Potovanje v london

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. feb 2012 15:23

Z easy jetom v začetku marca iz Ljubljane ni karte pod 120 evri, plus prtljaga 30 evrov ali celo 20, različno, okoli 150 do 170 evrov najmanj (sem ravnokar preletela lete).

Tko da zna biti ryan air iz Gradca cenejši, iz Zagreba je z easy jetom v tem času še dražje kot iz Ljubljane.

 

se pa splača kako posebno ponudbo poisakt, Adrie mogoče?

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. feb 2012 16:20

Adria ima trenutno samo redne proge, ki so kar drage, se pa mogoče splačajo, če gre človek le za nekaj dni, ker nizkocenovniki ponavadi letijo s Stansteda dopoldne in iz izvornih destinacij popoldne, tako da če prišteješ vlak s Stansteda, si ponavadi v Londonu šele enkrat proti večeru; ravno tako moraš odšteti tisti dan, ko odhajaš, ker ga porabiš praktično celega za pot. Adria ima let proti Londonu zgodaj zjutraj in se tudi vrača zvečer, to se pa pri krajših obiskih kar pozna, še posebno, ker se lahko na Heathrowu vkrcaš naravnost na Piccadilly line podzemne železnice in si na primer na Earls Courtu (tam je tudi cel kup hotelčkov) v dobre pol (ali slabe tričetrt) ure. Se pa res zelo splača izlet v London planirati vsaj dva ali tri mesece vnaprej, pa ne samo zaradi cen. lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. feb 2012 21:33

Točno tako, čim prej tem bolje.  Mi smo za koncet Bruca Springsteena v Hyde parku že poskrbeli, je pa točno 14. julija. Polet zjutraj iz Zagreba, na Gatwicku pristane letalo, dva dni pred koncertom se gre na pot, nazaj pa zvečer, okoli desetih, dva dni po koncertu. Je pa tridnevni rock festival, samo naša grupa gre samo na Brucea ...

 

Glede pristanka na Stansteadu je pa tako, da daš raje malo več za karto in si prihraniš nekaj ur pri prihodu in povratku, pa tudi tako zelo poceni ni prevoz. Ko vse skupaj sešteješ, vprašanje, če se račun izide, razen če je avio karta res zelo zelo poceni.

mamamia

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

27. feb 2012 22:02

Ne vem kje v Sloveniji živiš, ampak dobro preštudiraj lete, ker takole iz glave se leti v Stanstead iz Trsta, Benetk, Vilaacha, Graza, Zagreba, Ljubljane, Klagenfurta - vse našteto relativno blizu vsaj delu slovenskega ozemlja, če vas gre pa grupa, ki recimo napolni avto pa so sploh cenovno ugodne prav vse od naštetih lokacij, ker se stroški delijo.Pa seveda preračunaj, kot ti že mammamia omenja, prevoz do letališča in prevoz iz letališča do centra, da te ne zavede poceni karta in kup dodatnih stroškov potem.

Moj trn v peti je bil londonski metro, tako da preštudiraj dnevne/tedenske ponudbe Oystercarda, pač glede na svoje preference. Če si norec na hojo in rada obrabljaš obutev ter sproti opazuješ mesto potem morda kupuj karte sproti, če ti je bolj pomembna "učinkovitost" in ne razgled na mesto pa kupi tiste variante za dlje časa, ki so občutno cenejše.

S hostli imam sama bolj slabe izkušnje, higiena nekje spodaj, vse skupaj bolj tako tako, skratka če nisi "odprta" glede namestitve, oz. ti je pomembno kje bivaš dobro preveri kaj rezerviraš, da ne boš potem delila umazane sobe z 10timi dedci 35 let+, ki so prišli s trebuhom za kruhom v mesto

 

 

Viva Meier

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2012 22:26

No, ja, v hostlih se da dobiti tudi kaj drugega kot samo skupna ležišča.

Loni Makaroni

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. feb 2012 22:26

Off-topic pripomba: sicer nisem kaka iredentistka, ampak me vseeno nekoliko zapečejo oči, kadar govorimo o Klagenfurtu, Villachu in Grazu namesto o Celovcu, Beljaku in Gradcu. lp, proxima

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

28. feb 2012 16:33

Super, hvala vsem. Se še odločam, bom poročala o odločitvi. 

lp, pinka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

29. feb 2012 8:01

Pozdravljene imam še eno vprašanje, našla sem let iz Klagenfurta, bega me izredno nizka cena. Je tukaj še kakšen trik?

Hvala.

Coming Back

Free Online Check in

Depart:
London-Stansted - 11:50

Arrive:
Klagenfurt - 14:45

4 x Adult 28.00 EUR
 
Fare 28.00 EUR
Taxes and Fees 0.00 EUR
Online Check-In 0.00 EUR
EU 261 Levy 0.00 EUR
ETS Levy 0.00 EUR
Sub Total 28.00 EUR
Total Price 28.00 EUR

 

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

29. feb 2012 9:07

Ene 10€ cca. ti še dodatno poberejo zaradi plačila s kartico. Potem samo še prištej vlak/bus/bencin do letališča. Aja pa če želiš imeti tavelik kovček potem bo to tudi dodatno, samo se ne spomnim koliko, če greš pa samo z ročno prtljago pa je ta cena+ max. 10€ (se ne spomnim točno) končna

Viva Meier

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. feb 2012 9:13

Predvidevam, da je to RyanAir. Nekdo te je že opomnil na drobni tisk, ki je navadno naveden pod zneskom Pri RyanAiru imaš navedeno Fares do not include optional fees/charges. For a full list of Ryan fees, please click here 

In potem dobiš tabelo:

http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions#regul

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti