Vegetarijanski gostje

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 17. sep 2007 15:56 | ogledi: 2.432 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč - za vikend pričakujem 10 gostov na večerji in jih je vseh 10 vegetarijancev. Ne mislim nič komplicirat, ampak nek preprost meni z juho + glavna jed + solata + sladica. Nič kompliciranega, nekaj preprostega Imaste idejo?! Sem brez ideje, ker so doma vsejedci in mi tole predstavlja manjši (ali pa večji) problem! :)

Najlepša hvala!

Moycaa

Temo je spremenil(a) Moycaa dne 17. sep 2007 16:06:56

Temo je spremenil(a) Moycaa dne 17. sep 2007 16:07:19

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

17. sep 2007 15:58

Pomembno je vedeti katere "sorte" vegeterijanci so. Jedo ribe, jajca, mlečne izdelke? veverica

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

17. sep 2007 16:06

Ja, to sem bozabila napisati, hvala za opombo, veverica. Ne jedo mesa, ribe jejo, ravno tako mleko in jajca. Moycaa

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

17. sep 2007 17:26

Recimo: Gobova juha, špninačna lasagna, mešana solata (je že polno mladega radiča) in jabolčni zavitek. Ali pa: primorska mineštra, testenine z morskimi sadeži, solata, panna cotta... Glede na to, da ne jejo samo mesa, je izbire veliko. lp Janja

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

17. sep 2007 17:43

juha je lahko špinačna kremna, bučkina kremna, korenčkova s karijem, čebulna, grahova, česnova...samo brez mesnih kock. Okus izboljšaš s kislo smetano. Za glavno jed pa je za deset ljudi res zelo praktična lazanja, samo ne iz kakšne mešanice zmrznjene zelenjave, to je res zanič. Jaz jo naredim tako: popečem bučke ali melancane, omako naredim iz naribanega korenja, čebule, malo zelene in pelatov, potem pa zložim testenine za lazanjo, omako, bučke, bešamel in tako naprej. Za zvečer je edino problem, ker je lazanja bolj težka. Lahko pa narediš kakšne pite z zelenjavnim nadevom (iz vlečenega testa + špinača in sir, čebula s timijanom, blitva in česen, melancani in paradižnik...), zraven pa več solat in kak popečen sir, pa tatziki ali kako skuto z zelišči. Super je tudi rižota, npr. s treviškim radičem. Sladice so pa itak skoraj vse vegi. Srečno! Sporočilo je spremenil(a) lucija dne 17. sep 2007 17:48:11

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. sep 2007 21:19

Za predjed bi jaz ponudila grah, fižol v zrnju in korenje, vsakega enak delež pomešano z majonezo in servirano na listu zelene solate. Z juhami se nebi obremenjevala. Ta letni čas je ravno zdajle zelo bogat in možnosti imaš ogromno. Če pa hočeš izpast malo fensi, potem speci jušne skodelice in v njih ponudi čebulno juho s sirom. Za glavno jed bi jaz naredila polento prelito z jurčki. Priprava polente je zelo enostavna, jurčkov pa je zdajle na vsakem koraku kolikor želiš. Lahko pa so to tudi mešane gobice. Pred sladico bi na tvojem mestu ponudila kak košček dobrega kruha in seveda kak dober francoski sir s kakim orehovim jedercem, za sladico pa tudi kaj malega, recimo kako sadno pito. Nasploh naj ne bo vsega preveč. Kava najbrž zvečer odpade če pa že, bi jaz naredila ledeno, če pa kdo želi turško pa tudi ni problem pristavit. lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. sep 2007 12:45

Jaz ne bi komplicirala z ne-vem-koliko hodi in bi pripravila nekaj posod, pa naj potem ljudje izbirajo: - v eni posodi (ognjevarni) daš opečene kolute melancane, malo pelatov in čez narežeš parmezan (lahko daš pa tudi mocarelo) in zadevo ogreješ v pečici kakih 20 minut in potem se lahko je bodisi vroča, topla ali pa mrzla - vege-musaka (spet ena ognjevarna posoda) po plasteh: melancane, krompir, paradižnik, bučke, sir in tem vrstnem redu do vrha lahko do mile volje zadevo vmes tudi s smetano polivaš, da je bolj kompaktno (aja, spodaj olje, pa ne skopari z mediteranskimi začimbami) - polenovka na belo v tretjo posodo (glej recept, je bil objavljen prejšnji teden) - solate: stročji fižol + paprika + mocarela, prelito z oljčnim oljem in limoninin sokom, korenčkova solata s peteršiljem in česnom, gamberi na rukoli - sladica: koščki melone + mocarela zmiksan ananas in hruška grozdje + rozine + sir Gre za precej light jedilnik, po katerem bi bila ekipa sita. Lepota tega je tudi, da lahko čisto vse pripraviš že en dan prej, in se takrat, ko so obiski na vratih, ne živciraš več- Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti