Potovanje v london

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

16. mar 2012 13:18

Viva Meier, se popolnoma strinjam s teboj. Bolje se je držati pravil, ker bo slej kot prej šlo nekaj narobe. Jaz sicer imam kovček pravilnih mer, samo nabašem ga ponavadi preveč.

 

Zgornji post sem napisala pravzaprav zato, ker so za moje mnenje nekatere uporabnice preveč strašile, kako so strogi in da je končna cena precej višja od začetne.

Jutica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. mar 2012 14:09

Jutica je napisal/a:

Viva Meier, se popolnoma strinjam s teboj. Bolje se je držati pravil, ker bo slej kot prej šlo nekaj narobe. Jaz sicer imam kovček pravilnih mer, samo nabašem ga ponavadi preveč.

 

Zgornji post sem napisala pravzaprav zato, ker so za moje mnenje nekatere uporabnice preveč strašile, kako so strogi in da je končna cena precej višja od začetne.



Jutica

 

Opozarjale s(m)o zato, ker sem na lastne oči večkrat doživela, kako so čakajočim na bordanje gledali prtljago in so morali prevelike torbe nest nazaj na čekiranje oziroma jih pri vhodu v letalo oddati in plačat kasneje. In moja lastna izkušnja je tudi takšna, da so mi merili velikost in sem sama pomagala tako zatlačit, da so koleščka ven pogledala in ni ženska opazila. Sva s hčero prej namreč poskusili in pogruntali sistem ...

mamamia

precsis  

član od: 30.6.2008

sporočila: 18

14. apr 2012 11:06

proxima je napisal/a:
Če najameš v istem delu Londona (Swiss Cottage) apartma in ne hotelske sobe, sicer ne dobiš zajtrka, ampak plačaš pa tudi več kot pol manj; studio ali enosobni apartma je tipično večji in opremljen s hladilnikom, štedilnikom in mikrovalovko, kar za moje pojme daleč odtehta tisto, čemur v londonskih hotelih pravijo zajtrk.

lp, proxima

Živijo,

tudi jaz grem z družino v London od 29. junija do 4. julija. Letalske vozovnice že imam, zdaj pa obupano iščem prenočišče. Cene za 5 ljudi so res zelo visoke, tako da sem res pomislila na varianto apartmaja in sem tudi pisala na naslov, ki ga omenjaš ti, proxima. Žal pa so mi odgovorili, da ne najemajo stanovanj za manj kot en teden (mi pa bomo tu le 5 noči).

Je kdo drug najel kako stanovanje, ki ga lahko priporoča? Ali pa kako drugo bolj poceni varianto, primerno za družine?

Hvala za pomoč!

precsis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. apr 2012 13:06

JAz sem našla paketno varianto za pet dni, letalo iz Zagreba v London (Gatwick) in nazaj seveda, plus štir prenočišča v spodobnem hotelu, predel Belgravia, za 450 evrov. Z zajtrkom, kakršen koli že je. Gre pa za dve osebi.

vem pa, da so apartmaji dragi, prijatelji so za en teden plačali 1000 evrov, za pet oseb,  pa ne ravno v centru mesta.

London ni poceni.

mamamia

precsis  

član od: 30.6.2008

sporočila: 18

14. apr 2012 14:32

mamamia je napisal/a:

JAz sem našla paketno varianto za pet dni, letalo iz Zagreba v London (Gatwick) in nazaj seveda, plus štir prenočišča v spodobnem hotelu, predel Belgravia, za 450 evrov. Z zajtrkom, kakršen koli že je. Gre pa za dve osebi.

vem pa, da so apartmaji dragi, prijatelji so za en teden plačali 1000 evrov, za pet oseb,  pa ne ravno v centru mesta.

London ni poceni.



mamamia

Oprosti, sem prav razumela? 450 evrov za let plus prenočišče???

Imaš mogoče naslov hotela, kjer si bila?

Saj se zavedam, da je London drag. 

Saj ne iščem nujno apartmaja, sem mislila, da je morda to najbolj poceni varianta. Problem je, da na splošno težko dobiš kaj za 5 oseb.

 

precsis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. apr 2012 15:42

Na zasebno pošto ti bom poslala link.

mamamia

Živi  

član od: 1.4.2008

sporočila: 12

14. apr 2012 15:50

Zdravo!

Pred kratkim odprt, cenovno in lokacijsko ugoden (Liverpool Street v Cityju) je tale hotelček:

http://www.tunehotels.com/

Uživajte!

Živa

Pravnica 2  

član od: 11.4.2012

sporočila: 41

14. apr 2012 16:05

Jaz sem po diplomi  dve leti živeli v centru Londona, vrnila sem se samo zaradi želje po opravljanju pravosodnega izpita, drugače grem najverjetneje po njem nazaj. Živela sem najprej blizu parka Battersea, nato pa v Rotherhithu. Prvič sem bila sicer v Londonu kot srednješolka, ko sem preživela 2 meseca v Ang collegu, nato pa sama kot backpackerka. Takrat sem bivala v hostlu sredi Londona- Picadilly Circus in ga res priporočam, saj v parih dneh vidiš lepo središče Londona, kar se smatra za turistično. Nisi vežan na bus.

Drugače pa je v Rotherhithu Youth hostel, vendar imaš peš do Tower bridga cca. 20minut, z busom pa do centra nekaj podobega. Prvi hostel je full živahen zaradi lokacije in ponoči ti Piccadillyeva glasba odmeva do 5h zjutraj, tu  pa je zelenje in mir- sama obožujem Rotherhitha, imam tam prijatelje in se vedno rada vračam.

Glede obutve in obleke: spremljajte vremensko napoved na BBC ( je za 10 dni naprej). Stereoptip o britanskem vremenu je bolj tvegano upoštevati. Podobno je gor kot pri nas aprila. Spomnim se predlanskega poletja- vročina, lasnko leto pa smo bili kar mokri. Tako da anorak naj ima s sabo, zložljiv dežnik tudi, obute adidaske ali kake komot čevlje, jeans, kratke rokave(mladim je takoj vroče).

Varnost je v Londonu poskrbljena- bobbye- policaje vidiš na vsakem vogalu, in sama nikoli nisem imela slabe izkušnje na ulici. Denarnico ima lahko brez skrbi na dnu nahrbtnika (saj jih ne režejo z ramen!!), otrok mora pa imeti v glavi razjasnjeno, da bo pazljiv kam bo nahrbtnik odložil. Tako da , draga mama, ne skrbi . Sama sem vedno potovala sama in v lastni organizaciji ( pri 18 sem prepotovala Irsko), in sem živa in zdrava, sposobna zase skrbeti in imam lepe spomine. Verjamem, da je težko- moja starša noči nista spala, ampak spodujala pa vedno. Daj otroku vedeti, da mu povsem zaupaš in s tem se bo čutil v tistem času odgovornega zase- bo bolj pazljiv.

Ryan air - lačni na avionu ne boste, tud jaz sem potovala dvakrat z njim, drugače z easyJetom. Na spletu si preberite omejitve kg  potovalk, s sabo na avion pa osebno prtljago- s tem da turisti to smatrajo kar za potovani nahrbtnik ( veliki), le da mora biti v mejah predpisanega. Potem ni težav priu chekiranju. Pripravljeno pa imej ves čas od check ina do vstopa na letalo potni list in vozovnico.

Za pot i letališla do Victorie Station priporočam Terra Vision buse. Vozijo vsake pol ure 24/7, karte kupiš v hali letališča, lahko pa grešp na spletno stran in jo vnaprej kupiš po netu. Od Victorie do hostla pa odvisno, kje bo njegova lokacija. sama sem se bolj vozila z busi kot podzemno. Vozovnic na busu ne moreš kupit, plačas 2 funta za vožnjo, ne vračajo drobiža. Zato priporočam, da jo kupiš na Victoria St. Bus Officevečdnevno. Bus Office se nahaja na začetku Victoria St. ob Buckinham Palace Roadu (glej zemelvid), drugače pa vprašaš. Za podzemno pa kupiš na vsakem vogalu, kjer je podzemna locirana.

Aja, še to, priporočam Oyster Card- podobna naši urbani. Napolniš jo z denarjem, potem se neomejoeno voziš z busom ali s podzemno. Stane 5 funtovin jo uporabljaš ob vsaki vrnitvi v London- jaz jo imam   še vedno v denarnici.

Če še kaj rabite natančno o Londonu, lahko kar na zasebno. Poznam ga bolje od Ljubljane, res. Skratka, v to mesto se preposto zaljubiš.  Lp, upam, da sem kaj pomagala.

 

 

Pravnica 2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. apr 2012 16:08

precsis je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

JAz sem našla paketno varianto za pet dni, letalo iz Zagreba v London (Gatwick) in nazaj seveda, plus štir prenočišča v spodobnem hotelu, predel Belgravia, za 450 evrov. Z zajtrkom, kakršen koli že je. Gre pa za dve osebi.

vem pa, da so apartmaji dragi, prijatelji so za en teden plačali 1000 evrov, za pet oseb,  pa ne ravno v centru mesta.

London ni poceni.



mamamia

Oprosti, sem prav razumela? 450 evrov za let plus prenočišče???

Imaš mogoče naslov hotela, kjer si bila?

Saj se zavedam, da je London drag. 

Saj ne iščem nujno apartmaja, sem mislila, da je morda to najbolj poceni varianta. Problem je, da na splošno težko dobiš kaj za 5 oseb.

 



precsis

 

Ja, dobro si prebrala, le da je za štiri noči. So tudi cenejše variante, a spanje v hostlih in ne čisto v centru. Jaz iščem preko edreamsa ali orbitza, kombinacija let plus hotel.

 

mamamia

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

14. apr 2012 16:15

Zakaj pa ne koristite slovenskih cerkvenih hostlov? Jaz sej ga v Berlinu in se mi je precej poznalo...

Monika7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti