Oh slovenščina

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

11. jan 2018 16:49

Pa so res gospe, čudna ta pota gospodova..

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

11. jan 2018 17:27

Glejte dekleta, jaz se z vami res ne bom več prerekala, pa to ne Zaradi tega,ker bi jaz to tako želela, ampak zarad tega, ker se mi to več ne da.  

 

 

 

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. jan 2018 19:12

Vrtejbenka je napisal/a:

Jaz sem to na torti na ZID-u  prebrala kot "Vse najboljše Nevenka za 40" ..Nencina torta je tako kot vsi izdelki, ki nam jih je pokazala zelo lepa ..malo sem pogledala tvoj profil Rdkapica ..nič slik, nič receptov, samo veliko negodovanja ...ehhhh, dolgočasno že to ... ..vedno se nad vejicami  in podobnimi "štosi" pritožujejo ti, ki nimajo kaj kulinaričnega za pokazat.Škoda.

Vrtejbenka

Mešanje fecesa št. 1 in seveda nadaljevanje.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 11. jan 2018 19:13

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. jan 2018 19:12

babka1951 je napisal/a:

Vrtejbenka, to ni samo tvoje osebno mnenje, moje je enako tvojemu, tako lepo tortico so po slovensko spet hotele umazat ene, ki nikoli nič ne pokažejo, se pa znajo spotikat ob prav vsaki stvari, če jim članica ni najbolj pri srcu...tako zelo se veselim, da bo eden mojih najljubših letos zapustil gimnazijo, kjer ga v življenje vodijo taki dvolični vzgojitelji...čeprav on vedno pravi: Ne sekiraj se babi, če se jaz ne!

Mešanje fecesa št. 2 in seveda nadaljevanje.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 11. jan 2018 19:13

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

11. jan 2018 20:31

No, ker želi Elaphus nadaljevanje pa naj bo še 2.del ..nič ni narobe, če se popravlja naše slovnične napake.Meni je moteče edino to, da se popravlja samo od nekaterih, ne od vseh ..iz tega sledi, da jih ne motijo napake, pač pa jih motijo določeni člani, ki jih pišejo/mo.Seveda se "skrivajo" za tem, da kao popravljajo napake ..kdor ima rad slovenščino, slovnico, naš jezik in še tri pike ...bo popravljal od vseh ..kdor nima rada ljudi pa bo popravljal samo od teh.Tako da ne mi pisarit, da je prav da se popravlja ..ko se bo od vseh popravljalo, bom to cenila in takrat moje spoštovanje, pa klobuk dol z moje strani.Dokler se pa samo nekatere popravlja pa je čista šlamastika.Če se spomnim, je bilo pri mojem receptu več kot tri strani komentarjev, da ne rečem kreganja, čez mojo sklanjatev..ker se niso mogle obregnit ob kuharijo so se pa ob slovnico.A bi bilo težko lepo napisat..lej Vrtejbenka popravi naslov, ni prav napisan, lahko tudi na zs ..ali pa, ko se je obregnila ob moje vejce, ma zakaj se ni obregnila ob druge nepravilno, oziroma izpuščene vejice?Še to bom napisala, potem zame je to končano ..sem članico opozorila, da je nekdo drug naredil še večjo slovnično napako, kot sem jo jaz, pa zakaj ni javno opozorila na to napako?Njen odgovor je bil "ma ona je doktor, pa ena taka gospa"..hmmmm..In kaj je bilo potem?..ni minilo dolgo časa, ko je moderator/moderatorka popravil/a te slovnične napake.Dvojna merila.Pa ne mi sedaj pisat, da se javno tega ne objavlja, ker ni napisanih imen.

Elaphus, lahko me sedaj napadaš, žališ, napišeš kar želiš ..me ne moti ..dokler pa bodo popravljale samo nekatere in ne vseh, niso nobene ljubiteljice slovenščine, jim sploh ne gre za naš ljubi jezik ..pravi slovenist popravi od vseh.

Želim vam lep večer, pa hvala da ste brali ta moj dokaj dolg odgovor.

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jan 2018 20:48

limnol je napisal/a:

Jaz pa res ne razumem, po kakšnem ključu je nič kriv babkin vnuk pristal na privat torti s pravopisnimi napakami. Čudna so pota gospodova.

Sonja

Izpustla si bistveno - profesorica na gimnaziji, ki jo obiskuje vnuk, naj bi bila tudi na Kulslo, v debati v tem forumu. Če sem prav dešifrirala, če nisem, pa bo kdo popravil. Je pa babka zapeljala vnuka v debato, to pa drži. 

mamamia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

11. jan 2018 22:25

Vzdržite se prosim obrekovanja in osebnih napadov na druge člane portala, predvsem pa se vzdržite konkretnih podatkov o članih, ker je forum anonimen. Osebni podatki in obrekovanje imajo lahko resne posledice. Prosim in vas hkrati pozivam, da se vrnete na vsebino te teme. Hvala.

Jernej - administrator

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jan 2018 9:44

No, napis na torti smo vsi razumeli, ali nam je bil všeč ali ne, ali je bil slovnično pravilen ali ne, smo tudi prežvečili. Glavno, da je bila torta dobra. Za intermezzo pa tole. 

Loni Makaroni

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

12. jan 2018 9:47

mirca je napisal/a:

Ker več glav več ve, še vas vprašam - kakšen je pravilni zapis besed kakorkoli, kdorkoli, kadarkoli ali je pravilno kakor koli, kdor koli, kadar koli. V skoraj vseh knjigah, ki sem jih do sedaj brala, je napisano narazen. V časopisih pa največkrat vidim napisano skupaj. Počasi me to jezi, ker ne vem, ali pišem pravilno ali. Kaj pa vi pravite?

Lep dan vsem

Mirca

vedno smo pisali narazen ... potem me je pa stenografija, kjer se je pisalo skupaj, tako zmedla, da moram vedno razmišljati

sijasaja

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

12. jan 2018 10:27

Vrtejbenka je napisal/a:

Nič ni narobe, če se popravlja naše slovnične napake.Meni je moteče edino to, da se popravlja samo od nekaterih, ne od vseh ..iz tega sledi, da jih ne motijo napake, pač pa jih motijo določeni člani, ki jih pišejo/mo.Seveda se "skrivajo" za tem, da kao popravljajo napake ..kdor ima rad slovenščino, slovnico, naš jezik in še tri pike ...bo popravljal od vseh ..kdor nima rada ljudi pa bo popravljal samo od teh.

 

Vsi se učimo, vsak svojo stvar.

Kaj pa, če je bilo mišljeno ..... vse najboljše, draga Nevenka, za tvojih 40?
Mogoče je namen, da prejemnica torte tako prebere?
Kaj pa, če na torto napišemo samo ime, kaj je potem pravilno, "Nevenka" ali "Nevenki"?
Ker torta je kot darilo, meni posledično ni sporen zapis, ker ga prebere prejemnica. Vključno s tem, da nenci zna narediti lepe okraske za torto, izdelava zapisa ji je pa vedno izziv. Zato je uspelo kar dobro.
No, vsekakor pa potrebujem slavista za obrazložitev.

Verjetno se pa na praznovanju rojstnega dne ni veliko oseb v mislih izgubljalo v slovnično pravilno zapisanem voščilu na torti, ker je vse misli prevzel okus torte, ko so jo jedli in navdušenje nad ročno izdelanimi rožicami.

No, tudi moj zapis je dolg.
Pandorina skrinjica se je vseeno odprla, kljub temu, da pa le ni bilo poguma zapisati vprašanja kar direkt pod sliko. No, vsaj to
Pa je bilo potrebno? Ne. Izdelek ni totalni kolaps. Ampak odnos med ljudmi je pa lahko.

Tudi jaz imam rada slovnično pravilne zapise, še toliko bolj, ker danes mladi kar s težavo govorijo slovensko, ker to ni "in", to ni moderno.
Vidim pa, da je treba bit dosleden pri vsaki črki

 

Lep sončen dan želim vsem

NutellomAnka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti