Pecivo marlenka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. avg 2013 22:42

yulchi je napisal/a:

V Lendavi, v trgovini Hungaricum imajo tudi Marlenko. Uvožena je s Češke in zapakirana v škatli. Imajo pa še Marlenka kuličky, neke biskvitne kroglice, ki pa so zelo zelo okusne. Spodaj je link za sliko. Cena torte pa je malo manj kot 10 €. Nisem je še probala, ker jo raje spečem

 

http://www.marlenka.cz/userdata/pages/14/balls_11_ka

 

 



yulchi

 

Od te firme sem jo zadnjič, ta temno kupla v Mercatorju. stala je okoli 17e. 

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. sep 2013 21:00

Jo je kdo že probal narediti? Jaz jo bom kar s kislo smetano, samo še recept najdem za testo

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

3. sep 2013 21:36

S kislo smetano pa marlenka nikoli ne bo Marlenka ... kondenzirano mleko.

s0ncek*

cemkcku4  

član od: 1.9.2011

sporočila: 28

23. maj 2014 22:07

Resnično imajo v celju ukusno marlenko a kakor povsod, je prava pripravljena žal le doma.Povsod, ko gre za denar, je težava, ker se vedno gleda na ekonomičnost ali čas.Ne glede na to, da jih v slaščičarnah prodajajo za zlato.Sama torta ima na vzhodu razna imena, a njena priprava zahteva kar nekaj prakse. Dobro je to, da tudi, če ti ne uspe, jo lahko poješ. Da ti pa uspe, pa potrebuješ pravi recept, prakso in kakšen kuharski trik. V nasprotnem se prej naveličas poskušati, kot pa da se naučiš. Prave te torte( po kateri slavi) pa jih v sloveniji ne prodajajo in ne uvažajo.So le bolj ali manj dobri ponaredki. Žal je tudi v tujini precejkopij receptov, navsezadnje je pomebno le to:

Tisti recept, ki ti je najbolj všeč, pa ga uporabljal.Original ali ne, pa ni pomebno.Original je pomeben samo, kadar gre za prodajo.

Zoki

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

31. okt 2014 19:36

Tole je orehova medena torta marlenka, ki sem jo danes jedla v Bohinju. Odlična je bila. Striček Google mi je že našel kar nekaj receptov, ki jih bo treba začet preizkušat, saj mi okus po tej dobroti danes nikakor ne gre iz glave.

Nena

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. nov 2014 7:31

hmmm, sem prebral in znova prebral. Samo v mišjih dlakicah tiči razlika, ali ne? Ker ena je okrogla, druga kvadratasta, ampak polnitev je podobna. Le razlika pri posipu je...
Kaj pa je tvoje mnenje, Loni?



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. nov 2014 9:44

Jaz pojem oboje, samo da mi kdo prinese . Tu pa res nisem zbirčna. Mogoče je medovnik manj karamelast.

Loni Makaroni

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

4. nov 2014 11:24

s0ncek* je napisal/a:

Marlenka ... kondenzirano mleko.

 

... karamelizirano kondenzirano mleko

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti