Ledvični kamni

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. sep 2007 15:53

Kyara je napisal/a:
Moraš piti pivo in po stopnicah gor dirkati, dol pa skakati. Če niso preveliki, se bodo sami izločili. Stari, vendar preverjeni recept. Kyara
Drži, drži Kyara, verjemi da ni potrebno spiti pivo Anamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. sep 2007 16:44

http://www.oljka.net/ Tukaj pa piše kar še sama nisem vedla, zelo zanimivo. Anamarija

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

29. sep 2007 16:53

Jaz sem jih veliko stopila. popila sem vsak večer 2 dcl vode z iztisnjeno limono. Mi je rekla sestra iz intenzivne, da enim pomaga tudi voda z kosom. Ti revčka! ham-njam

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

29. sep 2007 19:12

Bom pa skakala, saj moja dvojčka gresta zdaj u Lj, da slučajno nebi mislila, da je potres, k er sem zaradi vaših receptov kar malo okrogla. Pa tudi limono bom probala, ker itak nimama kaj zgubit.Sigurno je vse t o boljš kot pa na drobljenje, ker sem ga že probala, kamni pa se kar ponavljajo.Hvala za sočustvovanje, se mi zdi da me kar malo manj boli.Lp tarčica

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

10. okt 2007 23:56

tarčica je napisal/a:
Mi lahko kdo pove, če obstaja kakšen način, da odpravim ledvične kamne ker na Bledu drobljenje kar precej boli, ta vrag se mi pa stalno ponavlja, sem jih že res sita. Hvala za pomoč in lep pozdrav tarčica
Če nisem prepozna... jaz sem se jih znebila s koprivovim čajem. Od litra do litra in pol na dan sem ga spila in izvidi so zaenkrat v redu. Koprive pa sama naberi, tiste v filter vrečkah, pakirane kot čaji, so zanič, brez vsakega učinka, vstran vržen denar. Sladkaj pa z rjavim sladkorjem, ne z belim ali pa sploh nič, dober je v vsakem primeru. Pa pripravljena bodi na to, da boš zelo zelo pogosto hodila odvajat vodo, pa še na prebavo dobro vplivajo. seherezada

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. okt 2007 9:01

Kyara je napisal/a:
Moraš piti pivo in po stopnicah gor dirkati, dol pa skakati. Če niso preveliki, se bodo sami izločili. Stari, vendar preverjeni recept. Kyara
Ojej, kake metode Pivo spiješ, da bolj laže skačeš po štengih:) Ali se že kotališ,... Jelenckova Sporočilo je spremenil(a) Jelenckova dne 11. okt 2007 09:01:53

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

11. okt 2007 9:44

LP1 Tudi jaz sem imela pred 14 dnevi napad ledvičnih kamnov .Bilo je zelo hudo v 5 urah sem 17 krat bruhala .Spila sem šest litrov čaja za ledvice in je šel naprej .Po zdravnikovih navodilih naj bi zdaj vsak dan spila do 5 litrov tekočine,ker tako preprečiš nastajanje novih kamnov ,zato ker se star urin ne zadržuje v ledvici.Ampak verjemi da to ni lahko,saj sem skoz na wc-ju. Sem pa zasledila na int.,da pomaga če večkrat na dan spiješ požirek donata,ker topi minerale.Vprašala sem tudi,če se da s hrano kaj pomagat,da preprečiš nastajanje novih,pa sem dobila odgovor,da ne ker so kamni različni po sestavi ,tak da je najbolj kar trpet. Jaz bi jutri morala za 2 dni v Beograd,pa sem odpovedala samo zaradi strahu ,če bi me kaj prijelo.Smo zaznamovane za celo življenje s tem sranjem. Ja cvetača je po sestavi taka,da če bi vsak dan pojedla eno kilo,bi ti nastali novi ,to pa sem zvedla,tak da cvetače ne bom več jedla. Jaz naj bi trenutno imela ledvice čiste.........ampak tako so mi rekli tudi pri prvem napadu,pa sem ga spet dobila ... LP! darja-

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

11. okt 2007 12:51

Tudi jaz sem bila na drobljenju ledvičnih kamnov (ni me bolelo, ker sem bila precej omamljena) pred dvanajstimi leti. Takrat so mi prepovedali pitje kakršnihkoli gaziranih pijač in da moram veliko piti. Gazirane pijače sem popolnoma odrezala, popijem pa od 1,5 do 2l tekočine na dan, pa sem mi še niso ponovili. Tatjana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. okt 2007 13:34

Zakaj (in kako) bi pa Donat TOPIL minerale? Mi je nelogično, prej bi povzročil večjo količino mineralov v v telesu. Vesela bom podrobnejše razlage ali vsaj vira te informacije. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti