Trdo meso

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 29. sep 2007 21:03 | ogledi: 10.292 | odgovori: 16

velikokrat se zgodi, da meso,posebej se zrezki,peceni na hitro,ostane trdo,"leseno" in sploh zanic..vem,da je veliko odvisno od vrste in kakovosti mesa..ampak ali obstaja kasen nacin da se meso vsaj malo "izboljsa",tako da niso v nevarnost drzavni zobje-npr.kasna marinada,ali kasen drug nacin za zmehcanje?...morda je vprasanje malo cudno,ampak meni se to kar dostikrat zgodi!

Hvala za pomoc in lep vecer zelim!

lucka52

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

29. sep 2007 22:55

Že v mesnici ti lahko mesar da zrezke skozi strojček,ki mesu poreže žilice-in s tem skrajša čas pečenja.Vse vrste mesa se hitreje zmehčajo,če so nekaj časa v marinadi-najbolje kar čez noč v hladilniku. Lp tejka77

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

30. sep 2007 6:19

torej-v nekih starih knjgah sem prebrala,da se meso "zmehca",ce ga premazemo z oljem in pustimo nekaj casa, drugje spet,da je potrebno med pecenjem priliti silce konjaka ali drugega alkohola,ampak sem poizkusila,pa ne drzi prevec.Mislila sem,da katera s Kulslo pozna kaksen boljsi nacin...ne vem,zakaj meni zrezki ratajo trdi in brez okusa, ceprav nisem ravno zacetnica.lp. lucka52

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. sep 2007 7:12

Jaz zrezke rada premažem z oljem in malo senfa. Nikoli še niso bili trdi. Je pa odvisno tudi od časa pečenja. Kyara

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

30. sep 2007 7:44

Obstaja tudi prasek za mehcanje mesa, narejen na osnovi papaje. Prodajajo ga v steklenickah za zacimbe, ne vem tocno kako se imenuje, najdete ga med zacimbami. Sweetie

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

30. sep 2007 8:23

Jaz goveje zrezke kuham res dolgo, kakšno uro in pol ali še dlje čisto na malem ognju, in moram reč , da še niso bili trdi. Je pa res odvisno od vrste mesa. Obstaja menda neka sol za mehčanje mesa, ne vem , nisem še probala. Lepo nedeljo vam želim, Rmeli Rmeli

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

30. sep 2007 8:41

Jaz ga natrem s česnom in dam v vino, olje in ga natrem s soljo. Pustim ga nekaj ur v tej mešanici oz. celo noč in je vedno mehko. Lp beki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. sep 2007 18:45

Tudi jaz zrezke premažem z oljem, če je le možno vsaj večer prej, preden jih bom uporabila, včasih jih olju, v dobro pokriti posodi, pustim tudi dva ali tri dni.

Predvsem pa je pomembno, da jih na začetku opečeš z obeh strani, tako da zakrknejo in ne izteka sok. Zato zrezkov nikdar ne obražam z vilico, ampak vedno z lesenima lopatkama (enako se ravnam pri pečenkah). Ko so zrezki zapečeni, jih nazmernem ognju počasi pečem, z občasnim dolivanjem mlačne vode, vsaj 3/4 ure, če ne celo uro,in potem so mehki. Izjema sta seveda le biftek in rostbif, ki sta gotova v nekaj minutah, mapkata dva ne sodita med zrezke.

Je pa seveda odvisno od kosa mesa, beli krajec na primer bo vedno suh, pa če ga v omaki pečeš sto let.

 

Mamamia

mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

1. okt 2007 9:33

Tudi dobri stari ekonom zmehča vsak zrezek, seveda pa bo iz govejega stegna lahko naredil le "mehko žaganje", nikakor pa ne sočnega zrezka. Spadam namreč med nasprotnice govejega stegna - "tako lepo rdeče meso, brez maščobe in žilic" -, ki je po moje primerno samo za faširanje, pa še to po možnosti skupaj s svinjino, zrezki pa so vedno žagovinasti, ker meso ni prepredeno z maščobo, ki da mesu sočnost. teta torta

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

1. okt 2007 10:21

Zrezke prej namaži z oljem, kakšne dve uri prej, pa ko so pečeni, jih daj za nekaj časa (5-15 minut) v skledo in skledo pokrij. Para jih potem zmehča. Sicer to vedno ne velja, ampak jaz sem svoje zrezke malo izobljšala na ta način. LP smrkolina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. okt 2007 10:23

Vsako meso, če ni bilo poprej izboljšano z avtorsko mešanico začimb in polivk, je po kuhanju/pečenju totalno dolgočasno za okus. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti