Kokosova mast

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. jul 2008 3:07

Kolikor zaenkrat berem, ga povsod hvalijo. Ne vem pa, koliko so neodvisni.

jasna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. jul 2008 13:01

Sara, ne vem sicer, kaj piše na tisti strani (ne najdem), dejstvo pa je, da so maščobe, ki vsebujejo nasičene maščobne kisline, primernejše za segrevanje. Težava pri segrevanju (torej peki, kuhi) nenasičenih maščobnih kislin je namreč v tem, da se pri toplotni obdelavi pretvorijo v trans nasičene maščobne kisline. Če si predstavljaš, nenasičene maščobne kisline so nekako ukrivljene, trans oblika je pa iztegnjena in ta vrsta je škodljiva za zdravje. Da ne dolgovezim preveč, obstajajo nasičene mašč. kisline z dolgo, srednjo in kratko verigo. Najprimernejše so s srednjo. Če koga zanima kaj več, lahko še napišem, ne bi pa rada preveč dolgočasila bralcev :) Atina

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. jul 2008 14:32

Če se ti ljubi, Atina, jaz bi ti bila hvaležna.

 

lpj

jasna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. jul 2008 0:29

Da ne pišem preveč (je že pozna ura), bom prilepila kar en link, ob katerem bi moje skromno znanje zbledelo: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1195 na tej strani predzadnji prispevek, napisala ga je Staša (a se še kaj javi na forum??? Nisem zasledila, škoda!) Če pa koga zanima še kaj ali je kaj nejasno, lahko pomagam (sem pa doma bolj v kemijskih vodah, manj v delovanju na organizem, znam pa poiskati, če treba :) ) Na četrti strani tistega linka je pa še ena humoreska, vredna branja (napisala jo je Fani). Atina

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

6. jul 2008 12:18

Ja, Rimljanka imaš prav, ta iz lekarne ima izrazit vonj po kokosu. BISERKA55

leska  

član od: 14.1.2008

sporočila: 8

30. sep 2008 14:09

Kokosovo mast imajo zopet v Hofru(1€ za 250g). leska

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

30. sep 2008 15:07

No, v šentjurskem Hoferju je še nimajo. Sem dobila že prejšnji teden namig, da je spet na njihovih prodajnih policah (v Litiji so jo imeli), vendar v poslovalnici Šentjur nič ne vedo o tem. Jaz sem pa do zdaj naivno mislila, da imajo v vseh Hoferjevih trgovinah isti prodajni asortiman

Blanchy

Irena54  

član od: 16.4.2007

sporočila: 97

1. okt 2008 7:05

Včeraj sem v Hoferju (Cerknica) kupila kokosovo mast po 0,99 EUR. Irena54

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

1. okt 2008 7:30

Pred kakimi 10-imi dnevi sem se v enem od ljubljanskih centrov ustavila pri pultu kjer je mlajši moški demonstriral namaze in sicer slane in sladke. Na pultu je imel tudi kokosovo maščobo in sem ga malo zasliševala okrog tega, da si pridem na jasno.   Kokosovo olje ali maščoba je eno in isto, odvisno od temperature ( nad 23 st. se spreminja v olje, sicer je v trdnem stanju).  Glede na okus, pa jasno v osnovi ima okus po kokosu, in hladno predelana kokosova maščoba ga ohrani in ta je primerna za hladno uporabo. Običajno jih prodajajo v kozarčkih. Tista druga , v tablici in plastični embalaži, pa so namenjena za peko in kuho. V postopku mu nekaj odvzamejo, med drugim tudi okus po kokosu. Vsekakor je priporočal za kuhanje kokosovo olje in ne olivno . Ni pa promoviral kokosovega olja, je bil le eden od artiklov s katerim je delal omenjene namaze. Naredil je en krasen "kvazi eurokrem" in sicer iz mletih lešnikov, kokosove maščobe iz lončka (torej z okusom),cimetom, kardamomom in javorjevim sirupom. Njegovi recepti se najdejo na spletni strani "zazdravje" in mojemu namazu je bil najbolj podoben tale: http://www.zazdravje.net/kuhamo.asp?recept=75  Vse je pa delal na pamet in sproti kaj dodajal.

Aki

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

1. okt 2008 8:39

V kokosovo malo v Hoferju je tedenska ponudba ali bo za stalno?

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti