Pecivo marlenka

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

25. sep 2007 23:15

Punce enkratne ste hvala božena

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

4. dec 2007 23:03

Imam še eno vprašanje ali dve sonček a si ti že to kdaj delala? kako se to potem postreže - segreje v MV ali flambira ali? hvala božena

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. dec 2007 0:34

mislim, da je celo bila ena tema enkrat že na forumu, prosim pluskote za pomoč! katka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. dec 2007 7:37

Jaz sem že delala, segrela v MW na kocu... Sem pa naredila iz ene 7 plasti in je prišlo res zelo lepo...

 

lidka

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

5. dec 2007 10:03

Marlenka se kupi že pripravljena, uvažajo jo iz Češke. To je torta popolnoma brez konzervansov, edini konzervans je med. Obstajata dve vrsti, črna in bela. Črna marlenka ima čokoladni biskvit in mlečno kremo, bela pa svetel biskvit z karamelno kremo z medom in je posuta po vrhu še z orehi. Obe sta dobri, niso pa to sočne torte, kot jih poznamo mi. V mikrovalovki se pa segreje zato, da se krema malo zmehča in tako malo usoči zadevo.Niso pa te torte nikoli zmrznjene, ampak so vedno samo v hladilniku. ela

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

5. dec 2007 10:15

bozena, samo segreje se v MV. Lahko pa ješ tudi kar tako, brez da jo bi segrela. ela, kje pa se da v Sloveniji kupit Marlenko? Sem jedla že to tapravo Češko in je res božanska. Bela (medena) je zame ena najboljših sladic (res pa kakavove še nisem jedla). In če se jo da kupit, bi bila zelo vesela, če mi poveš, kje. Hvala. s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 05. dec 2007 11:58:53

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

10. feb 2008 19:15

s0ncek* je napisal/a:
bozena, samo segreje se v MV. Lahko pa ješ tudi kar tako, brez da jo bi segrela. ela, kje pa se da v Sloveniji kupit Marlenko? Sem jedla že to tapravo Češko in je res božanska. Bela (medena) je zame ena najboljših sladic (res pa kakavove še nisem jedla). In če se jo da kupit, bi bila zelo vesela, če mi poveš, kje. Hvala. s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 05. dec 2007 11:58:53
Sonček, šele danes sem videla, da te zanima, kje se kupi Marlenka... Če te še zanima... Torta se ne more kupit v redni prodaji, uvaža pa jo gospod Igor Debeljak. On jo je tudi pripeljal v Slovenijo in jo zdaj prodaja v lokalih. Ima pa zadeva vse potrebne certifikate in tudi potrdilo našega Zavoda za zdr. varstvo, da je res vse ok. Ker ta torta je popolnoma brez konzervansov (edini konzervans je med), rok uporabe ima pa kar dolg (2 meseca) in smo temu primerno bili tudi skeptični na začetku. ela

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. feb 2008 20:57

Midva sva pred petimi minutami prišla iz slaščičarne Pri vodnjaku v stari Ljubljani. Mož je papal marlenko,jaz pa konjak torto. Do polnoči je lokal odprt in na zalogi je ni bilo več veliko zato pohitite. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti