Dostop do interneta preko mobilnega telefona

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 23. sep 2007 15:20 | ogledi: 1.486 | odgovori: 5

Razmišljamo, da bi si kot rezervno varianto uredili dostop do interneta tudi preko mobilnega telefona. Obstoječa povezava se nam namreč vsake toliko časa sesuje, vedno ob najbolj neprimernem času, najraje zvečer.

Ne vem, če sploh imamo za to pogoje, ker imamo vsi le predplačniške mobije . Tudi ne vem, ali gre to preko običajnega hišnega računalnika, ali pa je za to potreben prenosni računalnik. Najbrž taka povezava tudi ni zelo poceni.

Vsaka izkušnja okrog tega bi mi prišla prav, preden grem z nadaljnjimi vprašanji na Mobitel ali kamor je pač treba.

Cila

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. sep 2007 15:22

Sicer nisem ekspert ampak se mi zdi, da če si tega ne omisliš boš prišparala. jade

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

23. sep 2007 15:47

Če imate adsl oziroma vdsl raje bodite vztrajni in preverite pri ponudniku zakaj se vam povezava sesuje. Sploh če se to dogaja redno in ob istem času. Gprs kartica oziroma umts, je lahko samo začasna rešitev, če res ni drugega pa še ravno poceni ni. Midva žal ne moreva imeti navadnega dostopa do interneta pa koristiva (službeno) kartico, vendar je dostikrat nemogoče prit na internet... Trenutno še ugotavljajo kaj naj bi bilo narobe, vendar je zoprno, ko ti povezava dela počasneje kot so včasih dial up modemi.

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. sep 2007 16:06

Cila,

sama sem imela dostop do interneta preko mobitela 2 leti. V tistem trenutku je bila to boljša varianta od isdn-ke, adsl pa je bil dražji. Imela sem paket za 5000 SIT in sem bila zadovoljna. Res je, da pri nas uporabljamo povezavo le za dostop na internet, ne pa za downloade. Za kaj takega pa je mobitelov dostop manj primeen, saj je počasen, pa še doplačati moraš za vse, kar je več kot 50 Mega mesečno.

Sicer pa ti bodo na Mobitelu rade volje vse razložili in svetovali. Svetujem, da pokličes brezplačno številko 041 700 700, in ne boš rabila hodit posebej tja za informacije.

Aja, še v času garancije mi je crknil kartični telefon (imela sem še tisto pionirsko Dragon varianto), in za čas popravila sem dobila nadomestnega.

Anja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. sep 2007 16:08

Morda še to: za 5000 SIT imaš neomejen dostop do interneta do 50 Mega prenosa. Kar pa samo za dostop na internet nikoli ne porabiš, tudi če vse dneve visiš na netu. Seveda če ne downloadaš muzike ali filmov. Anja

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

23. sep 2007 16:31

Po mojih izkušnjah je odvisno od tega kje si. Pri nas na vasi je mobitel trenutno edina varianta, kljub temu, da imamo samo GPRS omrežje. Kar pomeni počasen internet. Kadar pa gremo v Ljubljano ali kakšno drugo mesto, pa je nekje ne samo UMTS ampak celo še tista hitrejša varianta (ViFi ali nekaj). Potem je internet pravo veselje. O cenah ti je povedala že anja27. Dostop na internet ti lahko omogoči mobitel aparat (jaz imam kabelček, ki ga povežem v USB), verjetno pa ti tudi na navadni računalnik priklop omogoča "instant internet", ki ga sedaj propagirajo. Potem je tu samo še vprašanje ali želiš dodatno kartico (mislim, da je tudi dodatna naročnina) ali pa vklopiš enega od paketov za prenos podatkov kar na svoji SIM kartici. Lp, K.Mici kuharica Mici

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti