Ploščice ali parket

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

tema odprta - 28. sep 2007 14:22 | ogledi: 5.905 | odgovori: 33

Živjo!

Odločamo se med parketom in ploščicami. Trenutno je položen klasičen hrastov parket (v ribo), vendar škripa. Ker je samo položen in ne lepljen, ga nameravamo dvigniti, položiti spodaj nekakšne plošče, potem pa nazaj položiti ta star parket. Parket je povsod razen v kopalnici. Zdaj pa se sprašujem:

Ali bi bilo grdo, če bi imela v kuhinji ploščice, naprej v jedilnici in dnevni sobi (ki se kuhinje držita in je vse en prostor) pa parket. Kaj pa v hodniku, kamor stopiš takoj ko prideš skozi vhodna vrata? Ali ne bi bilo boljše, če bi bile ploščice? Zdaj pa razmišljam celo o tem, da bi dala ploščice ne samo v kuhinji, ampak tudi v jedilnici in dnevni sobi, parket pa imela samo v spalnici in obeh otroških sobah. Če ima kdo tako, bi prosila za izkušnje. So ploščice premrzle za dnevne prostore? Je boljše da obdržim star klasičen hrastov parket?

Že v naprej hvala lepa za vse vaše odgovore.

Lep deževen pozdrav,

Karmen

jessy6

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

28. sep 2007 14:32

Haj!

Mi imamo ploščice v predsobi, ko stopiš noter in gor en navaden tekač. Po hodnikih je parket, po sredini spet tekač, v kuhinji so ploščice , povsod drugod je parket. Pred posteljo so okrasni mali tepihi, v dnevni sobi pa je na sredini večji tepih in na njem miza, okoli je sedežna (ko sediš so noge na tepihu).

Ploščice niso nič hladne, saj v stanovanju nosimo copate. Pa tudi nismo pristaši kakšnega talnega gretja, ker se celo telo pri tem pregreva skozi stopala, ko bi se v bistvu moralo ohlajati oziroma normalizirati temperaturo. 

Brez panike pri ploščicah; saj končno, ne stojiš konstantno na enem mestu, nihče ni bos dve uri skupaj tam gor. Tako  da kar brez skrbi. Pa še enostavno je za vzdrževati (predvsem kuhinja) in tudi izjemno lepo lahko urediš vizuelno, bolj kot pri parketu.

titta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. sep 2007 14:45

Ni prav nič grdo za pogledat, pri moji prijateljici se še opazi ne. Loni Makaroni

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

28. sep 2007 14:55

Jessy6, jaz sem tudi oklevala. Pa sem se odločila, da po celem pritličju položimo ploščice oz. granitogres. Povsod razen v wc-ju so enake barve plošče. Parket pa bo v spalnici in otroški sobi. Res pa imamo povsod talno gretje, tako, da če imaš možnost razmisli o tem. jass

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

28. sep 2007 14:59

Dandanes se tudi drugače polagajo ploščice, kot so se nekdaj. Dela se namreč dodatna izolacija pod estrihom, tako da ploščice niso več toliko hladne (prej so se lepile direktno na beton, ki pod sabo ni imel izolacije). Stvar je sedaj še samo v izgledu: položi tisto, kar ti je bolj všeč.

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

28. sep 2007 15:09

Pomemben plus za ploščice je tudi ta, da te ne zaboli srce, ko stopiš nanje s čevlji, polnimi malih kamenčkov (zmeraj ostane vsaj še eden), ki pri parketu sčasoma naredijo juhuhu škode. Lep pozdrav! Mohka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. sep 2007 16:43

Je pa to ena ravna, zelo trda površina. Sicer se kaj prida ne spoznam na te štose, ker je parket tudi dokaj trd, ampak se mi zdi, da bi noge in hrbtenica vseeno precej trpele. Lahko pa, da se motim.....

LP

cervus

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

28. sep 2007 16:55

Jessy6, karkoli se boš odločila bo ok. Predvsem glej na to, kako bo tebi všeč in kako se boš ti počutila. Moje izkušnje s prehodi parketa in ploščic so ok. Je pa res da v kuhinji nisem marala ploščic ker sem bila v dilemi. Glede na to, da se v njej zadržujem kar nekaj časa, mi deljujejo hladne. Če daš gor tekač... mi ni všeč. Če bi se odločila za talno gretje, baje ni ok za noge, itd... Sem pa slišala za ene ploščice, katere so čisto "natur" podobno kot zidaki, samo da so malo večji, so že "topli na pogled", ko se položijo jih moraš parkrat premazati z lanenim oljem. Baje (sama jih nisem videla, ima jih sodelavka) je izredno zadovoljna. Sicer je pa tako... stvar okusa bi rekla:)) Mohka, jp, če mi kdo hodi v čevljih po parketu, prav grdo gledam :)), sem pa zato otroke na začetku naučila, da kar copate ponudijo hehehe... tako, da so se "stalni" gostje navadili :)). Neroli

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. sep 2007 19:04

Ploščice imamo samo v kopalnici in hodniku hiše, povsod drugod parket. Če bi v kuhinji morda še imela ploščice (pa mislim, da se tudi ob obnovi ne bom odločila zanje, ampak za kaj bolj toplega, mehkega), jih v dnevni sobi, otorških sobah in še posebej v spalnici ne bi nikdar imela. Meni je parket tako topel, prijazen, ploščice v bivalnih prostorih pa mi delujejo hladno, neosebno, kot da sem v kakšnem javnem prostoru, ne glede na barve in vzorce, ki so na razpolago.

 

Je pa odločive stvar okusa in pogledov posameznika, vzdrževati in čistiti je treba oboje. Če pa si premislimo, je navsezadnje obojemogoče tudi menjati. Mamamia

mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

28. sep 2007 20:53

Mi pa imamo ploščice vsepovsod razen v spalnicah. Resda stanovanje deluje malo bolj hladno, vendar ga moj nasad rož segreje. Glede vzdrževanja pa je bistveno lažje počistiti ploščice kot parket, in kot je že ena pred mano napisala, če imaš obiske ni potrebno jim ponuditi copat, no, jaz sem tako napisala. Anamarija

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

28. sep 2007 21:33

Za enkrat imamo ploščice v hodniku, dnevni, jedilnici in kuhinji. Ker pa bova z izdelavo nadaljevala še letos, bova dala ploščice po celem stanovanju, tudi v spolnicah, otroških sobak, kabinetu. Povsod bo do iste ploščice, le v kopalnici in wc-ju bodo drugačne. Ker so ploščice res mrzle, sva zaenkrat dala talno gretje v dnevni, jedilnici in kuhinji. V preostali del stanovanja, ki še ni izdelan pa bova dala talno v kopalnico in wc ter v garderobno sobo. V garderobno sopa pa samo iz razloga, da radiator zavzame preveč prostora, ki ga lahko nameniva omari. V spalnicah ne bo talnega, ker so otroci že malo večji. Tepihov nimava, ker so to lovilci prahu. Z čoščenjem dosedanjih ploščic pa se ZELO zadovoljna. jih sesam in pomivam in ni problema. JORDI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti