Regresirana šolska prehrana

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

tema odprta - 20. sep 2007 6:50 | ogledi: 3.696 | odgovori: 20

Ali imate kaj izkušenj z vlogami za regresirano šolsko prehrano (malico)? Kakšen je cenzus za katerega priznajo regresiranje, in katere podatke je treba vpisat v vlogo (ali kar tiste iz dohodninske odločbe oz. odločbe o višini otroškega dodatka).

Mateja

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

20. sep 2007 7:48

pri nas v gimnaziji je bilo tako da smo samo skopirali odločbo o otroškem dodatku pa napisala sem da sva 2 šoloobvezni v družini in da veliko denarja damo tudi za prevoz v Ljubljano. Vedno sem dobila ugodeno, kajti država nameni npr. za gimnazijo 60 regresiranih prehran in potem če se jih prijavi manj avtomatsko vsi ki so oddali vlogo dobijo reg.prehrano. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

20. sep 2007 8:28

ja, to se tudi jaz spomnim, da so nas v srednji šoli prav priganjali, da naj se vpišemo za regresirano prehrano, ker je določena kvota teh regresiranih malic in potem odobrijo tiste, ki ostanejo tudi takim, ki jih v bistvu sploh ne bi rabili. Scorpy

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

20. sep 2007 8:35

Mi smo to vlogo že morali odati do 7 septembra zdej čakamo na odgovor.Zraven sem morala predložit odločbo o otroškem dodatku,ker potem izračunajo odstotek dohodka na družinskega člano to imaš napisano v odločbi in po tem odstotku ugodijo ali ne. runo01

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

20. sep 2007 9:54

No jaz bi bila bolj za to, da ni sistem tak, da dobijo tudi takšni, ki tega ne potrebujejo, ampak da raje tisti, ki res potrebujejo, dobijo malce več. Prijateljica, ki dela na šoli, pravi, da vloga oddajajo tudi takšni, ki so dobesedno premožni in meni osebno se ne zdi prav, da samo zaradi tega, ker se jih je prijavilo malo, dobijo enako tisti res revni in tisti "bogati". mojcca

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

20. sep 2007 14:18

Tudi mi smo morali oddati to že do 11.9. in sedaj čakamo na odločbe.Pri nas smo morali oddati samo fotokopije zadnjih treh plač. Jaz niti nisem mislila oddati,pa mi je rekla ena mamica,da naj kar oddam,da je tako kot je napisala mojcca.No ,tista mamica je tudi rekla ,da se za to zelo malo ljudi odloči in potem ostane še dovol tist kvote,katero pač šola dobi in da zato potem vse vzamejo. Sem pa mnenja,da se vsak bori za to da pride čim bolj čez mesec.Nimam se za bogate,tudi ne za revne(ker potem ziher nebi kotistla računalnika)nekje v sredini,ki tudi včasih životari od plače do plače. Konec koncev tudi tisti,ki imajo zelo velike plače plačajo tudi zelo veliko za vrtec pa je malček enak ostalim.Tako kot je rekla predhodnica sistem je napačen.

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

20. sep 2007 23:18

Dijaki imajo dejansko najslabše organizirano prehrano. V osnovni šoli stane kolikor pač stane, razen tistih par, ki imajo res slabe dohodke. Študentje dobijo bone za prehrano ne glede na dohodke v družini. Dijaki pa morajo, ne vem zakaj, prosit, nosit odločbe za doklade in ne vem kaj še , da imajo lahko spodobno regresirano malico. Ne, jaz tega sistema ne razumem, pa če je sistem za bogate ali revne. lp menci

postrv  

član od: 27.7.2007

sporočila: 64

21. sep 2007 5:38

Kdor ima možnost, naj da vlogo za regresirano prehrano. Res je, da včasih pride premalo vlog in zato imajo malico zastonj tudi tisti, ki si glede na dohodek ne bi zaslužili. Ljudi je verjetno sram!!??? Lp postrv

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

17. jun 2010 15:41

Zanima me . če ste prijeli obrazce za subvencionirano prehrano. Vprašanje imam glede  dodatne subvencije.Za srednje šole piše na obvestilu višino dohodka na družinskega člana, pri obrazložitvi za osnovno šolo pa tega ni pisalo.

Torej , kdaj oziroma koliko mora biti dohodek na člana, da lahko uveljaviš dodatno subvencijo za osnovnošolske otroke?

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. jun 2010 19:34

Mizarka,mi tole dobimo enkrat konec avgusta kar na dom.

Kolikor vem pri nas niso še nikogar  zavrnili,doda pa svoje tudi občina.

anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti