Kvasna mešanica ali posušena kvasina?

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

tema odprta - 30. sep 2007 10:20 | ogledi: 4.566 | odgovori: 11

Mene pa zanima, če kdo ve, kej se dobi kvasna mešanica ali posušena kvasina in rženi slad. Imam recept za rženi kruh in v receptu sta navedeni obe sestavini + tega pa še kvas. Ržena moka naj ne bi imela glutena, zato je potrebno dodati kvasno mešanico. Spraševala sem prodajalke kruha, če imajo v prodaji, pa so me vse prepričevale, da je to kvas. Iskala sem tudi v trgovini Tuš, če bi imeli, pa še niso slišali za to.

Če kdo ve, kje se dobi, bi prosila za odgovor.

Hvala v naprej.

shakra

Temo je spremenil(a) shakra dne 30. sep 2007 10:21:30

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. sep 2007 12:29

Kvasna mešanica v trgovini, hm, morda je to suhi kvas, kot je DIGO? Ali pa je pač mišljeno, da testu dodaš pač kvasec, ki ga narediš sam (malo mleka, ščep soli, žličko sladkorja, nadrobljen kvas, vzhajaš v lončku in dodaš testu...)? Rženi kruh sama delam v kruhomatu po normalnem receptu, itak pa nikoli ne bo vzšel prav veliko in je bolj zbit. Rženi moki dodam pirino ali polnozrnato in malo jogurta, da ni tako trd, pa je prav dober. katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. sep 2007 12:30:00 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. sep 2007 12:30:38

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

30. sep 2007 15:47

[citat=--katka lopatka--]Kvasna mešanica v trgovini, hm, morda je to suhi kvas, kot je DIGO? Ali pa je pač mišljeno, da testu dodaš pač kvasec, ki ga narediš sam (malo mleka, ščep soli, žličko sladkorja, nadrobljen kvas, vzhajaš v lončku in dodaš testu...)? Rženi kruh sama delam v kruhomatu po normalnem receptu, itak pa nikoli ne bo vzšel prav veliko in je bolj zbit. Rženi moki dodam pirino ali polnozrnato in malo jogurta, da ni tako trd, pa je prav dober. katka Mogoče je to rešitev, saj v navodilih piše, da lahko kvasno mešanico narediš sam, prodajajo pa suhe kvasne mešanice pakirane po 15 g, ki zadostuje za 1 kg moke. Piše tudi: "da kvasna mešanica vsebuje mleko in kisle bakterije, ki naredijo kruh lažji, saj fermentirajo hitreje in popolnoma. Kvasno mešanico lahko naredš sam, vendar potrebuješ precej časa." Bom probala kar sama narediti iz mleka in svežega kvasa, pa bom videla, kaj se bo zgodilo, samo svežega kvasa še nisem nikoli uporabila v kruhomatu. Če kdo ve, ali se sveži kvas ne sme uporabiti v kruhomatu, naj mi čimprej javi. Lp, shakra

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. sep 2007 17:17

Za rženo moko predvideva recept poleg kvasa še kvasno emulizijo. V Drogerie Markt ( DM) imajo v rumeni, vrečki kot za puding, v vrečki prašek  za kislo testo "Sauerteig". To je zmes, ki se doda rženi moki.  F r i n a

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. sep 2007 18:58

Aha, za Sauerteig nisem vedela, super. V kruhomatu lahko uporabiš sveži kvas, seveda, samo potem jaz ne naredim kvasca, ampak ga namesto suhega kvasa nadrobim navrh po moki. Ne vem, pa kako delajo druge, katka

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

1. okt 2007 14:35

[citat=--frina--]Za rženo moko predvideva recept poleg kvasa še kvasno emulizijo. V Drogerie Markt ( DM) imajo v rumeni, vrečki kot za puding, v vrečki prašek  za kislo testo "Sauerteig". To je zmes, ki se doda rženi moki.  F r i n a Hvala za informacijo, lp, Dawn

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

1. okt 2007 14:36

[citat=--katka lopatka--]Aha, za Sauerteig nisem vedela, super. V kruhomatu lahko uporabiš sveži kvas, seveda, samo potem jaz ne naredim kvasca, ampak ga namesto suhega kvasa nadrobim navrh po moki. Ne vem, pa kako delajo druge, katka Hvala tudi tebi za odgovor, lp, Dawn Eh, ko imam doma nick name schakra, v službi pa Dawn. Pa zdaj zahvale ne bodo štimale. Sporočilo je spremenil(a) Dawn dne 01. okt 2007 14:41:48

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

2. okt 2007 14:45

Ja, zdaj pa še moram najti rženi slad. Iskala sem ga v Tušu in Hoferju. Če kdo ve kje se dobi, prosim za sporočilo. lp, Dawn

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. okt 2007 14:49

Prav slad bi dobila v Kalčku, Jablani ali Zrno do zrna - če si iz Lj konca, oziroma v bio trgovinah, morda bi se našlo celo v DM ali Mullerju

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

3. okt 2007 12:56

[citat=--majamarko--]Prav slad bi dobila v Kalčku, Jablani ali Zrno do zrna - če si iz Lj konca, oziroma v bio trgovinah, morda bi se našlo celo v DM ali Mullerju Sem iz MB. V DM sem že iskala, pa nimajo, v štirih bio trgovinah sem včeraj iskala, pa imajo samo rižev in ječmenov slad in zdaj ne vem, če lahko katerega od teh dveh uporabim namesto rženega. Danes pa bom pogledala še v Mullerju. Hvala. Dawn

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

3. okt 2007 14:24

Shakra, kakšen pa je tvoj recept za ta rženi kruh, da potrebuješ te sestavine? LP! mijam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti