Rtv naročnina

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

tema odprta - 28. sep 2007 14:19 | ogledi: 5.204 | odgovori: 37

Zakaj moram plačevati naročnino, če praktično ne gledam več nacionalne televizije. Kot vem (ali pa se motim ?), je to z zakonom določeno. Ampak to izhaja še iz časov, ko ni bilo drugih programov na razpolago.

Sedaj bodo še podražili naročnino in se mi zdi že vse skupaj prav trapasto.

Lili

lili A.

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

28. sep 2007 14:48

Kolikor je meni znano, ti celo plombo dajo na TV aparat, če odjaviš naročnino. Zaradi mene lahko ukinejo naša dva nacionalna programa. In hvala bogu za kabelske oz. satelitske programe. Nekdo si je izmislil obvezno naročnino in tako pač je. jass

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. sep 2007 15:52

Midva plačujeva samo R, TV pa ne, ker TVja nimava. Je pa res, da moraš plačevat naročnino, č eimaš tv aparat doma. No, pri nama lahko pridejo pogledat, kadar čejo:) Radiji pa so in tudi plačujeva naročnino, čeprav ne poslušava Slo1,2 ali 3, ampak v gl. druge radije. Veri

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

28. sep 2007 16:17

Možno jo je odjavit za določen čas (mislim pa da največ za 12 mesecev) s tem da moraš izpolnit določeno Izjavo (dobiš jo na njihovi spletni stran) s katero ali dovoliš njihovemu pooblaščencu da preveri da TV aparata res ni v stanovanju ali pa priložit ustrezno dokazilo (?) - mislim da je nekaj takega... gordana

neznan uporabnik

28. sep 2007 16:24

Kolikor vem, naročnino zaračunajo vsakemu, ki ima elektriko?! Midva sva se preselila v novo stanovanje in čez par mesecev je out of nowhere prišla položnica za RTV-naročnino. Nihče naju ni vprašal, ali imava TV. Ne vem, po kakem ključu pridejo do podatkov, ampak že parkrat sem slišala, da je RTV-prispevek dolžno plačevati vsako gospodinjstvo: če ima elektriko, ima tudi TV. Sklepam, da nove žrtve iščejo kar pri Elektru ..? Kaj pa varstvo osebnih podatkov? Kar se mene tiče, totalni nonsens in izsiljevanje! Imam več kot 150 programov in nikoli ampak res nikoli ne gledam nacionalke, še manj, da bi jo poslušala na radiu ...! In da ti zaplombirajo TV, če ne gledaš zapovedanega državnega programa, pa me spominja na davne čase .. ki so baje že zdavnaj minili. jancka

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

28. sep 2007 16:28

Res ti pošiljajo položnice glede na elektriko. Mi smo s tem imeli cel cirkus, ker imamo dva števca. Nekajkrat je bilo treba kar osebno na RTV, ker so že z grožnjami pred tožbo mahali, če v enodružinski hiši ne bomo plačali dveh naročnin. Pa jasno, tako kot ostali, nihče od nas ne gleda te nacionalne žalosti. petkica

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. sep 2007 16:33

Ja, reklame so pa tudi. Jaz bi rekel naročnina ali reklame. Kdor ima pluska si lahko izključi reklame. Naj še na nacionalnki tako naredijo Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

28. sep 2007 16:39

Grrrr tole je tema, katera meni dvigne pritisk! Zakaj? Zato ker, imamo celo dve naročnini za RTV. Ko so hodili akviziterji po domovih (več kot 15 let nazaj) sem bila tako pametna in sem dala naročnino na moža. Vsa leta je bilo ok, dokler se ni sprejel zakon, da vsako gospodinjstvo, katero ima elektriko, plačuje tudi RTV. Račun za elektriko pa prihaja na mamo.... Tako da smo naenkrat po toliko letih začeli dobivati še dodaten račun. Naj povem da, ne mama ne midva, ne gledamo naših programov... (jp... gledamo pa dve televiziji v ločenih prostorih :)), da ne bo pomote). Ja tudi urejali smo že na RTV-ju, pa moram rečt, da tako neprijaznih ljudi še nisem srečala. "Preberite si zakon..." to je vse kar rečejo in to na način, ki mi dodatno dvigne pritisk haha Tako da... plačujte tisto kar morate.... in RTV se vsekakor MORA! :)))) Tako pač je v naši ljubi deželici :))). lp Neroli

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. sep 2007 16:55

Neroli:Tvoj mož proda tvoji mami SVOJ televizor in o tem tvoja mama, na katero glasi račun za elektriko, PISNO obvesti RTV. Da ima mama dva TV sprejemnika. Ja pa potem od nje odvisno, ali vam dovoli, zlasti zetu, gledat TV.

F r i n a

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

28. sep 2007 17:01

Frina tis od uraga... ke si bila prej? hahahha A veš.. tole z RVT mi gre dejansko na bruhanje. Imam slabe izkušnje že od doma, ko sem staršem šla na roke in jima kupila televizor. Bemu kolk sitnosti... Hvala za info, bom tudi to naredila. Hmmm glede gledanja tv bom pa jaz moga prosit.... Neroli

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

28. sep 2007 17:03

Jp Jernej, včasih ni bilo reklam, so se financirali ravno iz naročnin. Danes? Čim več, od vsepovsod in še premalo, bi rekla.... :(( Neroli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti