Potovanje v london

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. feb 2012 10:03

Če prvič letiš z Ryanairom, pozorno preberi njihova navodila, zlasti tista glede prtljage in online check-in. Za moje pojme je Easyjet precej bolj user-friendly kompanija. Na forumu je bilo o Londonu že ogromno napisano v temah http://www.kulinarika.net/forum/forum.asp?avtor=&iskanj Zlasti si preberi tale Nolin nasvet glede bivanja. Vse, kar lahko opraviš vnaprej, naredi že online od doma. Na primer karto za vlak Stansted - London - Stansted lahko nabaviš vnaprej in dobiš po elektronski pošti datoteko pdf, ki si jo potem sama sprintaš. Enako velja za številne vstopnice za muzeje, prireditve in predstave. Zdajle so na primer v British Tate odprli Picassovo razstavo, za katero je pametno rezervirati vstopnico vsaj nekaj dni, če ne tednov vnaprej, ker komaj prideš zraven. Skratka, naredi si plan obiska glede na svoje želje in potrebe in čimveč stvari opravi že vnaprej, naslednjič lahko tudi več mesecev prej. lp, proxima Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 27. 2012 10:08

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

27. feb 2012 10:14

Hvala za super nasvete. Ja še kar študiram ryan air. Bom pogledala easyjet. Hvala, zlate ste!

 

lp, pinka

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

27. feb 2012 10:34

Super napisano in razloženo mamamia in Vendelina jr. Tudi moja hči potuje konec marca v Madrid s šolo. Tako, da bo danes tole definitivno prebrala. Včasih takšni nasveti "druge osebe" še bolj zaležejo .

Hvala.



moj svet

Sporočilo je spremenil(a) moj svet dne 27. 2012 11:05

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. feb 2012 11:05

Če najameš v istem delu Londona (Swiss Cottage) apartma in ne hotelske sobe, sicer ne dobiš zajtrka, ampak plačaš pa tudi več kot pol manj; studio ali enosobni apartma je tipično večji in opremljen s hladilnikom, štedilnikom in mikrovalovko, kar za moje pojme daleč odtehta tisto, čemur v londonskih hotelih pravijo zajtrk. lp, proxima

kastrolca  

član od: 8.4.2007

sporočila: 82

27. feb 2012 11:18

v londonu sem bila nekaj let nazaj in sicer v začetku junija meseca.

za njihove razmere je bilo vreme krasno... kar pomeni delno sončno, delno oblačno. domačini so bili v kratkih rokavih, mi pa v dvojnih dolgih, v trenutkih, ko so oblaki prekrili sonce. sicer je na soncu resnično žgalo in je bilo za kratka rokava.

dež je padal vsak dan in to kar z lepa. zakaj bi potrebovali rezervna obuvala (razen če gredo za dlje časa in če je nevarnost ožuljenja) mi ni jasno... saj dež bolj prši, kot da bi lil kot iz škafa:D

sinetu želim veliko užitka, saj imam london v lepem spominu:)

kastrolca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2012 13:44

proxima je napisal/a:
kar za moje pojme daleč odtehta tisto, čemur v londonskih hotelih pravijo zajtrk.

lp, proxima

Da ne omenjam kave, ki niti po vonju, barvi, kaj šele po okusu ne spominja na kavo Neka obarvana voda pač.

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2012 13:49

Aja, sem narobe zapisala, sama sem tudi mislila na avtobus med letališčem in Victorio.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. feb 2012 14:20

Preveri easy jet, če je možno tudi let iz Zagreba, seveda če vam to pride v poštev, so včasih občutno cenejši kot iz Lj ali celo iz G (od tam sicer easy jet ne leti),  pa še na Gatwick leti, kar je bistveno ugodneje kot če pristane na Stansteadu.

Če jih gre več, upoštevaj nasvet proxime glede nastanitve.

Mi smo sicer gledali tudi paketno ponudbo, let iz zagreba in štiri nočitve v kar solidnih hotelčkih v središču, pa se je za 450 evrov dalo amrsikaj najt, v kakem hostlu že za 280 do 300 evrov za pet dni.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. feb 2012 14:35

Letela sem z Easyjetom iz Ljubljane, ki pa ni bil kaj pretirano nizkocenoven (tja in nazaj me je prišlo skupaj skoraj 200 €), res pa je, da sem karto kupovala zadnji trenutek. Se splača kupiti čimprej. Sem pa karto za vlak s Stansteda lahko kupila kar na letalu. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti