Regresirana šolska prehrana

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

17. jun 2010 21:35

Od 15.6.2010 je po novem stopil v veljavo zakon o subvencioniranju prehrane; po katerem so do splošne subvencije upravičeni vsi učenci, ne glede na dohodek na družinskega člana. Obstoja pa še ena tako imenovana DODATNA subvencija, do katere so pa upravičeni samo tisti učenci, za katere je v odločbi za dodelitev pravice do otroškega dodatka ugotovljen dohodek na družinskega člana do 30% povprečne plače v Republiki Sloveniji, zato je potrebno priložiti fotokopijo zadnje veljavne odločbe o otroškem dodatku! lucys

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

18. jun 2010 13:31

DODATNA subvencija, do katere so pa upravičeni samo tisti učenci, za katere je v odločbi za dodelitev pravice do otroškega dodatka ugotovljen dohodek na družinskega člana do 30% povprečne plače v Republiki Sloveniji, zato je potrebno priložiti fotokopijo zadnje veljavne odločbe o otroškem dodatku! Na vlogo je samo potrebno vpisat koliko % na člana je dohodek,pa si šola sama pridobi informacije.Vsaj tak je pri nas! tatam

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

18. jun 2010 16:26

Ja , če pa sam daš podatke, pa njim ni treba iskat! Pri nas je zaželjeno , da dodaš fotokopijo! lucys

Longeta  

član od: 6.3.2007

sporočila: 40

18. jun 2010 18:20

Ja, jaz sem tudi morala priložiti fotokopije. Longeta

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

18. jun 2010 18:41

Če mene vprašate, je to varstvo osebnih podatkov, zato naj ne bi dajali fotokopij. Ker se lahko edino pooblaščena oseba po otrokovem emšo pozanima o tem, koliko % pride na člana družine. Saj vem, da je navzven to eno in isto. Ampak glede na moje izkušnje so tiste šole, ki fotokopije zahtevajo, v prekršku. Lp, Mateja

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

18. jun 2010 19:36

A, sami jih pa lahlo poiščejo? Kakor jaz vem morajo za vsako stvar imeti tvoje privolenje!!! Naredite po svoje, če boste plačali polno ceno je pa to vaša stvar! lucys

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jun 2010 21:05

matejac je napisal/a:
Če mene vprašate, je to varstvo osebnih podatkov, zato naj ne bi dajali fotokopij. Ker se lahko edino pooblaščena oseba po otrokovem emšo pozanima o tem, koliko % pride na člana družine. Saj vem, da je navzven to eno in isto. Ampak glede na moje izkušnje so tiste šole, ki fotokopije zahtevajo, v prekršku. Lp, Mateja

Saj v vsaki šoli obstaja pooblaščena oseba, ki se s tem ukvarja. Svetovalne delavke, kolikor jaz vem, so to. Razredniki, recimo, s tem sploh ne pridejo v stik.

rimljanka

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

19. jun 2010 20:18

@lucys: ja sej mislim da je to fora, da se oni lahko pozanimajo samo o %, ne pa da vidijo tudi vse ostale podatke na odločbi. Ker poznam primere, ko je več šol obiskala informacijska inšpektorca (ne vem če je tak naziv, pridejo iz urada informacijske pooblaščenke), in so imeli glede samih podatkov velike probleme. Ko sem prebrala zakon, nikjer ne piše, da morajo starši prinesti odločbe; prinesejo samo če so izredne razmere (smrt, rejništvo... kar pač smatrajo kot izredne razmere). In privoljenje pa itak daš s podpisom in ko napišeš emšo otroka. @rimljanka: ne, otroci vračajo izpolnjene obrazce razrednikom, v tajništva, svetovalnim delavkam in na koncu jih bodo mogli imeti tudi v računovodstvu. Več ne vem, so pa ti osebni podatki ena taka 'blesava' stvar po eni strani, saj vse živo povemo spletnim stranem, za nagradne igre, za tiste stvari, kjer pa niso tolk bistvene, se pa sprašujemo, če je prav, da smo jih napisali,... Lep večer Mateja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. jun 2010 22:03

matejac@rimljanka: ne, otroci vračajo izpolnjene obrazce razrednikom, v tajništva, svetovalnim delavkam in na koncu jih bodo mogli imeti tudi v računovodstvu. Več ne vem, so pa ti osebni podatki ena taka 'blesava' stvar po eni strani, saj vse živo povemo spletnim stranem, za nagradne igre, za tiste stvari, kjer pa niso tolk bistvene, se pa sprašujemo, če je prav, da smo jih napisali,... Lep večer Mateja

To za VSE šole enostavno NE drži, ne posplošuj. Poznam mnogo razrednikov, ki takih obrazcev nsio nikoli niti praznih videli, kaj šele izpolnjenih.

rimljanka

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

20. jun 2010 8:18

Rimljanka, ne vem sicer ali si še aktivna učitelica ali ne. Če nisi, potem menim, da najbrš ne veš vse. Letos so dobili čisto nove obrazce konec šolskega leta, ker je subvencionirana prehrana  za vse učence in dijake, če le prekrižaš kvadratek pred " uveljavljam pravico".

To je splošna subvencija in znaša 2/3 cene malice- prepisujem iz obrazca.Za to subvencijo so upravičeni vsi učenci. Za dodatno subvencionirano prehrano pa se le vpiše procent dohodka na družinskega člana v priložen obrazec.

Moje vprašanje se je porajalo le zato , ker je pri vpisu v prvi letnik starejša dobila drugačno obrazložitev kot so jo dobili v osnovni šoli.

Piše da mora dijak za dodatno subvencijo vpisati pod rubriko " VLOGA ZA DODATNO SUBVENCIJO ZA MALICO" vpisati procent višine dohodka na družinskega člana. ( v spremnem dopisu na drugem listu piše, da je ta procent  do 30%  dohodka -1/3 dodatne subvencije , od 30-55% pa 1/6 dodatne subvencije.

Pri osnovnošolskih pa v obrazložitvi piše, kolikor je meni razumljivo do 30% dohodka  dodatna subvencija 0,30€.

Subvencijo za kosilo pa imajo tisti katerih dohodek ne presega 5% dohodka na družinskega člana.

Zato me je zanimalo, če so enako obrazložitev dobili tudi drugi.

Ta obrazec, katerega so vsi dobili enakega se odda razredniku.

To je letos prvič, zato sem domnevala , da ti mogoče ni poznano. Pred leti pa si obrazec dvignil in oddal svetovalni službi-vsaj pri nas je bilo tako.

Tole je seveda napisano dobranamirno.

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 20. 2010 08:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti