Sofinanciranje študija s strani države

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

tema odprta - 19. sep 2007 12:05 | ogledi: 2.280 | odgovori: 6

Živjo

Zanima me, če mogoče kdo ve kaj več o sofinanciranju študija (višja šola) s strani države. Kdaj so prijave in kdo je upravičen do tega?

Hvala

Lp, Natalija

Natali

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

19. sep 2007 12:13

Ne vem odgovora, morda boš našla kakšno informacijo na spletnih straneh Ministrstva za šolstvo. Oni bodo najbolj pristojni za to. titta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2007 12:58

Titta je pravilno razmišljala, je pa materija v pristojnosti ministrstva za delo, izvedbeno pa zadeve počnejo na zavodih za zaposlovanje. Vendelina jr.

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

19. sep 2007 22:47

Lahko zaprosite za republiško štipendijo, vlogo kupiš v knjigarni, izpolniš in s prilogami oddaš na zavodu za zaposlovanje. Za dijake je rok že minil, za študente pa še lahko oddaš. Za natančne odgovore, pa mogoče povprašaj na najbližjem zavodu za zaposlovanje. LENČA

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

24. sep 2007 20:14

Hvala za odgovore. Bom vprašala na šoli, ker sem tam tudi zasledila podatek o sofinanciraju.Ministrstvo za šolstvo naj bi dalo razpis ven okoli oktobra,.. Mislila sem, če je mogoče to katera izkoristila prejšna leta... ;= ker jaz bi letos.. in sem hotela že prej kaj izvedeti..predno grem tja vprašat.. Natali

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. sep 2007 21:16

Obstaja financiraje brezposelnih v programih aktivne politike zaposlovanja. Ne velja za vse poklice. Moraš pa biti obvezno prijavljen na ZAvodu kot brezposelna oseba.

 

Nekaj let nazaj, mislim, da ene dve, pa sem zasledila razpis, da država povrne ŽE PLAČANE stroške šolanja,  skaterim so ŽE PRIDOBILI izobrazbo. Torej gre za POVRAČILO in ŽE DOKONČANO šolo. Vsekakor bi to vprašala na dveh Ministrstvih: Za šolstvo in za delo, družino in socilane zadeve. Pa kak pogled na stran Zavoda bi tudi koristil.

 

Se mi zdi, da na ministrstva lahko tudi pišeš.

F r i n a

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

24. sep 2007 21:28

[citat=--frina--]

Nekaj let nazaj, mislim, da ene dve, pa sem zasledila razpis, da država povrne ŽE PLAČANE stroške šolanja,  skaterim so ŽE PRIDOBILI izobrazbo. Torej gre za POVRAČILO in ŽE DOKONČANO šolo. Frina Pomoje bo to to kar sem jaz zasledila, edino kar mi je ušlo, da je že za dokončano šolo. Obvezno se bom pozanimala.. še v tem tednu.. vam poročam kaj bom izvedela.. Natali

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti