Pecivo marlenka

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

11. feb 2008 20:37

Pozdravcek! Zares zabavno. Tegale prej sploh nisem videla, sem pa tudi sama danes jedla tole slascico (temno izvedbo) prav tam kjer omenja Reca. In je zares dobra, ceprav sicer sploh ne maram taksnega stila "tezkih" tort. Pa priporocam vsaj za poskusit; Teja teja-kit.

guiness  

član od: 11.9.2008

sporočila: 18

6. mar 2009 21:23

Jaz sem jo naredila po receptu, ki ga je prispevala Blanchy. Bila je super, vendar je za nadev sestavin dvakrat preveč. Smiselno bi bilo uporabiti polovično količino sestavin, pa torta še vedno ne bo "presuha." Sem pa spekla dva plitva pekača in pecivo razrezala na polovico, da sem v končni fazi dobila štiri plasti. Lp guiness

lenybaby  

član od: 23.9.2009

sporočila: 8

23. sep 2009 13:55

Marlenko imajo zdaj tudi v prosti prodaji - zadnjič sem obe "izvedbi" videla v Mercatorjevem hipermarketu, cene se ne spomnem prov točno ma mislim da okoli 15 eur? Najboljšo marlenko pa za moje pojme postrežejo v enem lokalčku v ljubljanskem BTC-ju. Najde se ga znotraj Emporiuma, Cafeteria. Dobiš primerno velik kos pogrete tortice, serviran na zelo lepem krožniku okrašenem s prelivom, zraven pa ravno prav smetane in še kepico vanilijevega sladoleda! Tega nisem dobila še nikjer in vam povem da je to sigurno najboljša možna kombinacija! Tam jo imajo kar za "hišno sladico" in je v bistvu edina sladica, ki jo imajo v svoji ponudbi. In v tistem času ko smo sedeli tam na marlenki sem naštela vsaj še pet enakih naročil tko da očitno folk že ve kaj je dobro! ;)) lenybaby

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

23. sep 2009 15:40

Ja, v Mercatorju jih res imajo, stane pa 15,99€. Sem jo že kupila in smo jo tudi že zmazali :) Drugače pa meni ni všeč kombinacija s sladoledom, lenybaby. Najraje jo jem samo, včasih mogoče z malo smetane. Tudi tisti prelivi, ki jih nabrizgajo čez tortico, mi niso všeč. Ampak, vsakemu drugače paše in verjamem, da je tebi (pa še komu drugemu) marlenka s prelivom, smetano in sladoledom najboljša možna kombinacija. Ampak, v takšni množici informacij jezik nekako ne ujame več tistega tapravega marlenkinega sporočila, če mene vprašaš. s0ncek*

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

13. avg 2010 18:41

oj, ali kdo ve, če imajo marlenko še pri najboljšem sosedu? Že v naprej hvala za odgovore. Mateja tejča

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. avg 2010 11:36

Imajo, opažena včeraj, ko sem kupovala kruh.

Loni Makaroni

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

23. okt 2012 16:43

kupi se jo tudi v Leclercu

tejča

Nastixify  

član od: 15.5.2012

sporočila: 3

30. okt 2012 11:24

Marlenko najdete tudi v mariboru v evroparku in qlandiji + v qlandiji na ptuju v pastamore..v pastamore ti jih dajo tudi za domov. Dajo se pa (baje) kupiti tudi v merkatorjevem centru na ptuju. :)

Nastixify

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

30. avg 2013 15:24

V Lendavi, v trgovini Hungaricum imajo tudi Marlenko. Uvožena je s Češke in zapakirana v škatli. Imajo pa še Marlenka kuličky, neke biskvitne kroglice, ki pa so zelo zelo okusne. Spodaj je link za sliko. Cena torte pa je malo manj kot 10 €. Nisem je še probala, ker jo raje spečem

 

http://www.marlenka.cz/userdata/pages/14/balls_11_ka

 

 

yulchi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. avg 2013 20:37

Tudi večji Mercatorji jo imajo; koliko je "prava",  pa ne vem, ker prave še nisem jedla.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti