Jutranje varstvo

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

tema odprta - 23. sep 2007 20:22 | ogledi: 2.412 | odgovori: 23

Dober večer!

Zanima me, kako imajo na drugih šolah organizirano jutranje varstvo za otroke ki obiskujejo 2. razred. Na naši šolo varstva nimajo in otroci zjutraj sami čakajo v učilnici ali na stopnišču. Učiteljica mi je dala odgovor da Ministrstvo tega varstva ne financira.

Meni pa se ne zdi prav, da so otroci zjutraj sami. Saj vsi pač ne hodimo v službe šele po 8. uri.

Kaj mislite o tem?

korosica

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

23. sep 2007 20:58

Jaz lahko napiše samo to : " Le kam je izginil tisti "gnili" socializem" ! kobra 1

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

23. sep 2007 21:13

Pri nas je tak al pa tak vse zmešano,ker se šola gradi.Ampak glede jutranjega varstva moram pa pohvalit. Od šeste ure dalje je ena gospa,ki jih pazi do pol osmih.Res pa je da jih mora biti minimalno deset(plačila ni,zaradi situacije ).Potem ko bodo, pa v novi šoli bodo ,pa lahko počakali v prostorih vrteca.Moram pa povedat,da smo tisto leto ,ko smo otroke vpisali v šolo in smo dobili tiste liste od kdaj do kdj bodo (pa ni bila ura za začetek 6 ampak 7)večina kar napisali od šestih.Tako ,da so potem videli da jih je bilo že v prvem razredu skoraj deset.Pazi jih pa prvi ,drugi in tretji razred za četrti pa nisem sigurna. Moram pa povedat,da mi je prav groza ,ker se vedno zgovarjajo na Ministerstvo.Nedaj bože ,da bi se kaj sami izmislili ,da bi bilo bolj varno za otroke. Vem ,da na tisti šoli ,ko sem jaz hodila v njo.Če imajo strši problem že pred šesto se dogovorijo,da jih celo kuharice popazijo.Mene to ne moti,saj ima otrok občutek varnosti in ve da ni sam.Pa ni šola v nekem selu,ampak je v mestu kjer imajo čez tisoč otrok. Očitno boš spet malo morala vstrajat,pa še kakšno mamico ali pa očija.

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

23. sep 2007 21:15

Moja hči hodi sicer v prvi razred in imajo jutranje varstvo od šestih naprej je pa ena mamica želela oziroma prosila če se da začeti varstvo deset pred šesto pa ni bilo možno tudi zaradi financ.Kako imajo pa z drugim razredom pa res ne vem.V tem varstvu so samo prvošolčki. leni1

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

23. sep 2007 23:31

Jaz sem v službi skoraj vedno 10, 15 ali najmanj 5 minut prej. Je zdaj teh 10 minut tako pomembnih? Saj res ne moreš verjeti. Res je, le kam je izgnil *gnil socializem* ali pa le ni bil tako gnil? korosica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. sep 2007 6:05

Na žalost se nam večkrat potoži po gnilem socializmu. Takrat je bilo varstvo na šoli kjer sta naša dva hodila že ob pol šesti zjutrajin popoldan je nekdo z otroki počakal do 16 ure. Mater je to bilo lepo! Kyara

postrv  

član od: 27.7.2007

sporočila: 64

24. sep 2007 6:27

Mi smo podružnica s kombinacijo in imamo jutranje varstvo urejeno od šeste do osme ure za učence prvega in drugega razreda, paše za nekaj vozačev. Ministrstvo plača varstvo, če je v 1. razredu( podružnica) pet učencev, za drugi razred pa jutranjega varstva NI. Varstvo mora biti tudi za vozače. ( pri nas jih je veliko, ki imajo organizirani prevoz) Žalostno pa je, da učenci, ki niso zajeti v jutranje varstvo, posedajo po hodnikih ali v razredih in zanje v bistvu ni nihče odgovoren. Učiteljica pač začne svojo"službo" ob osmi uri!!!! Lp postrv

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. sep 2007 6:34

Balonka, na šoli ZELO DOBRO poznajo svoje pristojnosti. In, žal je tako, da jih kuharica NE SME popaziti. Če se takrat kaj zgodi, je odgovorna šola. Kaj takrat naredijo starši, pa razmisli sama. Zgledov je veliko.

Normativi so ostri, držati se jih je treba "kot pijanec plota", če ne še bolj. Inšpektorja in ministrstvo ob vsaki nesreči zanima LE, če si se držal normativov, če je bilo vse po predpisih, sicer sledijo hude posledice. Za vodstvo in tiste, ki so bili zraven, ne za starše. Tako je to.

Ti si pač v šolo hodila v enih drugih časih.

rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. sep 2007 7:33

Pri nas so učiteljice izmenično dežurne, tudi zaradi vozačev, ki včasih pridejo precej pred začetkom pouka. Loni Makaroni

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

24. sep 2007 7:36

pri nas varstva za 2. razrede tudi ni, ker jih država več ne financira. Denar je samo za prve razrede, potem pa se naj otročki sami znajdejo, ko so starši v službi. Žalostno in nič ne pomagajo vse prošnje staršev, naj že kaj ukrenejo. ariella

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

24. sep 2007 7:51

Kakšen vik in krik zganjate s tem varstvom. Kako so pa naši otroci zrastli (oz. vi) tam leta 81-82 in naprej? Moj urnik je bil od 6.30, možev pa še prej... varstvo sta imela samo v prvem razredu, potem sta pa sama hodila. Ključ od stanovanja okrog vratu in to je to. Vam povem, da sta zrastla v krasna čisto normalna samostojna človeka. Ja, pa še to, od začetka celo telefona nismo imeli doma. Na pamet ni nikomur prišlo, da bi v šoli kaj zganjal ali pa na ministrstvu. Prve dni v šolo smo jih peljali 2-3 dni, potem smo malo na skrivaj čekirali, potem sta pa sama odhajala in prihajala. Da se razumemo, takrat šolske stvari niso puščali v šoli, pa tako težka torba je bila... Od nikoder pa nobene babice... Ja, res je, to so bili lepi časi. Danes se samo išče nekogar krivda - bodisi učiteljica, šola, ravnatelji, ministrstvo, država. Z vrtcem noben vrag ni zadovoljen. Mi smo jokali od sreče, ko smo dobili vrtec. Ja, jaz res ne vem, kaj bi radi. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti