Oh slovenščina

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

12. jan 2018 12:41

Bravo Vrtejbenka za pozitivno razmišljanje. Nevenka, ki je torto dobila, je prav vse lepo razumela. Nič ji ni bilo nejasnega. Tistim, ki so se vtaknile v to besedilo pa samo namig, naj malo pogledajo določene komentarje, ki so brez ločil, veliko tujih izrazov v slovenskih zapisih, da ne omenjam splošno nepismenost, to je dosti bolj zaskrbljujoče kot pa zapis na tej torti. Ter pikolovstvo, ki je vrlina vedno enih in istih.Škoda, dlakocepneži so pa res čisto povsod. Tu smo vendarle zato, da si izmenjvmo kulinarične izkušnje in se ob tem zabvamo, radostimo, si pomagmo in pridobivamo medsebojne izkušnje in tudi nova prijateljstva.  Pe lep pozdrav in lep sončen dan želim.

 

nenci

Sporočilo je spremenil(a) nenci dne 12. jan 2018 12:43

Sporočilo je spremenil(a) nenci dne 12. jan 2018 12:45

Sporočilo je spremenil(a) nenci dne 12. jan 2018 13:35

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

12. jan 2018 13:03

anka je napisal/a:
Vrtejbenka je napisal/a:

Nič ni narobe, če se popravlja naše slovnične napake.Meni je moteče edino to, da se popravlja samo od nekaterih, ne od vseh ..iz tega sledi, da jih ne motijo napake, pač pa jih motijo določeni člani, ki jih pišejo/mo.Seveda se "skrivajo" za tem, da kao popravljajo napake ..kdor ima rad slovenščino, slovnico, naš jezik in še tri pike ...bo popravljal od vseh ..kdor nima rada ljudi pa bo popravljal samo od teh.

 


Pa je bilo potrebno? Ne. Izdelek ni totalni kolaps. Ampak odnos med ljudmi je pa lahko.

Tudi jaz imam rada slovnično pravilne zapise, še toliko bolj, ker danes mladi kar s težavo govorijo slovensko, ker to ni "in", to ni moderno.
Vidim pa, da je treba bit dosleden pri vsaki črki

 

Lep sončen dan želim vsem

NutellomAnka

   Mene pa moti sam naslov-oh, ta slovenščina, kot, da bi se je sramovali in bili jezni nanjo. Lahko bi bil naslov-NAŠA LEPA SLOVENŠČINA,  to je moje mnenje.   

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

12. jan 2018 13:45

rdkapica je napisal/a:

Ne mislim nič slabega in nikogar ne želim žaliti ...

 

Želela bi, da se prebere vse, kar je napisano ....

rdkapica

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

12. jan 2018 14:49

Jejhata, jaz pa tako rada včasih napišem kaj po domače, pa tudi brez vejic.Za kulinarični forum glih ne bi pričakovala, da bi moralo biti vse po črki slovnice. Na  Nenčini torti me pa zapis sploh ni zmotil. Je bila preveč  mojstrska. Da bi pa morala obvladati še slovnico? Ste pa tudi pikolovske! Pa brez zamere. 

 

 

 

 

 

Anemiilat

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. jan 2018 15:28

Zastavljeno vprašanje je bilo povsem preprosto:

"Kaj je prav - bolje:

"Vse najboljše - Nevenka za 40" ali

"Vse najboljše - Nevenki za 40"?"

Brez kakršnega koli namigovanja na kogar koli, brez kazanja s prstom, za moje pojme povsem korektno (v stilu: kako napišem, da bo prav?). Kar je iz vsega tega nastalo, je pa kolobocija, ki vsaj mene predvsem spravlja v žalost. "*ebi ga", bi z nostalgijo rekel en stari znanec tega foruma. Upam, da mu gre dobro.

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

12. jan 2018 17:26

Imo:

"Vse najboljše (ti želim) Nevenka za 40 oz. (Želim ti) vse najboljše Nevenka za 40" - izpust

"Vse najboljše - Nevenki za 40" - se lahko bere kot dvoje ločenih stavkov, saj je bila torta  konec koncev v obliki knjige z dvema stranema, tako da lahko zapis na vsaki strani komot stoji samostojno.

Mene manjši kiks na napisu ne bi pretirano zmotil (razen če kiksneš pri samem imenu in nastane iz Ane Anka ali pa iz Marije Marijana), saj je že samo speči domačo torto za nekoga zelo lepa gesta, ki jo take malenkosti pač ne morejo pokvariti. In ja, to so malenkosti.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 12. jan 2018 17:28

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

12. jan 2018 22:19

Mene pa zadnje čase bega vikanje in tikanje z veliko začetnico. Ko sem jaz hodila v osnovno in srednjo šolo, se je vi/vam in ti/ tebi pisalo z malo. Zdaj pa v učbeniku za slovenski jezik piše npr. v navodilu za pisanje voščilnice "želim Vam vesele praznike...", na prvi strani testa pa "želim Ti obilo uspeha" . Od kdaj je to pravilno? 

čoko

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

13. jan 2018 9:18

čoko je napisal/a:

Mene pa zadnje čase bega vikanje in tikanje z veliko začetnico. Ko sem jaz hodila v osnovno in srednjo šolo, se je vi/vam in ti/ tebi pisalo z malo. Zdaj pa v učbeniku za slovenski jezik piše npr. v navodilu za pisanje voščilnice "želim Vam vesele praznike...", na prvi strani testa pa "želim Ti obilo uspeha" . Od kdaj je to pravilno? 

čoko

jao, to si samo neki zmišlavlejo ... ko gre za izraz izrednega spoštovanja, pardon izrecnega

 

tudi jaz sem včasih za njega pisala On 

sijasaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jan 2018 9:51

sijasaja je napisal/a:
čoko je napisal/a:

Mene pa zadnje čase bega vikanje in tikanje z veliko začetnico. Ko sem jaz hodila v osnovno in srednjo šolo, se je vi/vam in ti/ tebi pisalo z malo. Zdaj pa v učbeniku za slovenski jezik piše npr. v navodilu za pisanje voščilnice "želim Vam vesele praznike...", na prvi strani testa pa "želim Ti obilo uspeha" . Od kdaj je to pravilno? 

čoko

jao, to si samo neki zmišlavlejo ... ko gre za izraz izrednega spoštovanja, pardon izrecnega

 

tudi jaz sem včasih za njega pisala On 

sijasaja

Ja, saj je čisto prav in fajn, da so nekatere osebe za nas z veliko ... tole, o čemer pa piše čoko, pa je po moje posnemanje nemščine - Nemci pišejo Ihr, Sie in podobno z veliko. Kar se meni zdi popolna bedarija, prenašat to v slovenščino - no ja, čeprav se mi še pri drugih stvareh zdi, da rinemo nazaj v 18. stoletje. Na žalost.

Če se motim, pa naj me kdo popravi, prosim.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

13. jan 2018 10:13

Da rinemo nazaj, imaš popolnoma prav. Uffff......na veliko področjih!

 

Anemiilat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti