Orhideja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

8. mar 2010 16:29

Tudi moje orhidejce se na vzhodnem oknu dobro počutijo - žal mi je le, da je na okno prostora le za dve ali največ tri.

rrr

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

8. mar 2010 17:14

Tudi sama se rabila nekaj časa, da sem priučila kako in kaj. Jaz jih več klasično ne zalivam. Običajno jih v vsaj drugi petek zvečer dam v večjo posodo (pekač od štedilnika), jih zalijem in pustil v tisti vodi ki odteče do jutra. Vodi za zalivanje dodam gnojilo. Zjutraj so korenile lepe zelene in potem jih zložim v suhe lončke. Zvečer jim tudi obilno navlažim liste. O tem me je poučila ena zaposlena v OCEAN ORCHIDS. Od takrat mi orhideje lepo uspevajo, čeprav so izpostavljene radiatorjem in posledično suhemu zraku. Zelo uživam ob čudovitem cvetju in vsakem novem poganjku. Dve sem tudi sama posadila, ko mi je na steblu zrasla nova rastlinica (listi), sem le to odrezala in posadila. Želim vam obilo uspeha pri vzgoji in užitka ob čudotivih cvetovih. Sonce sonce51

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

8. mar 2010 18:50

kaj pa kakšna slikica??? Tako malo za dušo in oči... Sama nimam bogvekaj lepe, a prva ki se jo imela je bila prečudovita in mi je cvetela kar nekaj mesecev, čeprav sem jo imela zraven košare s sadjem, pa tudi bolj na temnem mestu. Nobena druga mi ni več uspevala tako, pa naj sem jo še tako ujčkala. anitram1

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. mar 2010 20:14

Slikici za anitram1

 

 

Tale je moja prva, dobila sem jo lani aprila za rojstni dan in od tedaj je spet ponovno vzcvetela. Postavljena je na južno okensko polico, vsak teden lonček za nekaj časa potopim v globoko posodo z vodo, da se substrat napoji, stuširam liste, počakam, da se voda odcedi in to je to

Mojca

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

8. mar 2010 21:14

Sonce 51, prosim za nasvet ! Tudi moja orhideja je na steblu pognala mlado rastlinico , ki ima že 7 dolgih zračnih korenin . Ta mlada orhideja mi sedaj poganja že drugo cvetno steblo. Stara - matična rhideja je dobesedno odmrla , nima niti enega lista več. Svetuj mi prosim , kako in seveda kdaj naj to mlado orhidejo presadim ? Najbrž bom morala počakat, da odcveti , ali jo lahko že sedaj ? Naj te zračne korenine potaknem v zemljo , ker drugih nima ? Jo lahko posadim v to zemljo , kje je rastla stara orhideja? Veliko vprašanj , kaj ? Lepo prosim za odgovor . Hvala in vsem L P Orhideja manca51

IvaSin  

član od: 20.11.2005

sporočila: 163

8. mar 2010 23:42

Evo,še jaz pošiljam eno slikico orhideje.Imam jo na vshodnem oknu.Zalivam jo na deset dni in zelo lepo mi cvete.

 

Sporočilo je spremenil(a) IvaSin dne 08. 2010 23:47

Sporočilo je spremenil(a) IvaSin dne 09. 2010 20:51

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. mar 2010 9:32

moja je pa na severni strani, nad radiatorjem, poleg okna ki je tudi pozimi na klip, redko zalita, prsim je ne, gnojim je ne, premikam je ne,.... pa se mi je vseeno obdrzala ze par let. izgleda pa takole: IMG_005comp.jpg LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

10. mar 2010 20:26

kako so lepe, se kar oči spočijejo... anitram1

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. mar 2010 20:53

Čudovite orhideje.Moja me razveseljuje že več let, ko odvrže cvetove, počiva, kmalu se spet spremeni v en sam šopek.Redko jo zalivam, ampak takrat obilo.Porežem tudi olesenele dele in to je to.Ne premikam je, stoji pa na svetlem, toplem prostoru. Večkrat ji povem, da je lepa.To mi vrača s svojimi nežnimi cvetovi. naor

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

10. mar 2010 22:36

mamaF ali si ti cvetličarka? irena66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti