Zelenjava vložena v solnici

LARYS  

član od: 29.12.2004

sporočila: 36

tema odprta - 30. sep 2007 13:52 | ogledi: 6.148 | odgovori: 7

pozdravljeni

nisem zasledil te teme zato jo odpiram.

zanima me kako kaj vlagate zelenjavo v solnici?

Rad bi vložil stročji foižol pa neznam postopiti,kako s soljo?

prosim za vaše nasvete

lep dan

Tine

LARYS

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. sep 2007 18:40

Poglej bazo receptov pod turšija, to je po moje nekaj takega, kot iščeš. Mamamia mamamia

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

30. sep 2007 20:31

Jas to delam tako:1kg stročjega fižola,1l vode,10g soli.Stročji fižol blanširamo 3 min.ohladimo in odcejamo.Damo v kozarce za vlaganje,prelijemo z vodo v kateri smo ga blanširali,damo v lonec in steriliziramo-v pečici.Počasi jo ohlajamo.LP. golubić

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. sep 2007 20:37

mamamia, turšija vsebuje kis, ni samo slanica. rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. sep 2007 20:51

Aja, se mi je zdelo, da nekaj ne bo v redu. Ozimnica definitivno ni moje področje,a  ker turšijo jem, pa vem, da je malo slano, sem mislila, da je to morda to...auč, sem pač mimo pihnila. Mamamia mamamia

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

1. okt 2007 8:14

Moja babica je stročji fižol shranila po enakem postopku, kot kislo zelje. V sodček je nalagala plast surovega stročjega fižola, tanko plast soli in tako napolnila sodček. Ker fižol nima mlečnih bakterij tako kot zelje, je po vrhu polila kislo mleko, položila desko in ne prevelik kamen. Fižol je moral biti zelo mlad, brez bobik fižola, in smo morali vsako leto za ta način vlaganja saditi eno rundo fižola malo kasneje. Ko smo ga jemali ven, ga je bilo treba kuhat. Bil je kot sveže nabran z vrta, nič kisel ali ovenel, zelo dober. Z babico je odšel tudi recept. Še najbolje je opisan v Slovenski kuharici. Čeprav je dober, se meni zdi ta način dosti problematičen, ker v 21. stoletju v bloku pač ne moreš na ta način konzervirat živil. Boljša je turšija ali kakor se pač sedaj temu reče. Če bo kdo kljub vsej pacariji poskusil, mu želim veliko uspeha. LP! ovčka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. okt 2007 9:30

ovčka, saj kar nekaj ljudi živi v hišah. rimljanka

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

1. okt 2007 9:46

Ja, tisti si pa to pacanje res lahko privoščijo. Drugače pa je mene pozimi vedno groza vohati kulinarične specialitete, ki se širijo iz kleti pa še do drugega nadstropja..... Pozdravček! ovčka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti