Kokosova mast

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jan 2010 13:14

Stvar okusa. Vsekakor pa ocvrta hrana NI zdrava, ma što god pričali o tome i koliko mi šutjeli o tome.... Da o tem, da cel prostor, kjer se je cvrlo po cvrtju obupno smrdi, raje ne bi. Vendelina jr.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

11. jan 2010 13:45

Hedonist, nimaš prav. Nekatere vrste kokosove masti se res da zaznati v pripravljeni hrani (predvsem Cobio), nekaj pa je tudi takih, o katerih v hrani ni ne duha, ne sluha. :) Jancka, pojma nimam zakaj se ti je to zgodilo. Meni se ni, kot sem rekla že prej, še nikoli. Kokosove masti so zelo različne, ene so bolj trde, druge bolj mehke, tretje skoraj tekoče (kokosovo olje), nekatere v hrani "puščajo" okus in vonj, druge ne ... s0ncek*

neznan uporabnik

11. jan 2010 13:51

Res je, Cobio definitivno pušča okus. Samo enkrat sem z njim naredila krompir in nikoli več. Kokosov krompir - malce preveč divje za moj okus. In ravno Cobio je naredil dimno zaveso, ja .... Sem pa kupila eno noname znamko v ekološki trgovini in ni variante, da bi kdo ugotovil, da je hrana pripravljena na kokosovi maščobi. Pa sem pripravila tunino omako, ratatuj, zelenjavno juho, popečene melancane .. skratka, okusa res ni opaziti. Dimna zavesa pri cvrtju pa ostaja. Vonj ne, samo bel dim. jancka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. jan 2010 14:02

Sej vem VendelinaJr. da pohanje ni zdravo. Ampak vsake toliko se pač pregrešim in si ga privoščim , ne morem pomagati. Sej ni to to edina svinjarija, ki jo pojem verjetno jo je mnogo več tam , kjer mislimo da je ni oziroma je ne bi smelo biti. In da bi pa še takrat cvrtje imelo nek čuden priokus ? Hvala , tega res ne sprejmem. Sicer pa, zakaj pa bi sploh moral uporabljati kokosovo mast ? hedonist

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

11. jan 2010 14:32

Saj ni nihče rekel, da jo moraš. Prav tako ti ni treba uporabljati olivnega olja, bučnega olja, sončničnega olja, arašideovega olja, ... saj nič ni obvezno. Nihče te ne sili ;) s0ncek*

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

11. jan 2010 23:36

sem poizkusila uporabit kokosovo mast za vok , ker se tam na zelo vročem peče , ampak je blo bolj polomija , kuhinja je bila meglena zakajena ... vse je imelo malo čuden vonj ... a ni tko da naj bi bil kokos najbolj odporen na vročino? irenca penca

m125t  

član od: 31.10.2008

sporočila: 17

14. feb 2010 0:24

jaz jo uprabljam povsod tam, kjer bi uporabljala pri kuhi olje.Letos sem jo uporabila tudi za cvrtje krofov- odlično se je obnesla. Najboljša se mi zdi kupljena v Sparu cocosfet, proizvajalec Eden, brez dodatkov-pri bio izdelkih. m125t

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

15. feb 2010 18:04

Palmine plantaže baje nastajajo na več sto hektarskih pogoriščih tropskih pragozdov, posejanih s kadavri nekdanjih gozdnih prebivalcev... _tisa_

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. feb 2010 18:08

baje ali res?

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. feb 2010 18:14

_tisa_ je napisal/a:
Palmine plantaže baje nastajajo na več sto hektarskih pogoriščih tropskih pragozdov, posejanih s kadavri nekdanjih gozdnih prebivalcev... _tisa_

No, tule si pa mahnila mimo, tisa. Tako nastajajo govorice. Res so tam oljne palme, a one, ki naj bi zamenjale nafto. Kokosove palme so pa vse kaj drugega.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti