Šarlota

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

25. sep 2007 13:49

Najlepša hvala, bom poskusila še danes popoldan. Dekleta, zlate ste, res! Issi

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

25. sep 2007 15:23

Issi, obloži modelčke s prozorno folijo, potem jih pa napolni. Ko jih zvrneš ven, si pa pomagaš s folijo. *petra*

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

25. sep 2007 16:04

Ve ste pa res prave prijateljice da ste se tako potrudile,zares sem vesela.Te šarlote se bom lotila čez vikend ko bo več časa in če bo vsaj na pol podobnega okusa kot Šikerjeva bom zelooo vesela.Najlepša hvala za pomoč.

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

1. okt 2007 8:09

Mena pa zanima če je katera delala že šarloto po tem receptu? Bi se je danes lotila pa se nekak ne upam...Pa količina sladkorja štima?

 Mislim, pa da bi bilo fajn, da bi se recept prepisal v bazo...da se zopet na "založi".

 

lp Bojanca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. okt 2007 9:10

bojanam, shrani si ga v beležko, pa se ne bo izgubil. Mamamia mamamia

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

1. okt 2007 10:36

Saj je že na varnem v beležki...me pa še vedno zanima, če je kdo delal že šarloto točno po receptu?

Bom pač probala, pa da vidim kaj nastane!

 

lp Bojanca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. okt 2007 13:00

Delala sem po tem receptu. Potrebno je poskrbeti, da gre brez problemov iz modela, mogoče s folijo za živila, imeti mora DOVOLJ časa, da se strdi, okog 12 ur. Dodala sem nekaj več želatine, za vsak primer. Veliko težav sem imela z vmešavnjem sladkorja, ker sem to delala prvič.

Še vedno pa imaš možnost, da spremeniš v kao Blejsko grmado. Dobre sestavine je mogoče postreči tusi z zajemalko, če bi že ravno nagajalo.

Po moji oceni je bolj zahtevna sladica, rabi precej časa in se ves vložen trud odrazi na čudoviti sladici. Vredno je poskusit.

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. okt 2007 13:02

Pozabila sem povedati, da se uporabili gladek model, kotliček za stepanje.

Na vprašanje, kako dobiti iz modelčka puding, pa namig. V Merkurju sem pred kratkim kupila male modelčke za puding, ki imajo pokrovčke in luknjo na dnu. Imeli so tudi malo večje, najbrž za šarloto, ampak bolj majhno. Poglej, mogoče še imajo. Pa niti ni bilo drago.

F r i n a

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

8. okt 2007 18:45

Mene pa zanima še biskvit s koliko jajc ga naredite in če je lahko navaden in enostaven ali pa obstaja kak poseben recept? Anita

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

8. okt 2007 19:02

Tudi jaz sem se lotila te šarlote...sem najprej mislila, da bomo kar z žličkami iz sklede jesti, ampak sem se zmotila in mi je šla šarlota zelo lepo vstran od sklede, pa tudi strdila se je lepo (sem pa dala 10 listov želeja ziher je ziher)

Edino pri rezanju sem imale malo problemov, mislim, da je bila kriva količina sadja (preveč).

Drugače pa je res zelo podobna tapravi Šikerci!

 

Biskvita sem jaz porabila zelo malo...iz preostalega pa je ratala še Babičina dobrota

lp Bojana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti