Previdno z antibiotiki pri otrocih

Minka  

član od: 29.10.2004

sporočila: 29

tema odprta - 17. sep 2007 11:55 | ogledi: 2.542 | odgovori: 7

Tuli imate napisano kako ravnati pri vročini z otroci in zakaj so antibiotiki niso primerni

http://www.bambino.si/otrok/zdravje/koliko_antibiot

Temo je spremenil(a) Minka dne 18. sep 2007 18:10:58

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

18. sep 2007 2:00

Kadar je treba, je pač treba.

Mimogrede, kako pa to, da naravni antiseptiki ne vplivajo na koristne bakterije?

 

 

Nasja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. sep 2007 6:16

Ena možnost je, da so le-te nanje prilagojene, ker pač običajno živijo v okoilju z njim. rimljanka

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

18. sep 2007 8:04

Minka, hvala za prispevek. Naša tamala je ravnokar na ospenu-angina. Zmeraj kolebamo, ali je primerno dati antibiotik ali ne; otroku želim najboljše in ker nisem iz medicinske stroke, sem prisiljena zaupati presoji pediatra. Ob vsakem nastopu vročine tehtamo, ali obiskati zdravnika ali ne. Če se stanje slabša, gremo, po drugi strani pa naju je z možem strah, da lahko s prepoznim prihodom k zdravniku narediva več škode kot koristi. Pri prvi hčeri smo imeli pediatrinjo, h kateri smo šli zmeraj, da je ona ocenila, kako in kaj, da nas je pomirila, vsekakor pa vsak obisk pri njej ni pomenil odhoda z receptom za antibiotik. Pri tej je drugače. Zdi se mi, da kakor hitro prestopimo vrata ordinacije. za ziher predpiše antibiotik, ker "sicer bo zadeva še slabša, vnetje se bo razširilo na ušesa...". Pa ima sama 3 otroke. Kdo naj bi torej pazi, da otrok ne zaužije preveč antibiotikov? Se je že zgodilo, da predpisanega zdravila otrokom nisem dala, smo spokusili z žajbljem ipd., ponavadi zadevo tudi preboleli. Na eni strani se izdaja receptov zaostruje, na drugi strani pa moramo sami presojati ali nam bo predpisano zdravilo bolj škodilo kot koristilo... tabina

Minka  

član od: 29.10.2004

sporočila: 29

18. sep 2007 18:10

jaz sem se pošteno zamislila in če logično pomisliš madonca saj je res.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. sep 2007 19:35

definitivno je res. previdno z antibiotiki!!! najbolj grrrrr so tisti, ki jih imajo kar doma in papcajo ko mislijo da nucajo... to mi je res groza bannanna

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

19. sep 2007 0:40

Čisto za vsak prehlad ravno ni potrebno jemati antibiotikov, ampak vseeno je včasih bolje, da se jih, da ne pride res do kakšnih zapletov. Jaz sem tud vedno v dvomih glede vseh tablet, ampak jih itak ne jemljem pogosto. Vseeno, pa če vem, da bo pomagalo, potem vzamem kar dobim. Še predobro se spomnim kako je bilo, ko sem imela vnetje sinusov. Tisto je bilo res mučenje, in če bi se mi brez antibiotikov vleklo še kakšen dan dlje, bi umrla. Tako da ni nujno, da so res slabi, ampak tako kot je pri vseh drugih stvareh: zmerno in po pameti! Urša

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. sep 2007 8:08

Za zdravljenje prehlada antibiotiki niso potrebni,saj mine sam od sebe v nekaj dneh,le malo več počitka in kakšen zeliščni čaj z medom je potreben. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti