Kokosova mast

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

15. feb 2010 18:51

Mogoče sem tudi brcnila mimo. Več ljudi več ve... Morda so to druge oljne palme, vendar po podatkih greenpeace stojijo za temi dejanji tudi nam poznane multinacionalke- kozmetična in prehrambena iND. Nič od tega pa seveda nima zveze s tem, ali so kokosove/palmine maščobe zdrave... Napisano samo, da malo razširimo področje razmišljanja -na forumu, ki ga že precej časa spremljam in mi je dal mnogo koristnih in zanimivih info. LP vsej prijetni družbi zbrani na njem!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. feb 2010 18:57

Ne, tisa, nisi razširila obzorja ampak si zavedla ljudi. Če ti bodo verjeli. Ker res ni maš prav in ni prav, da se kar tako na približno nekaj piše. Kokosove palme še zdaleč niso isto kot oljne palme, no. A ti dva linka ne zadoščata?

Se pa strinjam, da je sajenje oljnih palm en velik nateg, če se izrazim malo grdo.

rimljanka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. feb 2010 19:31

Eno vprašanje. Jaz sem kupila tole mast, da bi lahko delala maslene rožice, da ne bojo z margarino, ki je rumenkasta posledično modra npr zelenkasta. A dela kdo take maslene rožice z to kokosovo mastjo? Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. feb 2010 16:14

....sajenje oljnih palm en velik nateg? Ja no, ravno prejšnji teden sem se klatila po Maleziji in tam se lahko na lastne oči prepričaš, kako tale nateg izgleda od blizu. Palme, palme, palme, kolikor daleč vidiš, na tisoče in tisoče kvadratnih kilometrov..... sicer mislim, da so trupla orangutanov in ostalega sorodstva vseeno prej spravili stran, no, ampak ravno naravi prijazno pač ni, kakor tudi ne koruza kolikor daleč vidiš v Iowi ali Vojvodini ali Prekmurju, ali sončnice v La Manchi pa še marsikaj. V ekonomičnost tega natega sicer nisem prepričana, sploh če pomisliš, da morajo za konkurenčno ceno goriva iz palm ljudje delati bolj kot ne zastonj, da o tem, kaj potem počnejo s tistim, kar ostane po stiskanju olja, sploh ne govorimo - ampak tako pač je. Slučajno sem imela v prtljagi biotehnologa, o ja, njemu so se pa oči kar bleščale in si je že izračunaval lepo bodočnost v tem raju, ki ne pozna omejitev za raziskave na področju genskega inženiringa, kakršne ima EU. Nategov je pač več vrst. Lep pozdrav, Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

16. feb 2010 17:33

Nategov je več vrst in hvala bogu, da je tako. Da so eni bolj drugi manj prijetni pa ni da bi izgubljal besede. Ampak mene je spravilo v smeh tista trditev "o pogoriščih in kadavrih posejanih po tleh". Ko da bi bilo to kaj takega. Kadavri so odlično gnojilo in bi jih bilo škoda pobirati in metati proč . Takoj se dobil asociacijo na naša pokopališča, ki so dostikrat na kakem hribčku, pod njimi pa bujna polja. In živo si predstavljam, kako pronicajo vsi sokovi pokojnih v zemljico in jo gnojijo. Res je tega danes zaradi kremiranja bistveno manj, včasih pa je to bilo tako. Pa nismo ob tem nikoli pomislili, da je s tem kaj narobe . hedonist

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

16. feb 2010 17:38

Ojoj

rrr

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

17. feb 2010 12:31

Katarina K, ti jih kar naredi. Upam, da si kupila mast, ki ni pretrda in ne premehka ;) (jaz uporabljam Palmin, kupim jo v Sparu). http://media.das-ist-drin.de/dynamic/7589_sml. s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 17. 2010 12:31

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. feb 2010 13:43

s0ncek* je napisal/a:
Katarina K, ti jih kar naredi. Upam, da si kupila mast, ki ni pretrda in ne premehka ;) (jaz uporabljam Palmin, kupim jo v Sparu). http://media.das-ist-drin.de/dynamic/7589_sml. s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 17. 2010 12:31
Jaz sem jo kupla v Hoferju in se ne da iz nje delat, je pretrda, nič mazava, če jo pa poskušam topit, se utekočini, zato me je zanimalo kako to nardite. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

17. feb 2010 16:39

No, saj ravno o tem govorim (oz. pišem) :) poskusi s to Palminovo (obvezno naj bo v banjici, tista v tablici je pretrda) - je super mazava (kot margarina ali maslo na sobni temperaturi), bela in nevtralnega okusa. s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti