Kosilo za otroke, ki ne kosilajo...

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

24. sep 2007 19:30

blažkaa je napisal/a:
Ati zlati, najlepša vam hvala za "razumevanje". Resnično dolgo je trajalo, da sem končno dočakala nekoga, ki je takoj "ulovil" bistvo problema. V vsej zgodbi se res ni šlo za to, ali je otrok lačen, ali mu dam kosilo za s seboj, ali ostaja v popoldanskem bivanju do 13.00 ali 14.00 ure oziroma še dlje. Ni se šlo za to kako je bilo 20 ali več let nazaj v šolskem sistemu, niti se ni šlo za to, da ničesar nisem ukrenila v zvezi s tem problemom že 3 tedna (odkar se je pouk začel), šlo se je za to, da otrok, ki ne kosila v šoli NIMA KAJ SEDETI NA TLEH V JEDILNICI MEDTEM KO NJEGOVI SOŠOLCI IN SOŠOLKE KOSILAJO (KOSIJO). Ati zlati, čestitke še enkrat. blažkaa
Blažka ne vem, če je ravno to bistvo. v prvem postu nisi pisala, da hčerki daš kosilo za sabo. to si napisala šele sedaj. Zato pa se je debata razvila v tisto smer. Očitno se je nekaterim zdelo bolj bistvena hrana, kot sedenje na tleh. Niti nisi napisala, da je jedilnica ogromna, da je npr. polovica sedežev praznih...kaj pa če imajo prostorsko stisko in morajo učence na kosilo voditi po oddelkih, da lahko sedijo in ne more imeti cela šola ob enakem času kosilo in je še za tiste, ki imajo obrok premalo prostora? Sicer pa v vsakem primeru: POGOVOR Z UČITELJICO in/ali RAVNATELJEM! Na forumu boš težko rešila ta problem. Lp, Maja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. sep 2007 23:48

Blažkaa, zdaj greš pa rahlo predaleč!

A nisi bila ti tista, ki je napisala, kako se otročkom cedijo sline, pa kako gledajo sošolce, ki grejo po drug kos peciva in tako dalje???

Prizor me je totalno zamoril, pa ne zaradi tega, ker sedijo na tleh, verjemi, da ne!

Poleg tega pa - danes je ponedeljek - a si kaj naredila, ali samo tukaj na forumu iščeš zaveznike?

 

Ja, saj vem, grobo zvenim, ampak vsega skupaj res ne razumem več. In  ne vem, kdo je tu zgrešil bistvo -je to res  sedenje na tleh........ali mogoče kruljenje v šestletnem trebuščku??

jasna

tjass  

član od: 13.9.2005

sporočila: 13

25. sep 2007 7:33

Bravo Jasna1, se popolnoma strinjam s tabo. tjass

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

25. sep 2007 8:19

Blažkaa, upam, da si zadevo že uredIla in, da otrok več ne vozijo v jedilnico Zadevo bi morala urediti TAKOJ, že prvi teden šolskega leta. Če še nisi pa sedaj TAKOJ v šolo do razredničarke, če ne bo šlo pri razredničarki pa direktno do ravnateljice in to še DANES Pa javi kako si rešila... LP K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 25. sep 2007 08:20:08

hotlejdi  

član od: 6.12.2006

sporočila: 32

25. sep 2007 8:26

Tudi meni nekako ni jasno, kaj je sedaj problem, vsekakor to sedenje na tleh ni najbolj primerno. Vendar nisem izvedela ali otroka moti to, da sedi na tleh, ali ga moti to, da ne dobi tistega koščka peciva, ki naj bi ga tisti, ki plačujejo kosilo lahko dobili celo dvakrat. Iz izkušenj vem, da otroci kar radi posedajo po tleh, še posebej, če jih ne zebe. Priznam, da sama nisem bila v taki situaciji, ko so bili otroci še v osnovni šoli. Kosilo so vedno jemali v šoli, čeprav je to res strošek in vem, da niso bogvekaj pojedli. Mogoče pa je, da že tudi regresirajo kosila. To govorim zato, ker pri nas so se regresirale le malice, kosila pa ne. Tako je bilo včasih, danes pa ne vem. hotlejdi

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

25. sep 2007 9:04

Jaz bi jo pa prijavila na kosilo in kolikor je meni znano (vsaj na našem koncu), kosilo ni nek velik strošek, te po mojem stane manj, kot če ji kuhaš doma, če pa je težava v financah, zaprosite za subvencijo. Če se otroku cedijo sline, potem bi jo jaz definitivno prijavila na kosilo. Če pa že mala ne kosi v šoli, potem jo pa pač pojdi iskat takoj po pouku, saj si doma in verjetno nimaš vsak dan ravno ob tej uri razgovora za službo (predvidevam). Tudi učiteljice v PB bi raje videle, da bi nekdo tačas, ko so ostali na kosilu, ostal z otroci v razredu, ampak ponavadi je to neizvedljivo, ker je tudi na šoli primanjkljaj zaposlenih za takšne zadeve in se "špara" na vseh koncih in krajih, žal. Upam, da boš ugodno rešila to težavo in verjemi, da je še najmanjša težava to, da sedijo na tleh. mojcca

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. nov 2007 12:20

Več kot mesec dni je naokoli, blažkaa je postala "polnopravna" članica kulinarike , zato sem se spomnila na to temo oz. problem, ki ga je imela.

 

Upam, da se je vse uredilo, me pa res firbec matra, pa po moje še koga. Rada imam občutek, da je z otročki vse tako kot je treba in da so zadovoljni.

A nam boš kaj napisala?

jasna

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

5. nov 2007 13:24

En lep pozdrav Jaz sem naredila tako, da sem svoje otroke vpisala na šolsko kosilo, ker sedaj tudi ostajajo v popoldanskem varstvu do 14-00 oz. 15.00 ure vsak dan. Ker hodijo na različne dejavnosti, se še malo poigrajo s sovrstniki, grejo v šolsko knjižnico...skratka, radi ostanejo dlje v šoli. Priznam pa, da sem že skoraj pozabila na ta "problem", da otroci še vedno sedijo na tleh v jedilnici medtem ko drugi kosilajo, ker ne hodim več ob tisti uri, ko nižja stopnja kosila. Nekako sem (po domače) odmislila to neprijetno in hkrati zelo žalostno situacijo, ker se pač to več ne tiče mojih otrok. Vem, grozno se sliši oz. bere, a kaj veliko na naši osnovni šoli se res ne da narediti. Stvar je tako zakomplicirana, da je ves sitem tako narejen, da se praktično nimaš komu niti pritožit oziroma povedati svoje mnenje. No, mnenje že lahko poveš, a vsi samo prikimajo, da te kao razumejo "i nikom ništa". Potem pa ves čas čutiš tiste čudne poglede in ti je že kar nerodno, ker si sploh kaj rekel, saj veš, da tukaj nihče ne bo ukrepal. Tudi ostali starši s katerimi smo se pogovarjali o tej temi se ne želijo izpostavljati in (po večini) pravijo, da nočejo "preveč jezikati, ker to lahko posledično škodi njihovemu otroku". Žal. Čeprav sem sama mnenja, da pa ne bi bil otrok takšnega starša (ki bi "jezikal") dobil kakšne črne pike oz. ga ne bi potem celo osnovno šolo "šraufali" zaradi tega. A tako pač je. Kot že napisano, moji otroci ne sedijo več na tleh v jedilnici medtem ko njihovi sošolci in sošolke kosilajo in za mojo družino je sedaj veliko lažje. Psihično. Mi je pa še vedno hudo, ko se spomnim na kakšnega otročka, ki ima bratca ali sestrico (ali pa kar oboje), starši (pre)malo zaslužijo, da bi jim plačali ta topel obrok v šoli ziroma jih preživlja samo mamica, ki dela v proizvodnji za cca. 450 evrov/mesečno in so še vedno vsakodnevno "prisiljeni" sedeti na tleh in gledati druge medtem ko jejo. Kaj pa, če tudi doma ne dobijo takoj toplega obroka? Takšni otroci hodijo domov okrog 14.30. In verjetno ne povedo staršem vsakodnevno, da jim je hudo tam sedeti. Nekaterim je nerodno o tem sploh govoriti. Nekatere od njih pa starši kar za šolskim vogalom počakajo in sploh ne vedo kaj se med v šoli dogaja. P.S. Subvencionirano kosilo pa na naši šoli lahko samo sanjamo. (Da se ne bi spet kdo "obesil" na to.) Uf, sem se razpisala. Hvala pa jasna1, ker si se (me) spomnila na to že potlačeno temo Lep dan še naprej blažkaa Sporočilo je spremenil(a) blažkaa dne 05. nov 2007 13:26:35

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. nov 2007 20:33

U, blažkaa, to je pa vesela novica!!!

Vesela sem zate in za tvojo družino!!

jasna

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

6. nov 2007 8:18

Hvala jasna1 Lep dan še naprej blažkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti