Potovanje v london

tajči-ja  

član od: 25.10.2006

sporočila: 43

tema odprta - 19. sep 2007 9:04 | ogledi: 18.110 | odgovori: 58

Pozdravljeni!

Moj sin (najstnik) potuje s šolo (večja skupina) v London. Ker sama nič ne potujem, vas lepo prosim, če mi lahko date kakšen praktičen nasvet. Nasvet iz lastnih izkušenj. Pred potovanjem bo sestanek v šoli, pa vendar... Priznam, da me že pošteno zvija po trebuhu, ko pomislim, da odhaja v London. To, da mu moram dati topla oblačila, pa dežnik, pa po možnosti rezervno obuvalo vem. Kaj vzeti na avion, bolje rečeno v čem? Navadno vleče s seboj svoj šolski nahrbtnik, za katerega pa menim, da je prevelik za na avion. Ali pa ne? Hrano za sabo? Vem, da jo lahko dam le v kovček. Denarnico in dokument - v denarnico za pod pulover ali denarnico dati v nahrbtnik, katerega bo nosil na rami. Cca 100 funtov bo imel s seboj. Navodila šole. Ta denar imeti skupaj? Ali preveč kompliciram?

Hvala in pozdrav!

tajči-ja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. sep 2007 9:17

Koliko je pa dečkostar?

 

Za začetek: denar v tisto deanrnico, ki se da okoli pasu, preko pa viseč, širok pulover ali mikico. Nikakor v nahrbtnik z denarjem, tega kradejo povsod po svetu, sploh pa v mestih, kjer je gneča. In ta v Londonu je.

Fotokopiraj mu potni list in naj ima kopijonad rugem mestu kot pasoš. Izkušnje s popotovanj; nič zato, ker imajo spremstvo, dokumenti se lahko izgubijo vedno in povsod. Pa kopijo karte naredite (hčerina sošolka jo je v Londonu izgubila, a ker so imeli kopijo, je šlo vse skupaj veliko lažje in z manj zapleti, kot če ne bi imela ničesar).

 

Nahrbtnik lahko ima kot ročno prtljago, ki jo vzame s seboj naletalo, razen če ni nenormalno velik. Kak sendvič ali čokolado in podobno lahko vzame s seboj na letalo. Sicer pa je do Londona le dve uri leta in se da brez hrane tudi zdržat, kajne?

 

Denar vsekakor razmenjaj v manjše apoene. Naj ne ima vsega na istem mestu. nekaj drobiža naj bo v žepih, da ne bo za vsako malenkost segal pod pulover, del denarja pa naj bo v tisti denarnici pod puloverjem.

 

Še konkreten nasvet (čistio popotniške izkušnje): nabavi mu brezrokavnik z veliko žepi na zadrgo, ki naj ga nosi čez mikico ali pulover. Tako bo imel pri roki najnujnejši denar, pa fotokopije dokumentov naj ima po žepih, prostor je tudi za kak robček, pa fotoaparat, če ga bo imel, mobitel in podobno, roke so pa prsote in iz nahrbtnika mu ne bodo mogli ničesar ukrasti, vsaj vrednega ne. V nahrbtiku pa naj nosi rezervne nogavice, majico, malico itd.

 

Za zraven mu daj kakšne napolitanke ali majhne čokoladice. Je pa odvisno, kako imajo tam organizirao glede hrane. London je drag kot žafran, razen "hitre" hrane seveda.

 

A ima bankomat kartico? Če jo ima, ni panike. Če se karkoli zgodi, mu na račun nakažeš denar in čez eno uro ga lahko dvigne na kateremkoli bankomatu po svetu, kaj šele v Londonu.

 

Sicer pa v šoli na sestanku vprašaj vse, ti bodo povedali, kako in kaj (mi imamo enako izkušnjo - hčera je s 13 leti, preko šole, šla v London za teden dni in ni bilo enega samega problema).

 

Pozdrav, Mamamia

mamamia

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

19. sep 2007 10:30

Tajči-ja, nasvete ti je nasula že mamamia. Predlagam, da denarnice ne nosi v nahrbtniku. Kje jo nosi sicer? Potovanje v London ni skoraj nič drugače kot potovanje v katero slovensko mesto, le veliko večje je. A mene to ne bi skrbelo. Mladi so iznajdljivi in hitro "zaštekajo" stvari. Če potujejo v skupini, je to še lažje, saj si lahko med seboj pomagajo. Naj te ne skrbi preveč - vse se bo dobro končalo! :) Kozmeja

tajči-ja  

član od: 25.10.2006

sporočila: 43

19. sep 2007 10:51

Hvala mamamia. Za res dobre nasvete. Predvsem to s fotokopijami. Star je 13 let. Res upam, da se bo vse dobro izteklo. tajči-ja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. sep 2007 11:35

Bo, bo, brez skrbi. Otroci se brez nas tako dobro znajdejo, da se nam še sanja ne. Učitelje pa na takih poteh še bolj ubogajo kot starše. Tako pač je.

Naj se ima dečko lepo. Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2007 12:25

Jaz pa mislim, da od prihoda na letališče do hrane v letalu ni tako dolga, da ne bi dete zdržalo. Tudi od pristanka do prihoda ni tako dolga. Sicer pa se najstniki redkokdaj dotaknejo hrane, ki je v kufru - ponavadi jo prinesejo domov, skupaj z drobtinami in madeži od čokolade. Kar je treba nedvoumno uvežbati je naslednje: - nobenega dokumenta in nobenega denarja v nahrbtniku; V Londonu je veliko ljudi in gostota ljudi na pločniku je bistveno večja kot pri nas in mimogrede se kdo "obregne" ob tebe in si brez denarnice. - Tudi jakne so zapete. Če greš po Londonu, vidiš, da tudi nativosi tako hodijo. Ne zaradi tega, ker bi bilo to modno zapovedano, ampak predvsem zaradi tega, da jim kdo iz jakne ne potegne dokumentov. - Denar se nosi v potovalni denarnici okrog vratu. Osebni dokument tudi. - Denar se shrani v dveh denarnicah. Ena je okrog vratu, druga je v kufru in potem se dnevno iz nje jemlje za dnevne potrebe. Tako dete manj porabi, pa še, če ga kdo na undergroundu ožepari, ima še vedno rezervno varianto. - S sabo se vzameta oba dokumenta (osebna in potni list). En dokument se nosi s sabo, drugi je v kufru - iz enakih razlogov kot druga denarnica. - V potovalni denarnici se ima posebej 9 funtov, ki se jih dnevno ne porabi. To pa zaradi tega, če slučajno zameša ulice in se zmeraj bolj izgublja, da pokliče taksi in ga potem taksi pripelje na osnovno lokacijo prenočišča. Vendelina jr.

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

27. feb 2012 9:30

Pozdravljeni,

potrebovala bi kakršno koli informacijo glede potovanja v London.  Predviden let bo iz Gradca z ryan airom do stansteda, potovanje bo trajalo nekje od 4 do 5 dni v začetku marca. Prenočišče v kakšnem hostlu.

Ker gremo prvič, mi bo vsaka informacija dobrodošla. Hvala.

 

lp, pinka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2012 9:46

Lonely Planet v roke, pa bo, sama si vedno tako pomagam. Preverjeno deluje. Prenočišče pa navadno rezerviram preko te strani:

http://www.booking.com/index.html?aid=335205;label=b

Pa na Stanstedu kupi kar povratno karto za vlak do Londona in nazaj, da se ti ni potrebno še potem s tem ukvarjati.

Loni Makaroni

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

27. feb 2012 9:52

Super. Hvala Loni.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2012 10:01

Aja, pa pri prenočišču malo poglej v katerem okrožju je, ker potem rabiš tudi karto za mestni prevoz kupiti temu primerno, pogledaš, kje so znamenitosti, ki jih želiš videti, mi smo vedno nekje v ta drugi coni, hotel pa izbiram kar tako na blef, do sedaj je bilo še vedno v redu... Malo prebereš mnenja zraven, pa je. Sicer sama glede spanja nikoli ne kompliciram, ker navadno cel dan hodim okoli in zvečer samo dol padem. Topla voda, čiste sobe in čista posteljnina, pa je Loni kontent.

Loni Makaroni

alxteam  

član od: 21.4.2007

sporočila: 41

27. feb 2012 10:03

Čeprav je national expres avtobus, ki te pelje iz letališča do centra (Victorie) kar ugoden. In pogosto vozi.

Pa na vlaku je dostikrat tako da se pelješ do Totenhama Hale-a (malo sem narobe črkovala) potem pa s podzemno dalje.

 

Pa po Londonu pazi na hotele. Sem bila že 5x tam in samo 1x sem imela hotel da sem normalno prišla v sobo. Pa še ta je bil iz centra kar precej oddaljen.

Pa so imeli dobre ocene na bookingu.

 

 

 

alxteam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti