Polhova mast

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. okt 2009 10:05

Naka, Jelenčkova tukaj ni govora o svizčevi ampak o polhovi masti. Gre za različni zverinici in ju ne moreš enačiti. Polhova mast je pa vsaj toliko staro zdravilo, kot je star polšji lov o katerem pa ,kot je obče znano , je že pisal sam Valvasor. Zadeva baje pomaga pri tisoč in eni tegobi in je nekoč lajšala bolezenska stanja vsem slojem našega naroda- uporabljali so jo tako preprosti ljudje kot meščani. Je bila pa zagotovo mnogo bolj zdrava kot današnja kemična zdravila s katerimi si veselo uničujemo naše telo v svetem prepričanju ,kako koristna so. LP hedonist

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. okt 2009 12:26

ati zlati je napisal/a:
Hofer je imel par mesecev nazaj mazila iz polhove,svizčeve ... masti.ati zlati

Tudi svizčeva mast je bila omenjena, tako da ne gre za enačenje zverinic ampak za površno branje.

Polhovo mast so dolenjske babice uporabljale pri vnetju ušes. Se mi pa ne sanja, za kaj bi bila koristna svizčeva mast. A kdo ve?

LP, V.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. okt 2009 13:00

Ker je Hofer malo bolj leva trgovina me ne bi nič čudilo, če bi namesto polšja zapisali svizčeva mast. Sploh če so hoteli podoben komercialni učinek kot Milka. Tako da je povsem neumestna pripomba o površnem branju. LP hedonist

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. okt 2009 15:22

hja, kaj vse se lahko naucim na kulinariki alpski svizec je prava delikatesa. Mast pa naj bi pomagala pri revmi. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. okt 2009 16:11

hedonist je napisal/a:
Ker je Hofer malo bolj leva trgovina me ne bi nič čudilo, če bi namesto polšja zapisali svizčeva mast. Sploh če so hoteli podoben komercialni učinek kot Milka. Tako da je povsem neumestna pripomba o površnem branju. hedonist

Aja, po čem pa to sodiš? Lahko utemeljiš s primeri? Nikakor namreč ne delim tvojega mnenja, pa me zanima, kaj vse sem spregledala.....

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. okt 2009 18:58

Cenjena Rimljanka, meni pač hofer ne sede. Njegova ponudba je meni v celoti čudna in ji pač ne zaupam. Določeni artikli so smešno poceni in če se malo poglobiš v deklaracije potem hitri vidiš ,koliko npr. E-jev ima, najbolj mi je pa bil čuden primer ,ko sem nekoč kupil solato- kristalko,tako, zavito v celofan in jo dal v hladilnik. Sem potem pozabil nanjo in jo vzel v roke čez teden ali še nekaj več. Bila je ista ,kot pri nakupu. Zdaj te pa vprašam ali je to možno ? Oba veva, da solata,ki jo nabereš na domačem vrtu kjer ne uporabljaš kemikalij zdrži kvečjemu dan ali dva.Meni je bil ta dokaz dovolj,ampak še ne čisto. Se moral zadnjič v naš litijski Hofer peljati ženo ki tam kupuje mačjo hrano. Zgolj zato, ker futra en kup pritepenih mačk , ki imajo rade Hofrove piksne,ki pa so tudi poceni. No pa me je hudič premamil in sem kupil še neko svinjino- vratovina s kostjo in ker sva bila pozna in ta večer brez otrok sem to na hitro hotel popeči. Seveda me je malo zmotilo, ker na embalaži ni pisalo od kje meso izvira (čeprav bi moralo to pisati ) ampak sem naino verjel , da bom jedel dobro svinjino. Ko sem zadevo začinil in dal v ponvico pa sem takoj zaznal nek poseben duh, kii niti slučajno ni normalen pri peki svinjine. Vseeno sem vratovino s kosjo spekel do konca (kaj sem pa hotel, bil sem lačen ko volk ) in jo dal na krožnik. Okus je bil katastrofalen in kljub temu, da sem hud mesojedec te pečenke nisem mogel jesti. Mislim , da se mi kaj takega še ni zgodilo. Tako da je to to. Žal, trgovske verige Hofer ne cenim tudi zaradi malomarno urejenih trgovin, saj če je roba zložena skoraj da na tleh je tako pač tudi moje mnenje o njej. To je povsem moje mnenje, ne vsilujem ga nikomur intisti ,ki uživate ob nakupih v Hofru počnite še naprej. Se pa le kdaj vprašajte, kako je lahko kakšen artikel pri njih tako strahotno cenejši ,kot drugje. Morda zato , ker vas imajo rajši in se odrekajo svojemu zaslužku ? LP hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. okt 2009 19:14

Hedonist, vsak po svoje, ampak iz tvojih dveh primerov ne moreš napeljati na bober/svizec/polh/kakršnokoli že mast...... In naša domača solata pač drži vse kaj več kot dan ali dva, pa če verjameš ali ne.

Ne vem, kaj boš rekel na to, da so v H. ENAKI izdelki kot drugje precej cenejši. Ne boš me prepričal, da so rastline, kupljene pri njih (recimo orhideje) x-te kvalitete, glede na to, da so vsaj pol cenejše kot drugje. Samo en primer.

Ti kar ostani v drugih trgovinah, samo nikar ne meči slabe luči na tiste, ki jih ne maraš, ker tvoji argumenti ne zdržijo.

Roba je zjutraj VEDNO urejena, nikili nisem ničesar videla na tleh. KUPCI so tisti, ki vlečejo artikle iz vrečk, mečejo bombone med solato,.....otipavajo sadje, premetavajo,...

O tem, kaj in kje kupim, odločam sama. In znam brati deklaracije, pa ne samo v H., verjemi.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. okt 2009 19:47

OK, cenjena Rimljanka, veš da spoštujem tvojo botanično avtoriteto, ampak meni orhideje ne pomenijo ne vem kaj, teh rožic ne jem in mi je zato povsem vseeno kako so preparirane. Ampak tisto kar dajem v svoje telo (beri= hrano ) pa želim da je kolikor toliko kvalitetno , če že imam možnost izbire. In svoje mnenje bom vedno povedal jasno in glasno, pa če ti je to všeč ali pa ne. Lepo , da zagovarjaš neko tujo trgovsko verigo, do tega imaš vso pravico ampak pusti tudi meni , da jo jaz pač ne, če imam za to razloge. Če zate to niso je tvoj problem, vse je pač v povsem idividualni oceni , kdor pa to omejuje je sam ... LP hedonist

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

13. okt 2009 8:19

hedonist je napisal/a:
Ker je Hofer malo bolj leva trgovina me ne bi nič čudilo, če bi namesto polšja zapisali svizčeva mast. Sploh če so hoteli podoben komercialni učinek kot Milka. Tako da je povsem neumestna pripomba o površnem branju.LPhedonist

Iz stavka, navedenega v tvojem prejšnjem postu: "Naka, Jelenčkova tukaj ni govora o svizčevi ampak o polhovi masti. Gre za različni zverinici in ju ne moreš enačiti." sem razbrala, da imaš na sumu Jelenčkovo, ne Hofer (da meša svizce in polhe). Mogoče pa oba površno bereva?

LP, V.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. okt 2009 12:55

Mogoče pa res VilmaS, ampak nisem imel v mislih Jelenčkove ampak Hofer. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti