Mongolsko meso

neznan uporabnik

tema odprta - 24. jun 2002 15:00 | ogledi: 38.004 | odgovori: 7

Ali kdo ve kako se pripravi Mongolsko meso, ki jo lahko jemo v Kitajskih restavracijah? Poskusila sem že na internetu na različnih naslovih toda nisem imela sreče, če kdo ve ga oz. jo prosim da mi posreduje recept. Že v naprej se vam zahvaljujem.

Maja

maja pticar

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

24. jun 2002 22:17

Slisal sem za pripravo mlade koze na mongolski nacin. Mlado kozo zakoljejo, oderejo in meso razrezejo na vecje kose. Korencek in cebula so naslednje sestavine. Vse se razdeli v kanto za mleko po plasteh; njaprej vrsto zelo razgretih kamnov, nato meso s korenckom in cebulo, nato spet razgreti kamni, potem spet meso s korenckom in cebulo, spet zareci kamni. Na koncu pa se pokrov katerega dobro zaprejo. Po 20 minutkah je vse gotovo. Nekaksne vrste ekonom lonec. Dober tek tistim, ki bodo nasli staro kanto za mleko in si upali zaklati kozico Lep pozdrav vsem Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 24. jun 2002 22:19:15

ales_1969  

član od: 5.9.2004

sporočila: 5

5. sep 2004 11:24

Meni je zadnjic podobno ratalo, le da je bila govedina malce zilava (ocitno je nisem dovolj "pretepel"). Torej, koscke govedine (cca pol kile) sem mariniral (cca 2uri v hladilniku) z zlico sojine omake, 2 zlicama Hoisin omake, 3 razrezanimi stroki cesna. Ko sem prvic delal, sem verjetno dal premalo olja. Tokrat sem ga dal kar pol salice (uporabil sem vok). Ko je bilo olje mocno razgreto, sem vanj dal meso ter narezan por. Tole pisem iz glave, tako da lahko da sem kaksno malenkost izpustil. Ales Romaniuk

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

29. jun 2005 16:06

Pozdravljeni tole je recept priprave mongolskega mesa, na način, kot ga pripravljajo v Kitajskem dvoru v Celju - je bil objavljen v časopisu Celjan skupaj s slikico. Zadeva je super. Jaz osebno ne uporabljam vina, namesto krompirjeve moke pa uporabim Gustin.: 300 dag borove govedine narežemo na zelo tanke majhne kose. Začinimo s ščepcem soli, 1 žlico sojine omake, malo sladkorja in premešamo. Dodamo 1 do 2 žlički belega vina in spet premešamo. Dodamo 2 žlički krompirjeve moke in 1 beljak. Pustimo stati 10 minut. V voku segrejemo pol litra olja na cca 180 stopinj, damo vanj meso in ga 1 minuto med počasnim mešanjem pražimo. Meso vzamemo iz olja in ga 2 - 3 minute pustimo na cedilu, da gre z njega vsa odvečna maščoba. V vok damo 1 - 2 žlički olja, malo prepražimo narezan česen, dodamo meso in tanko narezan por. Pražimo 1 minuto in jed je gotova. Moj nasvet je še, da nikar ne dajte v olje preveč mesa, ker se olje preveč ohladi in kar naenkrat meso dušite ne pa pečete. Meso mora v trenutku zakrknati, da ostane mehko in sočno. Jaz včasih dodam še sojine kalčke in na tanke trakce narezan korenček - izgleda lepše, ker barvno poživi pripravljeno hrano. lp, Vanja vanjatajnsek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jan 2014 8:33

desperado, dobrodošel na Kulslopo skoraj devetih letih 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti