:45 | ogledi: 5.574 | odgovori: 8

Pri peki kruha v pečici sem slišala, da se moko popari, da je potem kruh vlažen i n gost, že zlasti če je iz koruzne ali ržene moke .... Kako pa je s tem v kruhomatu ima katera izkušnje, recept ...?

Hobotka

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

1. okt 2007 18:21

Jaz jo poparim s tekočino, ki bi šla sicer v testo (npr. 3 dcl vrele vode v pol kile moke), počakam da se ohladi, nato pa ostale sestavine... Joan

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

1. okt 2007 18:23

Tudi jaz sem zasledila, da bi mogla moko (koruzno, ajdovo) poparit: mi lahko razložite zakaj? Simona

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. okt 2007 20:40

Zanimivo! ham-njam

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

2. okt 2007 7:31

S slano vodo poparimo tisto moko, ki nima lepka. Mislim, da lepek sicer učinkuje nekje pri 35 stopinjah Celzija. Kaj pa povzročimo s poparjenjem, pa ne vem. Vsaki moki, ki jo poparimo, je potrebno dodati delež moke z lepkom, sicer se kruh drobi in ne vzhaja dovolj. Lp, Tanja Tanja

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

2. okt 2007 10:19

nobena ni napisala, če je to poskusila v kruhomatu, prosim .......... Hobotka

ivvi  

član od: 1.12.2005

sporočila: 9

2. okt 2007 11:07

Pozdravljena Sem pekla koruzni kruh v kruhomatu. S količino vode, ki je potrebna za približno 1/2kg moke poparim 1/3 koruzne moke. Ostala moka je bela. Poparjeno koruzno moko dam še kar vročo v kruhomat in ostalo po receptu. Pečem normalno, ponavadi na hitrem programu. Na hitrem programu zgnetem testo do piskanja, ki opzarja na dodatke, nato ugasnem kruhomat in pustim tako dolgo, da testo kipne. Ponovno zaženem hitri program in spečem do kraja. Lep pozdrav. ivvi

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

2. okt 2007 12:51

Ivvi, zakaj pa ugasneš, da kruh kipuje in nato zopet zaženeš hitri program - potem se kipnjen kruh zopet zgnete Hobotka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

2. okt 2007 13:13

Po moje zato, ker na hitrem programu kruh iz težje vrste moke (polnozrnat, ajdov, koruzni) vzhaja premalo časa. Moj hitri program namreč gnete in vzhaja pol ure, potem pa še pol ure peče. Tako, da običajno vzhaja malo premalo in je "hitri" kruh bolj gost in zbit. Jaz namesto zgornjega sistema dam testo vzhajat na program samo za testo (ki nič ne peče) in potem po uri in pol še na hitri program. Če dam pa na program za polnozrnati kruh pa traja zelo dolgo (3.45 ure) in se mi je že zgodilo, da je kruh padel skupaj. Tako, da je zgornja varianta optimalna. Kruh naj bi tako ali tako vzhajal dvakrat, tako da ni problem, če ti kipnjeno testo program še enkrat pognete. Popari pa se moko brez lepka (ajdova in koruzna, za rženo še nisem slišala) zato, da sploh vzhaja in se kruh sploh da zamesiti, obvezno jo je mešati s pšenično. Normalno se moko popari s tekočino s katero bi se sicer mesilo kruh in malo ohlajeno dam v kruhomat, dodam še sol, kvas in preostalo belo moko. NAčelno se čisto lepo pognete in vzhaja. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 02. okt 2007 13:19:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti