Kosilo za otroke, ki ne kosilajo...

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. sep 2007 9:03

 a že prošolčki imajo krožke? Bogi otroci jih že tako zgodaj posiljujejo s tem. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. sep 2007 9:23

Jaz sem imela prav travme zaradi šolskega kosila in sem bila potem vsa srečna, ko me je mami izpisala. Smo imeli eno nadzorno "čarovnico" v jedilnici, ki je kontrolirala, da slučajno ne bi kdo kaj "pozabil" pojesti. pa še kuharica je bila pravi , če si kaj lepo prosil naj ti ne da, ker ne maraš si dobil dvojno porcijo. Tako sem zasovražila špinačo. Me kar strese, ko se spomnim........... jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 22. sep 2007 09:23:57

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

22. sep 2007 9:40

Otrok seveda ne morejo pustit samih v razredu. Sicer pa, kolikor vem, je kosilo takoj po pouku. Vsaj pri nas je tako. Šele potem se začnejo krožki. Torej naj tiste dni, ko ima krožke, kosi v šoli. To bi bilo vsaj zame edino logično in edino primerno za otroka. Jade, za otroka, ki je v podaljšanem bivanju, so krožki super. V prvem razredu je recimo pevski zborček, pa cici-krožek (ko preberejo Cicibana in se potem pogovarjajo), pa lego krožek, kjer sestavljajo kocke,... Tako da malo kvalitetneje preživijo tisti čas, ko čakajo, da starši prikapljamo iz služb, ni pa obremenjujoče za njih. Sicer imajo pa sedaj tudi v že vrtcih angleščino, pa etniko - slovenske ljudske plese,... Vsaj pri nas je tako, da otroke same vleče v to. Zoprno jim je čakati na sošolce, da pridejo iz krožka, pa še takooo zanimive stvari se tam počnejo

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

22. sep 2007 10:11

blažkaa, če prav razumem, tvoja deklica ostaja v šoli po pouku zato, ker ima kasneje (kakšen dan, najbrž) še dodatne dejavnosti. Drugače jo vzameš iz šole takoj po končanem pouku. Sicer se to, da jo odpeljejo še v jedilnico, ne more dogajati? (morda ne razumem čisto dobro) Problem vsekakor ostaja za tiste dni, ko čaka na kakšen krožek. Vsekakor se strinjam, da ni v redu, če otroci, ki nimajo kosila, čakajo na krožek v jedilnici. Razloge za to gotovo pozna šola in ravnatelj/ravnateljica. V tej nastali situaciji pa naj bi se vsak starš vprašal tudi kaj lahko naredi on sam, da se situacija vsaj ublaži, če ne čisto reši. V tvojem primeru predvidevam, da odpelješ deklico takoj domov - tiste dni, ko nima krožka. Čakanje v jedilnici odpade. Tiste dni, ko ima krožek pa se morda za "prazen čas" kosila (to je gotovo le kakšne pol ure, če je krožek kasneje jo lahko vmesni čas odpelješ domov in spet nazaj na popoldansko "obveznost") ogovoriš s kakšnim starejšim učencem/učenko - (v soseski morda), da popazi nanjo, morda lahko to naredi katera od učiteljic? Glede na to, da tvoja deklica ni vključena v popoldansko bivanje (spet: če prav razumem) najbrž ne moreš pričakovati, da bo na dejavnosti čakala v organiziranem varstvu. Gotovo je zelo narobe in nedopustno, da morajo tako majhni otroci zaradi napačnih odločitev staršev, učiteljic in šole nositi bremena pritiska ali v najboljšem primeru le nelagodnosti na svojih ramicah. Srečno pri reševanju nastalega problema! lunacka

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

22. sep 2007 10:25

Meni pa se zdi čudno, da so prvošolci sploh toliko časa v šoli. Ali kasneje začnejo s poukom? Kolikor se jaz spomnim, smo imeli v prvem razredu po tri, štiri ure, morda izjemoma pet, pa še to smo domov hodili pred dvanajsto uro. Do enih ali pol enih smo imeli pouk še v kakem sedmem razredu! V prvem razredu sem tako vedno šla domov (naprej so me hodili iskat starši, potem sem hodila na avtobus), pojedla kosilo in šla nazaj na krožke, ki pa so se ponavadi odvijali šele po drugi uri, ponavadi celo po tretji. Sicer ima pa res vsaka šola svoj sistem. Jaz bi rekla, da morate stopiti do učiteljice, samo se ne bo nič rešilo. LP! Muffsy

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. sep 2007 10:30

Joj kaj vse mene čaka drugo leto, ko bomo imeli prvošolko. jade

SUD3  

član od: 1.9.2007

sporočila: 62

22. sep 2007 10:34

V naši šoli prvošolčki imajo obvezno kosilo neglede ali so starši zaposleni ali ne , za tiste ki so brez službe, revni otroci , otroci brez enega ili obeh staršev pa obstaja šolski sklad ki pomaga obstaja socialna služba, predsenik-ca na katerga se obrneš z prošnjo da pač otroka pustijo vrazredu ali anoniman klic na ravnatelja-co če nočete izpostavljat svojega otroka.Pri naši šoli je to bolj ostro starši se nepustimo Probaj ukrepat ker to je tvoj otrok SUD3

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

22. sep 2007 11:05

KOSILAJO ali KOSIJO ??? Joan

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

22. sep 2007 11:26

blažkaa, te čisto popolnoma razumem! Enostavno je reči da naj ima otrok kosilo takrat ko ima krožke, drugače pa pridi ponj.Ja, ko bi se to dalo! Na naši šoli bolj težko.Ali bo hodil na kosilo, ali pa ne.Sicer je to tudi razumljivo, glede količine pripravljenih obrokov, ki so najbrž nekako preračunani. Pa tudi na to moraš biti pripravljena: ker si brez službe imaš časa na pretek in lahko tako ali tako že zunaj pred vrati čakaš, zato bognedaj da bi bil tvoj otrok kako minuto dlje v šoli, zraven tistih, katerih starši so polno zaposleni, aja, pa doma moraš tako ali tako imet skuhano, da bo otrok jedel, saj imaš čas, pa še socialna te podpira! Malo cinično, ampak, sama sem to dala skozi. Mislim, da se vam bliža roditeljski sestanek?Pogovori se še s kakšno drugo mamico, najbrž ste že ustanovili svet staršev, pa obvezno ta problem izpostavite! Pa še to: v prvih razredih sta z otroki ponavadi dve učiteljici -učiteljica in vzgojiteljica in ni vrag da nebi mogla ena tačas počakati v razredu zraven tistih ki ne kosijo! Muffsy moja dva sta letos v 4.razredu in imata pouk vsak dan do pol enih.Praviloma!Potem so pa tu še razni "podaljški",ko je treba še kaj dokončat,pa kak krožek,pa dopolnilni pa....Tako, da smo se zmenili, da hodita raje, kot da jih čakamo tam, kar na šolski avtobus ob 14:30, ali pa pokličeta in pridemo prej, oz.gresta peš. Najbolj sem bila jezna, ko mi je kdo rekel: saj do tretjega razreda se tako ali tako samo igrajo a ne?PA JA! Tako da, jade, kar pripravi sePa ne samo to, da imajo krožke,to me ne moti toliko,bolj me moti to, da je treba skoraj vse plačat!No vsaj na naši šoli, vse razen pevskega zbora. Kristina Sporočilo je spremenil(a) Kristina dne 22. sep 2007 11:37:32

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. sep 2007 11:41

dopolnilni v četrtem razredu? krožki - obvezni? - pa jih je treba plačat?? Tega pa ne razumem.

Lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti