Prevelika majica

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 24. sep 2007 13:29 | ogledi: 5.682 | odgovori: 5

za darilo sem dobila eno majco,ki pa mi je prevelika.Zamenjati se jo ne da,zato premišljujem,da bi jo posušila v sušilcu(da bi malo skupaj skočila)kaj menite,bi se to obneslo?

Bernarda

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

24. sep 2007 13:31

če ti je prevelika samo za eno številko potem bo morda šla dovolj skupaj. odvisno je tudi od materiala, morda se bo skrčila že ob pranju. nektarina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. sep 2007 13:33

ne - ker se zna zgoditi, da ti skup skoči na nepravem mestu - npr. lahko dobiš zelo široko in zelo kratko majico. poleg tega ti jo lahko zamakne - skup skoči zelo neenakomerno. Če pa je majica dobre kvalitete, ti pa itak ne bo skup skakala .

rešitev za tako stvar je, po moje, šivalni stroj.

LP

cervus

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

24. sep 2007 13:49

hmm, jaz bi jo vseeno dala v sušilca. Ker meni se še ni zgodilo, da bi mi sušilec kako čudno "zamaknil" obleko, kot pravi elaphus. Če že, mi je to naredil kar pralni stroj. Sušilec mi je pa vedno samo enakomerno skrčil majico. Če je bombažna, se bo sigurno skrčila za kakšno številko. Če si bolj za ziher varianto, pa šivalni stroj, kot predlaga elaphus. :) lp Scorpy

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

24. sep 2007 13:59

Pri nas gre čisto vsaka nova stvar čez sušilec (razen kak kostim, plašč ali moška obleka, jasno). Tako sem ziher, kakšna bo usoda oblek za naprej. Se pa eni bombaži zelo skrčijo in pri vsakem nadaljnjem sušenju še lezejo skupaj, včasih pa se ne skrči skoraj nič. Me je že zaribalo: ko sem hčeri kupila kaj ravno po meri, se je skrčilo, kadar sem kupila večje, pa za vraga ni šlo skupaj in je potem čakalo več mesecev. V glavnem, najprej posuši, s šivalnim strojem lahko tudi potem še ustvarjaš, pa še bolj realno boš popravila. Lp PISTACIJA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. sep 2007 14:41

Bernarda, ne vem, če si že naredila eksperiment s sušilcem, samo če je zadeva iz kolikor toliko kvalitetnega materiala in dobro narejena, potem se ne bi smela bistveno zmanjšati. Jaz bi na tvojem mestu naredila nekaj drugega: šla bi na tekstilni faks - tudi če nisi iz LJ, pa telefoniraj, saj bi našla kakšen kontakt - na smer oblikovanje tekstila in naj tam študenjte iz prevelike majice naredijo novo oblačilo - študentje imajo radi take izzive. Saj izgubiti tako ali tako nimaš kaj, imaš pa možnost, da dobiš unikatno oblačilo. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti