Domač jabolčni kis

Križaj  

član od: 20.3.2011

sporočila: 1

20. mar 2011 11:03

Pozdravljeni! Mene pa zanima, zakaj je domač kis moten. Imeli smo ga v dveh plastičnih sodih in kis v enem sodu je precej bister, v drugem pa je moten. Ali je tak kis uporaben? Hvala za odgovor! Križaj

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

20. mar 2011 18:41

Brez dvoma je domač jabolčni kis okusen in spet nekoliko bolj cenjen . Kako in za zdravljenje katerih bolezni se pa lahko uporablja ? Morda kdo ve kaj o zdravilnih učinkih domačega jabolčnega kisa ? Dobila sem ga par litrov za zdravljenje revmatoidnega artritisa . Svetovali so mi vroče obkladke na boleče sklepe in razredčenega z vodo za pit , ker baje razkisa organizem in deluje protivnetno . Nekdo drug mi je pa odsvetoval uživanje kisa , ker bi naj slabo vplival oz . razkrajal kosti . Komu naj potem verjamem ? Več ljudi več ve , prosim za nasvet . (upam , da nisem preveč smetila ) L p manca51

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. mar 2011 19:11

Čisto zagotovo ne razkraja kosti. Mislim, da ga lahko brez predsodkov uživaš, še najboljši je z dobršno mero solate, kakršnekoli .

lp

cervus

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

1. jul 2014 20:50

Sem prečitala kako se dela domač kis, nisem pa zasleldila, če lahko jabolka dodajam skozi leto. ali se to ne sme.

Hvala, če bom dobila odgovor, trenutno imam beličnike in jih je kar preveč, a so mogoče prekisli.

 

TUMAAVGUST

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

31. jul 2014 9:09

Vsem en sončen pozdrav (saj ga potrebujemo ob vsem tem dežju, a ne?),

tudi mene zanima postopno dodajanje jabolk za izdelavo kisa. Nekje sem ujela recept, da jabolka narežeš na krhlje, počakaš cca 1 teden, nato pa zaliješ s toplo vodo - količinsko toliko kot je jabolk. Kako gre naprej pa ne vem. Prav tako pa tudi ne vem, če lahko, npr. h krhljem izpred nekaj dni dodam nove krhlje. Ali pa jih do zalivanja z vodo hranim v drugi posodi, nato pa zalite z vodo združim s prejšnjo količino.

Res bi rada en recept za izdelavo kisa - tako postopno, ker ne premorem toliko jabolk, da bi lahko naenkrat sprešala in iz soka delala kis.

Vsem bom hvaležna za pomoč. Pa še to, lani sem delal kis iz grozdnih jagod (ne iz skisanega vina) in je bil odličen. Letos pa bo grozdna letina bolj borna, je pa zato jabolk več.

Hvala pa lepo se imejte,

Marija

cukrpekarca1

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

16. nov 2016 18:27

Saj vem, da je že veliko napisanega o tem, ampak vseeno.3 tedne nazaj smo zrezali jabolka in jih dali v "rostfrei"sod.Sedaj se je vse ustalilo, mešali smo vsak dan, kaj pa sedaj?

dvorana

kozamurnik

sporočila: 2311

17. nov 2016 6:01

https://www.youtube.com/watch?v=wcfJoV7zOjo

  malo dolgooooo, ampak zelo nazorno prikazano, četudi ne razumete jezika...jaz ga delam tako, v manjsših količinah in imam tako več vrst kisa.

 

murnik

jozekuch  

član od: 23.4.2009

sporočila: 13

9. okt 2018 17:45

Kis iz lanskega pasteriziranega jabolčnega soka - možno?

V inox sodu nam je ostalo 20 L lanskega pasteriziranega jabolčnega soka.
Je mogoče iz tega narediti dober kis?
Kako?
hvala in dob'r dan, Jože

jozekuch

jozekuch  

član od: 23.4.2009

sporočila: 13

9. okt 2018 21:28

Dodal sem dober lanski kis.

Kako naprej?
V sobi imam sedaj dve kovinski posodi in eno plastično.

Mešati ali ne?

Koliko časa tako pustim?
Kako potem skladiščim?

jozekuch

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti