Oh slovenščina

kozamurnik

sporočila: 2311

19. sep 2009 21:15

kajpameniteovednoboljrazširjeninavadidaseneuporabljavečvelikihzačetnicnevejiciinpikpadasepiševslengupanesamonaforumihtudisicerupamdasembiladovoljrazumljivahvalavnaprejnisemmislilanateKatarinaKampaknasplošno kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 19. 2009 21:20

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. sep 2009 22:05

kozamurnik je napisal/a:
kajpameniteovednoboljrazširjeninavadidaseneuporabljavečvelikihzačetnicnevejiciinpikpadasepiševslengupanesamonaforumihtudisicerupamdasembiladovoljrazumljivahvalavnaprejnisemmislilanateKatarinaKampaknasplošno kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 19. 2009 21:20
ampak a si ugtovil kako je tole težko spisat?Jaz sem enkrat namerno pisala en blog brez ločil in začetnic,pa vem da sem obupala Roncolino

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. sep 2009 22:10

kozamurnik je napisal/a:
kajpameniteovednoboljrazširjeninavadidaseneuporabljavečvelikihzačetnicnevejiciinpikpadasepiševslengupanesamonaforumihtudisicerupamdasembiladovoljrazumljivahvalavnaprejnisemmislilanateKatarinaKampaknasplošno kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 19. 2009 21:20
jaz sem pa takoj name pomislila. Imam to napako, da pritisnem za velike črke, ma sem prehitra in ne zadržim dovolj dolgo tipko, ko že pišem naprej in so posledično črke samo male. Se opravičujem. Velikokrat se pol potrudim, da jih popravim, včasih, se mi pa enostavno ne da. Drugače pa ne pišem tako, le tle na Kul slo, da vas malo podražim. nenamenoma. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. sep 2009 22:12

Zdejmepapravmatradabinapisalakejbrezpresledkovinmoramrečtdasemkarnekajkratmoralapopravitdajihresni Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

kozamurnik

sporočila: 2311

20. sep 2009 5:28

To je bil namen,-napisati, da ni prav nobenega izgovora,lepo pisati v jeziku,ki nam ga zavidajo mnogi drugi narodi(dvojina,itd). In ker to ni kak najstniški forum, ampak priljubljena,dobro obiskana in brana kuharska stran, mislim da bi tudi nivo pisanja moral biti temu primeren.Pa četudi ga kdaj pa kdaj polomimo s kako jajco, štrudljem,malancano in podobno. Mladim (to sem na srečo uspela vtepsti v glavo tudi mojima najstnikoma) pa,da če imajo čas ure in ure presedeti pred računalnikom,bodo imeli tudi čas vtipkati veliko začetnico,presledek ali piko. Pa besedico hvala tudi.Zaradi tega ne bodo nič manj "in ". KatarinaKtebipačestitkezaleposovicoizforumazaticinomasonegledenatodamiticinanilepajepasovicaenkratnalepopozdravljena kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 20. 2009 06:26

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. sep 2009 6:41

kozamurnik je napisal/a:
To je bil namen,-napisati, da ni prav nobenega izgovora,lepo pisati v jeziku,ki nam ga zavidajomnogi drugi narodi(dvojina,itd).In ker to ni kak najstniški forum, ampak priljubljena,dobro obiskana in brana kuharska stran, mislim da bi tudi nivo pisanja moral biti temu primeren.Pa četudi ga kdaj pa kdaj polomimo s kako jajco, štrudljem,malancano in podobno.Mladim (to sem na srečo uspela vtepsti v glavo tudi mojima najstnikoma) pa,da če imajo čas ure in ure presedeti pred računalnikom,bodo imeli tudi čas vtipkati veliko začetnico,presledek ali piko. Pa besedico hvala tudi.Zaradi tega ne bodo nič manj "in ".KatarinaKtebipačestitkezaleposovicoizforumazaticinomasonegledenatodamiticinanilepajepasovicaenkratnalepopozdravljena kozamurnikSporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 20. 2009 06:26

Naj mi bo žlehtnoba oproščena: za ločilom pride presledek ( vsaj se mi zdi )

ežoj

kozamurnik

sporočila: 2311

20. sep 2009 7:05

ezoj ,sajse trudim na vse kriplje, pa se mi zmeraj mudi kozamurnik

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

20. sep 2009 8:24

kozamurnik hvala za pohvalo za torto! ( jao, pa spet sem začela z malo črko, no pa sej je tako prav, a ne?) Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

neznan uporabnik

20. sep 2009 10:34

Se spomnim, da se je za vikend včasih (pa niti ne tako dolgo nazaj) pisalo weekend in so potem ljudje tudi tako izgovarjali: vekend.. Pa v ne tako starih knjigah tudi še piše: stariši, solnce.. Pa se spomnim, da so ljudje, kadar so naglas brali, izgovorili "l" na koncu besede (prišeL, videL, zmagaL..) Jezik je živa tvorba. Pravopis se je pa za časa mojega življenja tudi že velikokrat spremenil. Mi pa tipka za veliko začetnico štrajka oziroma jo moram fejst klofnt, da zapopade.. Me pa še nekaj zanima: ali je bolj pravilno, da v tekstu napišem ežoj, kozamurnik, tjaška.. ali je bolj spoštljivo, da napišem Ežoj, Kozamurnik, Tjaška..? Na koncu koncev je pa najbolj važno, da se razumemo (kar se včasih izbornemu jeziku navkljub ne.) japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti