Ocvirki

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

tema odprta - 20. sep 2007 18:52 | ogledi: 4.626 | odgovori: 5

Živjo!

Spet rabim vašo pomoč! Gotovo se je kdaj komu od vas že zgodilo, da so dobri domači ocvirki postali žarki. Kaj ste storili? Ste jih enostavno vrgli proč ali se da to še kako drugače rešiti? Vem, da sem enkrat že slišala, da se na krhlje narežejo jabolka in ocvirki ponovno malo prepražijo. Imam prav? Torej koliko jabolk na kg ocvirkov, oziroma ali poznate še drugačne "finte"?

Hvala vnaprej za vaše nasvete in lep večer,

rdecapesa

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

20. sep 2007 19:00

najprej poglej če so žarki samo na vrhu; lepo z zlico postrgaj za 2 cm na debelo proč in preveri, če so spodaj še v redu in če so jih stresi v kastrolo in še malo prepraži, če so pa žarki pa nimaš kaj razen da jih vržeš proč. tisto z jabolki pa še nisem slišala. reza

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

20. sep 2007 20:17

sedaj so na žalost že žarki. mi to preprečimo tako, da jih nekje marca damo v zamrzovalnik. m.schafe

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

20. sep 2007 20:26

Mi ponavadi ocvirke porabimo še pred rokom poteka, zato nimam izkušenj, kaj narediti z žarkimi. MAPER

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

21. sep 2007 6:00

Žaltavost ocvirkov se ne da odpraviti.Mislim,da je najbolje,da ocvirke zavržeš,vsaj jaz bi tako naredil.Navadno so res bolj žarki na vrhu posode,vendar pri posnemanju le teh vedno malo žarkih vmešaš v spodnje.Škoda truda in hrane,ki bi jo uničila z žarkimi ocvirki.Drugič jih pa pospravi v skrinjo,pa tudi v kozarcu za vlaganje zaliti z mastjo in dobro zaprti dalj časa zdržijo. ati zlati

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. sep 2007 10:18

tisti ocvirki ki niso v masti, jih pa tk ne morš po vrhu postrgat :S bannanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti