Orhideja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. okt 2007 21:45

Mojca 32, zato, ker imaš 25 orhidej, še ni nujno, da imaš prav samo ti. Morda pa ima Anamarija bolj toplo in suho tam, kjer ima orhideje.

Saj je menda tako, da imajo rade mehko vodo, ne? Ker vem, kje in kako rastejo v naravi, vem, da je tako. Moja pa poganja korenine in cvetne nastavke kot nora, pa jo zalivam z vodo direkt iz pipe (s trdo ljubljansko vodo), pa ne v podstavek, ampak kar na vrhu. In vode nikoli ne odlijem.

Morda pa reva ne ve, da bi ne smela rasti v takih razmerah?

 

rimljanka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. okt 2007 21:46

jade je napisal/a:
Hvalabogu, da nimam rož, madonca je s tem tolko dela po napisanem sodeč, da se bom raje ukvarjala z možem, kot z orhidejami. jade
Ne Jade, sploh niso zahtevne, ko so žejne jim daš za pit, ravnotako moškim Anamarija

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. okt 2007 21:49

Ne, ne amamarija razlika je očitna. Orhideja si ne more sama odpret pipo z vodo, mož pa.... jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 03. okt 2007 21:49:40

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. okt 2007 21:52

buča, kaj pa če se je zgodolo tako kot pri meni. Čez prvomajske praznike sem odšla na morje in po štirih dneh so prej lepe in čvrste  (3) orhideje odvrgle cvetove in listi so oveneli. Zdaj ne vem ; ali jih je mož preveč zalil, ali jih sploj ni zalil, ali  so ovenele zaradi žalosti in šoka , ker sem jih pustila same z  mojo drugo polovico. Ampak jaz se ne dam Sem si kupila novo, one tri pa kar naj se" kujajo" na drugi manj vidni polici kobra 1

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. okt 2007 7:37

Ker je res nastala ena zmeda, naj povem, Buča, če ti orhideja ne cveti, jo zalivaš denimo 1x na teden, ko cveti jo zalivaš malo pogosteje in to je to. vsi pravijo da so orhideje občutljive, se ne strinjam s tole trditev. Ja, Rimljanko jaz jih zalivam z mehko vodo, je pa treba še enkrat poudariti, da jih je veliko vrst in.. moje rastejo na Obali. Jaz bi jih tudi imela 25. Kako že reče ena naša članica? Imejmo se radi! lp vsem! Anamarija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. okt 2007 9:00

Kobra, ne se sekirat! Kupi zemljo za orhideje in jih lepo presadi. Boš videla, da bodo ponovno pognale. Jaz imam 4 v kuhinji, 3 v dnevni sobi in 1 v spalnici. Zalijem jih kot mi preide, približno na 3 tedne 1x. Tista v spalnici je porumenela in odvrgla liste, je pa res, da je druga sorta, ozkolistna z majhnimi vijoličastimi cvetivi. Sem jo presadilai in ji rekla, da če ne bo rasla, pa gre na smeti. sedaj pa raste kot nora in skoraj bo cvetela.

Ja, tudi rožice so živa bitja in se je potrebno z njimi pogovarjat. DRŽI!

Kyara

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. okt 2007 9:13

rožice so res živa bitja in tudi jaz se pogovarjam s svojim bonsaiem. povem mu kak je lep, verjetno čuti da sem ponosna nanj. in kaj je naredil? namesto da bi rastel počaaasiiii kot rastejo bonsai je ponorel in je velik in zeelo lep jaz pa zelo ponosna ker kdor pride na obisk reče kaj pa imam to, da take rože še niso videli. lep je lep, prav tako bambus. bonsai, bambus, orhideje in kakteje to so moje najljubše rožice. nektarina

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

4. okt 2007 9:30

nektarina, ali imaš bambus v lončku? kje pa imaš postavljenega? ali je občutljiv za nego? emily

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

5. okt 2007 11:55

bambus imam v vodi, je pa tak srednja svetloba, sonce ne sveti direktno vanj. ni obučutljiv za nego, samo vodo mu daš pa je. si pa želim še več babmusov, najbolj so mi všeč tisti ko jih je več malih v lončku ali pa dekorativni. nektarina Sporočilo je spremenil(a) nektarina dne 05. okt 2007 12:30:18

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

8. okt 2007 20:36

zanima me ali orhideje zalivate s postano vodo ali z vodo direk iz pod pipe, ki pa je po vrhu še trda. reza Sporočilo je spremenil(a) terezija dne 08. okt 2007 20:37:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti