Ledvični kamni

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

11. okt 2007 13:45

To se tudi jaz sprašujem, saj naj bi ravno Donat vseboval veliko mineralov. Tatjana

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

11. okt 2007 14:17

Punce hvala vam za vse nasvete, saj veste kako je pri zdravniku.Nikoli nič drugega kot drobljenje, jaz pa bi rada probala še kaj drugega. Sicer mi jih je enkrat uspelo spravit ven ko sem imele virozo, ampak ta vrag se kar ponavlja. Na vsaki kontroli po 6 mesecih sta sigurno dva nova, tako da sem tega že naveličana, boli pa včasih ko sam hudič. Bom probala z koprivovim čajem, pa tud zdravilo bom šla iskat u lekerno, ker naša lekarnarica je čist *normalna* pa mi bo itak dala. Vam javim, kaj se bo dogajalo, ker bi požla tud gada samo, da bi blo tega konec.Lp tarčica

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

11. okt 2007 14:40

Za ledvične kamne obstajajo trije razlogi. Ne spomnim se vseh, dva sta: stočnice v prehrani in mlečni produkti v prehrani. Treba bi bilo ugotoviti, kaj jih pri tebi povzroča, in se tega pač izogibat. Plus: treba je piti čim več vode. Sicer pa nekateri res prisegajo na pivo, ki naj bi jih raztopilo. V naši družini so se ledvični kamni pojavili že pri treh osebah. jaz jih nisem imela in si jih v bistvu niti ne želim :P Upam, da jih boš lahko odpravila na kakšn drug način, da ne bo potrebno drobljenje. LP

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

11. okt 2007 15:54

Moj sin je imel pred 4 leti ledvične kamne, star je bil 15 let. Bil je v bolnišnici 5 dni, vsak dan je moral spiti min. 5 litrov tekočine /ne mineralnih vod/. Dobil je kolebnico in je cele dni skakal po hodniku.Nakoncu jih spravil ven po normalni poti. Kamne so poslali na analizo, da vidijo glavne snovi v njih in od tedaj ne sme jesti mlečnih izdelkov in sveže zelenjave npr. paprike.Za sedaj je ok, niso se ponovili.

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

11. okt 2007 17:51

Zvezdana od kje pa si doma? Tudi meni ja namreč tako ime. Če bom skakala s kolebnico bodo moji mislili, da je potres, ker odkar sem odkrila to vašo kulinariko, sem po novem precej vitka LP tarčica

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

11. okt 2007 20:28

No,super, jaz sem iz MB, vendar kar nekaj let živim na Češkem. Veliko Zvezdan ne poznam, osebno pa prav nobene

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

11. okt 2007 21:29

Je pa res škoda, da živiš tako daleč, ampak res lep pozdrav! Mogoče se pa kdaj srečava tu doma u Sloveniji Lahko noč tarčica

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

11. okt 2007 23:02

tarčica je napisal/a:
Punce hvala vam za vse nasvete, saj veste kako je pri zdravniku.Nikoli nič drugega kot drobljenje, jaz pa bi rada probala še kaj drugega. Sicer mi jih je enkrat uspelo spravit ven ko sem imele virozo, ampak ta vrag se kar ponavlja. Na vsaki kontroli po 6 mesecih sta sigurno dva nova, tako da sem tega že naveličana, boli pa včasih ko sam hudič. Bom probala z koprivovim čajem, pa tud zdravilo bom šla iskat u lekerno, ker naša lekarnarica je čist *normalna* pa mi bo itak dala. Vam javim, kaj se bo dogajalo, ker bi požla tud gada samo, da bi blo tega konec.Lp tarčica
Garantiram ti, da ne treba "gada", bo kopriva pomagala, samo bodi vztrajna, pa vsak dan pij čaj. seherezada

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

11. okt 2007 23:04

Zvezdana je napisal/a:
No,super, jaz sem iz MB, vendar kar nekaj let živim na Češkem. Veliko Zvezdan ne poznam, osebno pa prav nobene
Zvezdana iz MB? Menda nisi tista Zvezdana, ki je hodila z menoj v SG v srednjo šolo? Celo sedeli sva skupaj. Z njo sem namreč izgubila vsak stik. seherezada

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

12. okt 2007 12:55

Seherezada hvala za nasvet. Danes sem že spila skoraj liter čaja in močno upam, da bo hitr zagrablo, tako, da bom šla na Bled samo na izlet. Čaka me pa še približno 3 litre za pogoltat, sicer pa sploh ni slabega okusa. Ti poročam, ko se vrnem z Bleda LP tarčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti