Djuveč

Vesna5  

član od: 5.11.2001

sporočila: 36

tema odprta - 27. jun 2002 12:49 | ogledi: 6.590 | odgovori: 6

Zanima me, če pozna kdo recept kako narediti dober djuveč?

Lep pozdrav

Vesna

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

28. jun 2002 12:21

Lahko ti zaupam Đuveč po moje. V večjem loncu segrejem maščobo in na njej spražim srednje veliko čebule, ko se skoraj prepraži dodaj žličko sladkorja (mora malce porjaveti) narežem korenje, pisano papriko(več vrst) in primešam k ostalim sestavinam v lončku, dodam malce vode in pokrijem. Postim brbrati nekaj minut. Medtem skuham bel riž (osoljen + malce masla ali margarine). V lonec z zeljenjavo dodam nekaj sveže narezanega paradižnika in eno konzervo pelatija. Solim, po popram, jušno kocko, origano, lovorjev list, po potrebi še malce soli in še kuham naprej. Ko je riž kuhan ga prestavim k paradižnikovi omaki in kuham še pet minut. Jaz nam naredim bolj tekoče, ne kot juha, ne pa tudi suho. Je morda dolg postopek je pa dobro.(to ni originalen recept, ampak tudi jaz sem bila pred dilemo kako do recepta, pa sem začela ustvarjati in to je rezultat) Barbara Cuzak

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

28. jun 2002 12:22

PA še sladko rdečo papriko dodaš med začime (radodarno) Barbara Cuzak

Vesna5  

član od: 5.11.2001

sporočila: 36

28. jun 2002 12:31

Draga Barbara najlepša hvala, v bistvu se naredi kao sataraš pol se pa riž noter vmeša pa je? Lep vikend, Vesna

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

28. jun 2002 13:06

Pod obema imenoma đuveč /pojma nimam, kako se prav napiše/ in sataraš sta moja starša dolga leta vlagala razno zelenjavo zelenjavo /paradižnik, paprike, feferone, čebulo, malancane, če se ne motim tudi.../za zimnico, kar v kozarce. Zadevo smo uporabljali za pripravo raznih golažev, polivk za špagete, ali pa kar tako z jajci... Skratka uporabna zadeva za zimo. Žal ne poznam recepta, lahko pa vprašam doma, če koga zanima. lp, Irena

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

28. jun 2002 13:36

Piškotek, mene pa zanima ta recept za vlaganje. Lep vikend tebi in ostalim. sabrina

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

28. jun 2002 20:41

Osnovni recept za sataraš za zimsko zalogo sem enkrat našla v Kuharici (Motoh, Šilc, Šuštaršič;Mohorjeva družba, 1988, Celje). 1 kg paradižnika, 1kg paprike, 1/2 kg čebule, žlica soli, 1 dl olja. Pripravimo zelenjavo: Olupimo paradižnik, očistimo in zrežemo (multipraktik) čebulo, papriko, paradižnik. Paradižnik stresemo na cedilo, da odteče odvečna tekočina. Na vročem olju prepražimo čebulo, dodamo papriko, pražimo 1/4 ure. Dodamo še odcejen paradižnik in pražimo, da se razpusti. Napolnimo kozarce in zapremo z alu pokrovi, ali zamrznemo. Jaz včasih dodam še bučke, ali melancane, kakšen feferon... Lep vikend želim vsem Aja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti