Oh slovenščina

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

5. okt 2009 9:25

Super debata! Spadam med ljudi, ki jih bo do smrti motilo polovično vikanje (Vi ste šla), nepravilna uporaba tožilnika (Videl sem svojo hči) in nepravilna uporaba spola (se tako reče? Mislim pa na "imam dva vprašanja" "Dva pisma"). Glede uporabe tujk - uporaba v strokovnih krogih je samoumevna, sicer pa se menda ni preveč pametno postavljati z njimi. Saj poznate tisto "Sploh ne mislim deflorirat s tabo o teh delikatesnih zadevah, ker zapadaš z ekcema v esktrakt. Itak pa nisi na mojem navoju, ker grem za menstruatorja na fukulteto". Še vedno pa me grize noro dober izziv iz srednje šole in upam na vašo pomoč: sklanjati ZLA MISEL v dvojini. Po moje gre takole: 1) zli misli 2) zlih misli 3) zlima mislima 4) zli misli 5) pri zleh mislih 6) z zlima mislima Kje se motim? Košuta Sporočilo je spremenil(a) Košuta dne 05.okt 2009 09:26

neznan uporabnik

5. okt 2009 9:31

2. in 5. sklona sta enaka. Pri zlih mislih. jancka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. okt 2009 9:42

Tole pa ni prav Košuta, si kar ornk zabrkljala ne le sklone tudi števila si falila. Še poskusi . LP hedonist

neznan uporabnik

5. okt 2009 9:48

Meni pa ne gre stopnjevanje. Ali je bolj prav (ali pravilnejše): lepa bolj lepa najbolj lepa ali: lepa lepša najlepša? Kar se uporabe tujk tiče imam pa rajši tujce japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. okt 2009 10:12

japaja je napisal/a:
Meni pa ne gre stopnjevanje. Ali je bolj prav (ali pravilnejše): lepa bolj lepa najbolj lepa ali: lepa lepša najlepša? Kar se uporabe tujk tiče imam pa rajši tujce japaja
lepa, lepša, japaja - tole malo parafraziram Črnogorce, ki stopnjujejo: lijep, ljepši, vidi mene ... Mamamia mamamia

neznan uporabnik

5. okt 2009 10:20

O, hvala, Mamamia Saj sem vedela, da samohvala ni potrebna Kaj pa: pametna bolj pametna najbolj pametna ali: pametna pametnejša najpametnejša? japaja

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

5. okt 2009 10:43

Japaja, če je to nagradno vprašanje, jaz vem odgovor...me pa zanima, če je nagrada kaj prida

Da se vrnem k temi; meni nikakor ne potegne sklanjanje okrajšave gospa (ga. ge. ge. go. ge. go.), n.pr. ge. Marije Novak ni bilo... Temu se ognem, če se le morem (recimo ga. Marija Novak je bila odsotna). Kako pa vi?

Ežoj, ker si že načel kost okrog presledkov za ločili, me čudi, da tako vztrajno rineš presledke med oklepaje in besedilo, ki ga oklepajo...tam naj ne bi bilo presledka. Lahko se ti zgodi, da oklepaj ostane v prejšnji vrstici, ker je za njim presledek.

LP, V.

LP, V.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. okt 2009 15:00

Naj me kdo popravi, če nimam prav, ker govorim kar na pamet, ampak meni se zdi, da je sklanjanje "zla misel" v dvojini podobno sklanjanju "človek" v dvojini. Včasih ni dveh ljudi, vidim pa dva človeka. Tako se mi zdi, vem pa ne. Na pomoč - drugače ne bom mogla spat!

lp

cervus

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

5. okt 2009 16:07

Misel v dvojini se sklanja takole : misli misli mislima misli mislih mislima Za kaj več, je pa tale stran, ki je po naključju pistala v mojih priljubljenih .... upam, da bo komu prišla prav (meni pride ) http://besana.amebis.si/pregibanje/ Lp. Alcika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti