Slikovna navodila za izdelavo torte

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

29. sep 2007 9:44

Me veseli, kajti tak je tudi namen! Taia

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

29. sep 2007 20:44

Taia danes sem delala rožice po tvojem "načrtu". Delala sem jih prvič in mislim, da so mi kar lepe ratale. Delala sem jih pa iz marcipana. Zdej pa ne vem kako dolgo bodo figurice obstale. Tiste kupljene so suhe in vem, da se dolgo obdržijo. A morem zdej te figurice posušit al bojo skos take bolj mokre? vanya

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. sep 2007 9:51

Meni pa se še preveč posuši, pustim čez noč :) Si dala vmes sladkor v prahu, ko si oblikovala? katka

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

30. sep 2007 11:17

Nisem dala nič sladkorja. Pustila sem čez noč v eni škatli od čevljev pa je danes še moker. A potem morem dat sladkor zraven, da se posuši? vanya

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. sep 2007 12:22

Če daš sladkor v prahu se lažje valja in ni tako moker, ja. Jaz še nikoli nisem delala brez sladkorja, tako da ne vem, kako je brez, sušim ga pa v hladilniku, na odprtem. Ti lahko povem čisto na frišno, ker ravno sušim na pladnju krilca za torto čebelica - od včeraj, pa so zdajle suha. katka

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

30. sep 2007 17:38

Jaz sem ga na foliji valjala pa valer sem v folijo zavila pa je šlo bp. Kako dolgo pa kej obstanejo ti okraski? Ker jz sem se jih včeraj spravila delat malo iz firbca nimamo pa zdej kot nalašč nobenega praznovanja do decembra. Aja še to... A uporabljate rokavice, ko delate z njim? Mislim, ko ga obarvate? Jz sem jih, ker bi bila drgač verjetno čist pisana. vanya

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

30. sep 2007 18:11

Hvala za vse pozitivne odzive. Torta je znotraj : maslena krema z bourbonsko vanilijo, med plastmi kreme in biskvita pa so gozdne jagode in borovnice v mehkem želeju. Biskvita nikoli ne namakam z ničemer - pri tortah vsaj, ker se mi zdi biskvit že sam po sebi dovolj sočen. Lp. unicorn p.s. no, če sem popolnoma natančna, sta torti dve (za streho je druga), ampak sta enako polnjeni. Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 30. sep 2007 18:15:24

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

30. sep 2007 18:50

unicorn,

šefica! Meni so tvoje torte itak znanstvena fantastika, ful ful lepe. Le kako se bova midva lotila tortice za najino tamalo, da bo vsaj senca kake tvoje, ki jih hoče gledat vsak dan:)

In dobro potezo si naredila s temi slikovnimi navodili, je vsaj komu zavezalo hudoben jezik.

LP in še kako idejo nam pošlji!

Anja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. sep 2007 18:55

Ne uporabljam rokavic, ker se mi zdi, da nimam potem občutka. Saj se jedilne barve lepo sperejo s kože. Še bolje pa je barvati potem, s čopičem. Po moje se bodo obdržali, samo ne vem, če bodo potem še za pojest (moji radi pojedo). katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti